Příspěvky uživatele - 81.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Švestka stará 5 let opět nepokvete, 5.4.2011
. Stromy nejsou k užitku zřejmě díky Vašim zásahům.Samozřejmě je možná náprava. Nejjdnoušší tím, že jeden rok přestanete řezat. Plodnost se nepochybně dostaví.
Zmlazení broskvoně, 5.4.2011
Videa jsou to pěkná a instruktivní. Přesto bych nekopíroval bezmyšlenkovitě vše co funguje v Americe. Podmínky jsou trochu jiné. Jednak, je tam o dražší lidská práce ve srovnání se sadbou, proto ty pákovky, v typických broskvoňářských polohách mnohde... celý příspěvek >
Jarni rez mlade slivone, 17.3.2011
Slivoně se běžně pěstují s talířovou korunou, což je tvar bez dominujícího terminálu. Máte-li založený sad 25 slivoní, asi bych se snažil o co nejpřirozenější tvar stromů. Tedy udržovat korunu přiměřeně světlou, ramena s dostatečným odstupem a... celý příspěvek >
Broskvoň, 17.3.2011
Proč zpětný řez? Brosvoň plodí jen a pouze na dřevě narostlém v loňském roce. Pokud ho přiroste málo nebo žádné, není na čem kvést. Podstatou všech řezů broskvoní je snaha o vytvoření co nejvíce mladého dřeva, na němž strom příští rok pokvete. A to... celý příspěvek >
Broskvoň, 17.3.2011
Názor, že nerovnováha mezi redukovanými kořeny a neostříhanou korunkou vede k přednostnímu vyrovnání této nerovnováhy, tedy růstu kořenů, je logický a možná pravdivý. Otázkou je, zda je tento postup potřebný a prospěšný. Současně se totiž díky té... celý příspěvek >
V létě se neudí?, 17.3.2011
Nepíšete, jak dlouho máte maso naložené a  jestli nasucho či v láku. Maso bych vyjmul, omyl studenou vodou a zalil čistým lákem.    Svítí-li sluníčko na komín, je špatný tah jen při zatápění, protože první kouř je studenější... celý příspěvek >
Mech na broskvoni?, 16.3.2011
Nevím, jakým mechanizmem by lišejník poznal, že je dřevina oslabená.    Jinak lišejník na eternitové střeše jsem úspěšně, byť dočasn, ě likvidoval modrou skalicí. Podle toho soudím, že na stromech postřríkaných proti kadeřavosti by se mu... celý příspěvek >
Môžem už vrublovať?, 14.3.2011
Mám zkušenost, že peckoviny ještě těsně před rozkvětem mají mízy málo - kůra při odchlipnutí "chlupatí". Zato po odkvětu ji lze velmi snadno odloupnout, ujímavost roubů v té době je optimální. Limitujícím faktorem je, mít v tu dobu... celý příspěvek >
Roční zaštěpená meruňka - řez?, 7.3.2011
Lépe vytvořit na stromku nyní dvě relativně drobné rány, než za pár let odstraňovat ze shodného místa srůstu dvě zesílené větve. Nejde ani tak o dvě drobné ranky, nýbrž o jednu velikou. Tu na odříznuté podnoži. Jsou-li výhony z ujmutých roubů... celý příspěvek >
Nový stromek broskve, 4.3.2011
Tak v polovině dubna
Letošní boj se strupovitostí, 28.2.2011
   Víte, pán Paĺo, já po Vás nechci, abyste se mnou souhlasil. Taky mi ale nesmíte nutit svoje myšlenkové konstrukce. Např. o složení listí stromů a trávy. Já třeba stromy v zahradě hnojím, ke kořenům, občas i na list.  Trávu v zahradě... celý příspěvek >
Kalifornské žížaly, 25.2.2011
Nemyslím si, že zamoření slimáky se odvíjí od toho, jestli máte nebo nemáte kompost. Dusíkaté vápno bych použil před výsadbou na záhonky, ale na kompost ne   Vašeho kompostu je 2 a čtvrt kubíku, to už je pořádná dávka. Hnůj v granulích může... celý příspěvek >
Podlaha ve skleníku - hlína nebo dlažba, 25.2.2011
Obojí je možné. Záleží taky na tom, jak kvalitní půdu v místě postaveného skleníku máte. Určitě prospěje obohatit ji kompostem, pískem nebo kvalitní zeminou. Přidat hnojivo taky můžete, ale já ve skleníku umělými hnojivy do zásohy nehnojím. Až za... celý příspěvek >
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 24.2.2011
Ještě pořád jsou k jídlu Rubíny a Bohemie, byť je pomalu vytlačují jejich rezistentní děti Rubinola, Topaz, Goldstar a nevlastní sourozenci Delor s Jarkou. Chutí neurazí ani přehlížený Jonalord či Angold. Idaredy, krom mimořádně teplých let)  u... celý příspěvek >
Krtek, 24.2.2011
Ten údaj, že krtci jsou užiteční a chránění máte od někud potvrzený nebo je to jen Váš názor?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika