Příspěvky uživatele - 6.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sklízení plodů, 25.9.2011
V jaké poloze máte zahradu? Já mám Rubíny týden sklizené.
Co je sachovák?, 14.9.2011 Obsahuje fotku
Zajímavé, přidávám obrázek z německé Wikipedie.
Sklizeň jablek, 5.9.2011
Podle odlučitelnosti stopky od plodonoše, barvy jadérek, barvy plodu, předchozích zkušeností s danou odrůdou, utrhnutím a ochutnáním, podle tuhosti dužiny (penetrometrem), jodoškrobovým testem, titrací (zjištění množství kyselin)... Jde o to, jestli... celý příspěvek >
Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti, 4.9.2011
Samozřejmě, že je CaCl2 je nejekonomičtější varianta. Sám těm reklamním masážím od zástupců chemických firem moc nevěřím... Letošní rok je s vápníkem velký problém. Plodů je málo a letní řezy se nestíhají. Je jasné, že ovocnáři, kteří přišli o 80%... celý příspěvek >
Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti, 4.9.2011
Chlapi, jsou i další listová hnojiva pro doplnění vápníku. Třeba InCa od Arysta LifeScience. Prý využívá biologicky aktivní látky, ktré stimulují "auxinovou pumpu" a vápník se tak dostane do hloubky. CaCl prý zůstává jen na povrchu.... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 1.9.2011 Obsahuje fotku
Jestli je to otázka na mě, tak jen trochu.
Stará (ne)známá jablon, 30.8.2011 Obsahuje fotku
Byl jsem se podívat na svůj červenomasý semenáč. Chuť je zatím natrpklá. Byl by dobrý do moštu.
Stará (ne)známá jablon, 30.8.2011
Dobrý den, to co popisuje Palo, je Kalvil červený podzimní, který už byl zmíněn. M. Niedzwedskyana je botanický druh, nikoli odrůda. Lze předpokládat, že tento druh bude i dost proměnlivý. Pokusím se najít klíč k určení...
Krovinorez Jonsered CC2036 (Husqvarna 235R) a sytič, 27.8.2011
Je to dobrý křovinořez - pracuje jich u nás několik profesionálně v lese a žádné problémy. Je relativně lehký, výkonem dostačující. Jako kaaždý dvoutakt je třeba točit. A příště si nechat předvést stroj při koupi - nevědět jak nastartovat je... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 27.8.2011
Malus Niedzwedskyana je považována za donora červené barvy dužiny. Červenomasých odrůd je víc. Např. sloupovitý Pomfital, nebo Red Flesh apple od The Next Fruit Generation. Snad existuje i nějaký český výpěstek (psali o tom v Zahrádkáři). Zkuste... celý příspěvek >
Delicious červený, 22.7.2011
Však netvrdím, že Richared je kříženec. Jen jsem přemýšlel, jaké křížence Red Deliciousu se prodávají v supermarketech na Slovenku a napadl mě pouze Gloster. Na Melrose jsem nevzpoměl. Který další kříženec Red Deliciousu znáte?
Delicious červený, 22.7.2011
Jaké křížence myslíte? Tady v ČR jsem zaznamenal jen Gloster, v kterém je "Richared Delicius".
Prosím o určení názvu keře, 26.6.2011
Pane 99.11 na smysl tohoto keře jste si odpověděl. Je domovem mnoha živočichů. Přináší ptákům a opylujícímu hmyzu potravu v kritické době. Je to stálezelená mrazuodolná popínavka. O kolika listnatých rostlinách můžeme říct, že jsou stálezelené a bez... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 16.6.2011
Největší plody z třešní co znám má odrůda Summit. Větší velikosti třešní dosáhnete probírkou. Dobře prodejné jsou od velikosti 26+.
Kordia je nepřekonaná, 10.6.2011
Kordie má sice mnoho kladů. Ale i mnoho záporů. Patří k nejnáchylnějším k mrazu v květu i před květem. Květy mohou vymrznout i v pupenech. U nás Kordie loni nebyly a letos jsou taky v háji.  Výhody Kordie jsou zřejmé - chuť, habitus ideální na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika