Příspěvky uživatele - 61.106

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sbírka švestek a slivoní, 8.3.2011
Ta Datlovka mi připomíná plody švestky, kterou pěstoval můj otec a údajně ji měl ze Slovenska a taky ji nazýval slovenská slivka. 0.
Kokcidioza - prosím radu, 8.3.2011
 V odolnosti kuřat a slepic je snad rozdíl a kohout odjinud nedává nijakou záruku lepšího zdravotního stavu, neznámeli vlastní průběžnou docházkou  situaci během celého odchovu v daném místě. Cizí prodávající se nepřizná jaké epidemie jeho... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 8.3.2011
Není správné pecky sušit, třeba u broskví nesmí vůbec vysychat. Od těch sliv by je hned zasadil do květníků a umístil ven. U některých druhů pecky mohou přeléhat do dalšího roku, běžné např. u dřínu - Cornus mas. 0.
Keřkovské rohlíčky, 27.2.2011
Před zhruba třiceti lety jsem se po této v té době na trhu již neprodávané odrůdě pídil a přes inzerát ji sehnal a dalších několik let se tyto brambory snažil v pěstování udržet. Výsledky byly nevalné a jen náhodně ke konci pěstění jsem... celý příspěvek >
Jabloně po babičce, 23.2.2011
Část větví bych ohýbáním vytvaroval, něco odstranil, stromy  "nakrmil"  a jablek v dalších letech by bylo habaděj, prostě nou problém, ale jsem stovky kilometrů daleko, takže řešit to může buď místní zahradník, nebo znalý mistr... celý příspěvek >
Zasilka od LukonBulbs, 16.2.2011
Taky jsem od nich v minulosti objednával sortiment, který není častý v nabídkách rostlin, jenže i přes mnohé urgence kolikrát přišlo, co jsem vůbec nechtěl, nebo i ve stavu, že z toho nic nebylo a někdy kytky  i zaslal zpět s reklamací, takže... celý příspěvek >
Přidání matky do oddělku, 16.2.2011
Záleží na původu matky, jestli pochází ze včelstva z něhož je oddělek, nebo z jiného úlu, nebo prostě koupená atd. Druhý dotaz -  matka samostatně včelstvo nevytvoří, k tomu potřebuje spolupráci včelích  dělnic vhodného počtu a stáří. Na... celý příspěvek >
Králičí mor?, 16.2.2011
Chov vybít, nebo co skutečně dlouhodobě nákazu přežije a zůstane opravdu zdravé, by se i dalo ponechat na plemenitbu,  jakožto imunní jedince. Jestli můžou být bacilonosiči, těžko bez určení příčiny pitvou soudit. Vyčištěné kotce a ostatní... celý příspěvek >
Proč hrušeň nekvete?, 16.2.2011 Obsahuje fotku
Ještě jedna fotka úrody hrušek na zahradě u rodinného domu.   Na tom předchozím snímku ten jeden děrovaný list je z náhodného náletu napaden.  Hrušně jsem žádným postřikem nikdy neošetřoval a plodnost je dobrá. Ono záleží i na výběru... celý příspěvek >
Proč hrušeň nekvete?, 16.2.2011 Obsahuje fotku
Jak tu bylo již spomenuto, některé odrůdy později dospívají a plodnost podporuji ohýbáním větví, což je proces, který u starších stromů přirozeně samovolně probíhá. Po zapěstování koruny všechny delší letorosty daného roku úplně odstraňuji (na... celý příspěvek >
Bezudrzbovy svah, 9.2.2011 Obsahuje fotku
Jako včelař bych použil květnatou medonosnou květenu výslunných strání, dá se obstarat a místo mateřidoušky je možno zaset vitální a pro hmyz svým nektarem vysoce atraktivní dobromysl, ale lepší je ta od jara do podzimu vykvétající floristicky bohatá... celý příspěvek >
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 31.1.2011 Obsahuje fotku
Vložená fotka je těch samých broskví od Kazaš. semenáče, ale z roku 2009.
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 31.1.2011 Obsahuje fotku
Doplňuji ten snímek, nebyl vložen.
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 31.1.2011 Obsahuje fotku
A toť vše, jen jsem neuvedl datum zralosti, které nemám napsané, ale bylo to zhruba v půli, až 20-tého září.
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 31.1.2011 Obsahuje fotku
Protože jde o pozdní odrůdu, tak se plody dají využít i jako kombinovaná náplň do buchet a závinů spolu se švestkami a jablky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika