Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
kedy rezať slivky?, 7.9.2008
My řežeme na jaře tak do začátku, poloviny dubna.
řez natírat či ne?, 7.9.2008
Já myslím, že nátěr u běžných stromů trošičku neznatelně pomůže, ale neuškodí. Pokud se natírá stromovým balzámem s obsahem inhibitorů, rána, která by se i tak během několika let zavalila, zaroste o něco dříve. Na ránu, která je příliš velká,... celý příspěvek >
mám špendlík?, 7.9.2008
Pokud si dobře pamatuji, tak roub, ale klidně to mohl být pravokořenný strom.  Musím se podívat, až někdy půjdu kolem. Jestli to byla nějaká stará odrůda, klidně se mohl množit odkopky jako dříve domácí švestka nebo dokonce semeny, kvete na... celý příspěvek >
Alternace plodnosti, 7.9.2008
U nás takhle plodí strom Parmény zlaté zimní. Jeden rok plodí 2 / 3 stromu, druhý rok plodí zbylá větev (u kmene tlustá asi 20 centimetrů). Vlastně plodil, loni větev zlomil vítr, tak se uvidí, jak to bude dál. Připadá mi, že to je pro strom mnohem... celý příspěvek >
Sklovitá jablka, 7.9.2008
Tuším se na doporučuje přidat jakýsu stopový prvek, snad bór? Neodstarní to, ale omezí.
mám špendlík?, 7.9.2008
Využívám tady této diskuze, mám doma kulatou švestku, plody kulaté, tak 2až 3 centimetry v průměru, neodlučivá pecka a zraje asi tak 2 týdny po myrobalánu, před pár dny opadly poslední plody. Zatímco myrobalán má chuť u zralých plodů spíše k meruňce,... celý příspěvek >
Jabloň - uschla, 7.9.2008
15 let stará malá jabloň - pravděpodobně byla na slabě vzrůstné podnoži, tudíž životaschopnost nic moc. Chyba byla podle mně v radikálním ořezání na podzim, zřejmě takto oslabená jabloň v zimě namrzla a potom kůra zaschla, proto to praskání... celý příspěvek >
Levná aku řetězová pila, 7.9.2008
Výkonná řetězová pila, lehká,  napájená z akumulátorů je podle mně protimluv. Pokud nechcete utrácet opravdu velké peníze za superkvalitní akumulátory a za kvalitní pilu. Trochu lepší je varianta automobilový akumulátor a silný měnič a... celý příspěvek >
Doporučte strunu, která se nespéká, 7.9.2008
Hliníkový prášek ve struně odvádí teplo do cívky!!! To je s prominutím technický nesmysl nebo reklamní kec pro větší prodej nového typu proti staršímu. Ani kdyby struna byla z masívního hlinku, prakticky žádné teplo by na tu vzdálenost 10 - 20... celý příspěvek >
Hálky na malinách, 30.8.2008
Stačí jen ostříhat hálky s takovými 10 centimetry stonku a ostatní dát na kompost nebo se musí napadené stonky zlikvidovat celé?
Alternace plodnosti, 30.8.2008
Nebo u větších stromů s spíše kotlovitou korunou jeden rok půlka kmene, druhý rok druhá půlka kmene nebo jeden rok koruna bez největší spodní větvem druhý rok největší větev. U odrůd náchylných na alternaci bych se i přimlouval k vyvolání takového... celý příspěvek >
Neznama odruda jablone, 30.8.2008
Včely létají opravdu daleko, ale jen v létě, kdy je dost teplo. Na jaře v době kvetení jabloní je ta vzdálenost kvůli teplotě dost omezená. Pokud je v té době teplé počasí, je to tak do 500 metrů, v případě extrémně teplého počasí do snad kilometru.... celý příspěvek >
Jak napojit čerpadlo (zasuvku) ve venkovnim prostredi?, 27.8.2008
Já bych tady rozsekl diskuzi asi tím, že pokud to má být trvalé zapojení vedené někde kabelem v zemi, vyplatí se okopírovat něco, co už funguje třeba někde u kolegy na zahradě nebo ještě lépe provedení minimálně konzultovat u projektanta... celý příspěvek >
Spínač teploty, 27.8.2008
Od 500 - 1000 korun výše v prodejnách s elektronickými součástkami jako regulátor teploty nebo termostat a jako hotový výrobek nebo stavebnici, co si musí uživatel sám spájet cínem. A nějaká stovečka by se ještě dala ušetřit, pokud by to někdo... celý příspěvek >
Chmel, 27.8.2008
Já si myslím, že takový chmel byl kdysi rozšířen lidmi ve středověku schválně a v rámci nějakého tehdejšího výběru i vyšlechtěn. Tehdy vařili pivo přece v každém městě a k tomu potřebovali chmel.  Já jsem si takový chmel přenesl domů a když jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika