Příspěvky uživatele - 48.243

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Polykarbonátové od Lanitplastu, 16.7.2010
Uvažuji o koupi skleníku od Lanitplastu. Mám dotaz ohledně připevnění desek polykarbonátu. Výrobce uvádí, že desky drží pouze nerezové spony, bez tmelení. Není při tomto řešení riziko zatékání vody do skleníku při delším nebo silnějším dešti? Chci v... celý příspěvek >
Leknín ze semínka, 4.7.2010
Leknín se množí semenem podobně jako stulík Nuphar luteum, návody josu na akvaristických stránkách, např. tento: Stulík se množí pouze ze semen.  Semena přezimujte ve vodě kolem 5 °C. Zjara je vysejte na povrch písku při teplotě 18-20... celý příspěvek >
Cizokrajný živý plot - pomozte mi určit název, 4.7.2010
Pittosporum tobira, česky slizoplod se docela běžně prodává i u nás, hlavně v zámeckých zahradnictvích kde mají studený skleník, není nutné ho vozit z Řecka. Kvete brzy z jara, nádherně voní. Snadno se množí řízkováním.
Identifikace rostliny, 3.7.2010
Píšete nesmysly, žádný sapan není mrazuvzdorný... Jinak to ovšem může být ten keř na Vašem obrázku - Caesalpinia gilliesii. Ve středomoří běžná součást všech parků a zahrad.
Co je to za kytičku?, 29.6.2010
Nevadlec (Celosia) letnička pro krátkodobou dekoraci.
Nemoc šeříku, 24.6.2010
Nepadaly u vás kroupy?
Strom od řeky Zambezi, 22.6.2010
Děkuji za rozluštění stromového tajemství Vám i dr. Smržové, už jsem ani nedoufal, že se dočkám odpovědi. Vidět místo květů ty plody, asi by mne ten salámovník napadl...
Nevím, jak se jmenuje, 21.6.2010
Škumpa patří do pro nás poněkud exotické čeledi ledviníkovitých (Anacardiaceae), naprostá většina rodů této čeledi roste v subtropech a tropech, u nás jsou asi neznámější pistácie, oříšky kešu a mango.
Název rostlinky a její přesazení, 18.6.2010
Je to lomikánen Saxifraga ze sekce Kabsicha. Množení řízkováním obtížné, chce to většinou pařeniště nebo skleník. Pokud Vám jde jenom o přesazení, vyklepnout tak jak je pokud možno v celku, dát do větší ploché nádoby s propustným substrátem... celý příspěvek >
Semenáčky kaktusů, 11.6.2010
Strčte prst do substrátu a pokud bude i v hloubce jednoho článku prstu sucho - substrát se na prst nenalepí - zalejte.
Co je to za byliny?, 31.5.2010
Trojka by mohl být Penstemon cardwellii. Chtělo by to detail květu. 
Čím zpomalit růst, 30.5.2010
Habry snášení sestřih dobře, používají se i na vyšší živé ploty, můžou se rovněž tvarovat podobně jako buxus. Javor se může každoročně hluboce seříznout takže korunu tvoří jen letorosty na krátkých kosterních větvích - pěstují se tak občas... celý příspěvek >
Larvy akeho hmyzu to su?, 30.5.2010
Evidentně to jsou mladé housenky nějakého motýla. Nebezpečné budou tomu listu a listům v okolí, až se rozlezou. Pokud se nejedná o masívní výskyt, nechal bych je být, motýlů ubývá...
Pomozte mi identifikovat tuto rostlinu, 30.5.2010
Ano, je to Sisyrinchium, mám jej léta na skalce. Neinvazívně se šíří samovýsevem, hezká kytička. Prodává se i žlutě kvetoucí S. californicum, ale to není tak odolé, přes zimu vyhnívá.
Bromelie guzmania Tutti frutti, 30.5.2010
Proč ukončit???  Ty růžice jsou hezké, i když nekvetou. Podmínkou kvetení je opravdu hodně světla, naše zimy jim nedělají dobře. Většina bromelií vyžaduje lehčí substrát, než je zemina pro pokojové rostliny - jsou to epifyty.  Pokud jsou v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika