Příspěvky uživatele - 244.4

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Cílené poškození stromů nebo těžba pryskyřice?, 10.6.2010
Jsou to velmi kvalitní suroviny pro chemický průmysl... Ano. Borová pryskyřice je výchozí surovinou pro výrobu terpentýnu (spolu s lněným olejem ho používají výtvarníci při olejomalbě), používá se i při výrobě vosků na nábytek, býval i v kreémech na... celý příspěvek >
Strupovitost 2010, 2.6.2010
Ano, poslední postřik jsem míval tak v půlce června (tedy 3-4 postřiky od začátku vegetace). Jenže píšu už v úvodu "že mám masivně houbu na listech", takže mě ten jeden postřik nevytrhne (alespoň u toho zasaženého Šampionu). 
Strupovitost 2010, 1.6.2010
Nedokážu si představit, že bych jenom do konce prázdnin stříkal třeba 13x. Navíc mám pocit, že ta chemie funguje za normálního počasí a ne teď, kdy prší měsíc v kuse...
Houby v mulčovací kůře - odstranit ano či ne, 26.5.2010
Od r. 2002 vlastním drtič a každý rok vyrobím tak 2 kolečka drtě z větví. Zhruba od r. 2005 mám po zahradě výrazně vyšší výskyt hub všeho druhu, a to i na místech, kde drť nikdy nebyla (trávník). Takže bych řekl: ano, časem se namnoží více.
Ujmutí broskvoně, 20.5.2010
Byla zakoupena v dobrém zahradnictví, dobrý kořen bal... Předpokládám tedy, že kořeny nebyly vyloženě zrasované? Měl jsem dost podobný problém, zakoupil jsem loni na podzim na dálku (ze Slovenska) čínskou broskev - pěkná, silná, ale měla hodně... celý příspěvek >
Zahradní postřikovač, 14.5.2010
DiMartino není vyloženě špatný, mám 5litrový (Lady? nebo Mary?) od r. 2000.  Potvrzuji, namíchaný postřik využiji "do mrtě", hadička poskřikovače je vyvedená pár mm pod dno. Další výhodou je cena náhradních dílů (podstatně levnější... celý příspěvek >
Štěpařský vosk, 14.5.2010
Asi nejjednodušší je jít na eBay - indolyloctovka, -máselná i naftyloctová kyselina se dají koupit v množství 1 nebo 5 gr. Za druhou zmíněnou jsou platil před rokem vč. poštovného 3-4 dolary. Dál existuje komerční preparát Rhizopon, což jsou... celý příspěvek >
Štěpařský vosk, 14.5.2010
Pokud bych přidával stimulátor, asi bych použil čistou látku, rozpuštěnou v alkoholu. Vzhledem k cílovým koncentracím (řekněme 100 mg/kg) to žádná velká kvanta nebudou.
Jakou odrůdu malin vybrat?, 3.5.2010
Máme na zahradě stáleplodící maliny ještě po rodičích, název odrůdy neznám, ale chuť je jedinečná (zejména ty "pozdní sběry" v říjnu).  Před několika lety jsem jsem se nechal zblbnout reklamou a pořídil jsem za drahý peníz "boysenberry a... celý příspěvek >
Štěpařský vosk, 27.4.2010
Terpentýn(=terpentýnový olej) je směs uhlovodíků, získaných destilací borových pryskyřic. Seženete v prodejnách pro výtvarníky, před lety býval i v drogeriii. Rozdíl je v kvalitě a samozřejmě ceně. Vzhledem k tomu, že řada receptur obsahuje... celý příspěvek >
Etanol a JMP, 22.4.2010
...byli všichni tak hloupí nebo měli ještě zkorumpovanější energetickou lobby, tomu se mi nechce veřit. Není to tak dlouho, co tiskem prošly zprávy o fotovoltaické výrobě elekřiny "na španělský způsob" - majitelé těchto elektráren... celý příspěvek >
Zachránit povápněnou broskvoň, 21.4.2010
Zvětralé stavební vápno je poměrně málo rozpustné ve vodě, takže jedna bouřka žádný problém nezpůsobí. Zelenou skalicí bych nic nezaléval.
Lepidlo na dřevo, 16.4.2010
Proč ne. Ten časopis se jmenuje Fine Woodworking a vydává ho Taunton. Článek je sice chráněn autorskými právy, ale Franklin ho má volně na svých stránkách o Titebondu - předpokládám tedy, že redakci časopisu zaplatili nějaký ten obolus za volné... celý příspěvek >
Černý bambus, 15.4.2010
Bambusy jsou stálezelené, takže pokud nevymrznou, o jarním stříhání nemůže být řeč.. Po letošní zimě registruji poměrně masivní poškození na svých bambusech rodu Phyllostychys, to bylo poměrně jasně patrné již před měsícem (zelené lístky postupně... celý příspěvek >
Lepidlo na dřevo, 15.4.2010
Polyuretanová lepidla jsou - alespoň pokud jde o lepení masivů - dneska už překonaná.  Dokonce to otevřeně přiznávají i někteří (soudní) výrobci lepidel - například Franklin Int., výrobce to Titebondu. Před asi dvěmi lety jeden prestižní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika