Příspěvky uživatele - konvalinka

Zelené hnojení, 23.9.2019
Už jsem to psala mnohokrát. Mám obrovský dvoukomorový kompost, velikosti zahradního domku. Do jedné komory vozím odpad několik let. Nic nemíchám, nepřehazuju, nepřihazuju. Jediné, co musím díky velkému suchu dělat, je občas tam dát hadici s... celý příspěvek >
Mandloň, 19.9.2019
Já nemám, ale má teta na Slovensku a sklízí stejně, jako ořechy. Nechává padat a sbírá postupně, co nespadne tak nějak samo, tak to otříská holí Suší v bedničce na zápraží na sluníčku, nebo doma za oknem, podle počasí. 
Jacaranda mimosifolia - napadení rostliny, 18.9.2019
Ano, přesně tak. Ale hledala jsem na fotkách rostliny, jestli to třeba nedělá běžně a nenašla nic takového. No pravda, moc jsem tomu hledání nevěnovala
Bábiny zuby, 15.9.2019
Ty brďo! Tak díky vám mám alespoň semínka na příští rok a kotvičníku možná na tři čaje ale mám! Na novém místě, kde jsem myslela, že se mu bude dařit začal sice hezky růst, ale pak najednou, jak když obě rostlinky šlak trefí - do týdne byly komplet... celý příspěvek >
Plísni odolná hadovka, 15.9.2019
I já, zpočátku měla i svilušku, ale plíseň zaúřadovala velmi rychle. To je vždycky do 14 dní po okurkách
Ponravy v kompostu, 13.9.2019
Také si to myslím, mám je v kompostu a zlatohlávky všude kolem. Ale šmarjá, podle čeho to poznáte?!? Koukala jsem na larvy na obrázkách a přijdou mi téměř všechny stejné
Novozalozeny travnik plny plevelu, 12.9.2019
Pane Petře, máte můj obdiv, ale stejně nechápu Pravidelně sekáme asi všichni, co máme nějaký ten trávník u domu. Přesto se na mém trávníku, během 12 let tráva prakticky vytratila, je tam v některých částech už jen plevel. Nejvíce popenec, ale jinak... celý příspěvek >
Ibišek - neotevřená poupata padají, 12.9.2019
Podle toho, co popisujete, bych usoudila na nevhodné podmínky. Nepopsala jste ještě typ zeminy, ve kterém je zasazený, ale ibišky mají rády hodně slunce až úpal, žádné zalévání denně! Když už, pokud je sucho(jako třeba u nás) tak polít jednou za 14... celý příspěvek >
Jsou to modřence?, 12.9.2019
Přikrývat nemusíte ani modřence, ani pivoňku. Já teda všechno na podzim nechávám tak, jak to je, takže co tam nějaké listí napadá, to tam zůstává. Pivoňky zbytek listů trochu chrání, ale ony zimní ochranu nepotřebují.
Novozalozeny travnik plny plevelu, 11.9.2019
Tak já se přiznám, že nejsem svatá a postřiky trávníku mám už také za sebou. Pár let jsme nové trávníky střkali(asi třikrát, za 12let) ale jelikož vlevo pole, vpravo pole a neustálé nálety plevelů, nedalo se to udržet a řešit. Takže jsme se s mužem... celý příspěvek >
Novozalozeny travnik plny plevelu, 11.9.2019
Vidím tam hlavně jednoleté. Letos bych jen pravidelně sekala, aby nezakvetly. Postříkala bych, pokud bude nevyhnuté až příští rok, ono se tam pozděj na jaře(v létě) nejspíš ještě objeví pampeluchy a ostatní vytrvalé plevely.
Určení keře podle listu, 8.9.2019
Já jsem vůbec nemohla najít, komu a na co pan Josef odpovídá..Už jsem chtěla napsat, že se v tomto vlákně vůbec neorientuju Jo, rosička, ani nemluvte. Je zajímavé, jak ty potvory jdou po sobě. Sotva jsem vyplela bér a ježatku, nastoupila lipnice... celý příspěvek >
Určení keře podle listu, 7.9.2019
Podle té fotky vypadá, že je to ono. Ale tedy najít fotku, to bylo nad mé síly Co je to za podivnou rostlinu, ke které skoro nikde nic není a list se najde v Prachovských skalách?!? Na té,,vaší" fotce Lído to vypadá, jako by list měl nádech do... celý příspěvek >
Určení keře podle listu, 7.9.2019
Páni Lído, to jste si s tím hledáním ale dala práci snad máte pravdu. Jen... když si listy prohlížím na lepším monitoru a světle... nepřijdou mi ani sušené, ani barvené, přijde mi to jako,,živý" list. Ale to asi ví jen zadavatel. Mohl by se ukázat a... celý příspěvek >
Jak vyhubit ocůn z pastvin?, 6.9.2019
Takový kolchozník, abych věděla co s pastvinama, také nejsem a babi s dědou už bohužel nejsou, abych se zeptala. Ale dost pochybuju, že někdo chodil a ocůny vypíchával či jakkoliv jinak likvidoval. Mimoto, na louce je každá druhá rostlina jedovatá,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika