Příspěvky uživatele - jirilan

Kadeřavost broskvoně 2020, 5.5.2020
Provedl jsem letos jeden postřik kuprikolem v době prášení lísek. Broskvoní mám asi 30 u více než poloviny se projevila kadeřavost. Nejvíve u vzrostlého harbingeru. Plůdky nezmrzly asi u čtyřech broskvoní a proto jsem stromky dle jejich potřeb... celý příspěvek >
Problém sekačka briggs a straton s motorem 5 koní, 3.5.2020
Mám sekačku BS500. Seká, ale nereaguje na páčku snad rychlosti otáček. Sekačku jsem dostal bez návodu, nevím, jaký byl původní stav nastavení. Můžete mi poradit jaká je správná funkce?
Ontario, Opál, Nancyská, 31.3.2020
Nancy stačí naroubovat na dvě větve jiné slívy. Je velice plodná.
Jak na Drvopleň, popravuje jablon, 16.9.2019
Otvůrek v kmenu, pod ním na zemi drtinky.  Drátkem vyšťouraná housenka, Buťe rád, že jste škůdce na zahradě neměl.
Jak se zbavit žampionu zápašného?, 16.9.2019
Žampion vytrhnu a rozhrabu jeho okolí. Vyhrabu tím malé žampionky a ty nechávám s podhoubím sesychat. Očekávám, že jeho šíření potlačím.
Jak na Drvopleň, popravuje jablon, 16.9.2019
Strčit do díry drátek, vrtět s ním a housenku "vyháčkovat".
Zpětný tah kvasné zátky - voda v demižonu, 3.8.2019
Na hrdlo demižonu nasazuji igelitový sáček přichycený gumičkou. Krásně se naduje a zachytí případné přetečení kvasu.
Trvalky pro včely, čmeláky, 7.7.2019
Dnes jsem navštívil dendrologickou zahradu v Průhonicích. Na mnohých květinových záhonech jsem viděl neskutečné množství čmeláků. Málo včel, ale čmeláků...!  Absolvoval jsem procházku v délce asi 3km, téměř stále podle květinových záhonú a všude na... celý příspěvek >
Hokaido?, 4.7.2019 Obsahuje fotku
Zasadil jsem hokaida a dvě rostliny z šesti mají stříbřité listy. Máte někdo podobnou zkušenost?
Vysychanie 40r borovice, 6.6.2019
Kůrovec?
Zdvojené plody, 22.5.2019
Mám také hodně dvojčat, ale i čtyřčat na broskvoních. Zbavuji se jich,, pokud to jde protrháváním.
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 11.5.2019
Letos po jednom postřiku kuprikolem bez kadeřavosti. Z dvaceti stromků postiženo a utrženo asi 10 lístků. Zřejmě suché předjaří zapůsobilo. Poloha Brandýs n/L.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 29.4.2019
Letos jsem provedl postřik kuprikolem když začaly kvést lísky. Na mých broskvoních jsem našel 2 kadeřavé listy. Za zahradou je malá divoká skládka, na ní roste středně velká broskvoň, která oproti jiným rokům má málo kadeřavosti. Letošní rozvoj... celý příspěvek >
Líska Lombardská červená, 29.3.2019
Na ořeších si pochutnávají strakapoudi a žluny. U mě jsem ořešáka nikdy neviděl. Lokalita Brandýs n/L
Kadeřavost - postřik dnes?, 24.3.2019 Obsahuje fotku
Provedl jsem postřik 27.2.  /prášily lísky / a v pátek 22.3. jsem z broskvoní nastříhal barborky. Dnes 24.3. jsem rozkvétající, narašené nafotil. Posílám fotku k pokoukání. Domnívám se, že by bylo dobré provést ještě postřik Thiramem.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika