Příspěvky uživatele - Vinšálek

Zatrávnenie sadu, 8.5.2016
Také seču zahradu špenátovkou do koše. Ten vysypu do velkého proutěného a na kolečku odvážím do obecního kontejneru. To jedu nejméně 10x. I když bezprostredně kolem vřeten udržuji herbicidní úhor i tak je trávy habaděj. V mém věku a problémy s klouby... celý příspěvek >
Pink Lady, 8.5.2016
Ano, Sirius, Goldstar a některé další pozdní odrůdy chladnější polohy nemají rády. Tady záleží také na ročníku. Naproti tomu v polohách vyloženě teplých se u nich může projevit kratší doba skladovatelnosti. S tím však osobní zkušenost nemám.
Pink Lady, 7.5.2016
Desert je chuťově vynikající zářijová odrůda. Mám ji 11 let, v posledních letech však má drobnější plody. V těchto dnech je však chuťově těžko dostižitelný Sirius. Troufám si tvrdit, že v současné době na něho žádné cizokrajné odrůdy z marketu... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 5.5.2016
Dnes jsem prohlížel zbytek roubů zapíchnutých v zemi (koupené v Sempře). Bohemie, Akane a Meteor dosud neraší. Zítra je přiroubuji u příbuzných na 30 letou jabloň, která plodí jablka jen do mošťáku.
Škůdce nebo mráz?, 2.5.2016
Nebude to květopas. Lze se o tom lehce přesvědčit. Stačí takový nerozvinutý pupen rozříznout a uvnitř by musela být minimálně O,5 cm dlouhá larva. Poupě napadené květopasem zůstává dlouho jakoby slepené a hned neopadne. Myslím, že škodlivost... celý příspěvek >
Mezištěpení třešní, 2.5.2016
Ano, očkovat.
Mezištěpení třešní, 1.5.2016
Co se týče výšky očkování na slaběji rostoucích podnoží, jsou možné oba způsoby. Tedy ve výšce 10-20 cm nad zemí, nebo ve výšce uvažované korunky. Vyšší očkování má výhodu v tom, že zvyšuje brzdící účinek podnože na vzrůst naštěpované... celý příspěvek >
Mezištěpení třešní, 1.5.2016
Ono také záleží na odrůdě. Většina u nás pěstovaných starších odrůd vytváří mohutné koruny. Relativně menší koruny vytváří třeba Van, Vanda, Napoleonova a v prvním třešňovém týdnu zrající Winklerova raná. Ty by se asi řezem daly na ptáčnici udržet do... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 30.4.2016
Také jsem v minulosti zkoušel různé způsoby uchovávání roubů. Nejbezpečnější způsob jsou rouby zapíchnuté do země. Dávám je na severovýchodní stranu kůlny, a protože tam je zem tvrdá, před příchodem zimy tam udělám malý kopeček ze starého substrátu... celý příspěvek >
Mezištěpení třešní, 28.4.2016
Mám dvě dvanáctileté třešně a jednu višeň na ptáčnici s mezikmenem P-HL-A. Výška stromků okolo 3m, šířka do 2m. P-HL-A redukuje vzrůstnost stromů více než Colt. Bohužel, redukuje také, na rozdíl od Coltu, rodivost.
Shanim VVA-1 Krymsk, 26.4.2016
Já Krymsk 1 můžu jen pochválit. S Pixy zkušenost nemám, ale často se o ní píše, že zdrobňuje plody.
Rána v kůře jabloně, 24.4.2016
Já bych zase řekl, že je prvořadé tu ránu ošetřit. Nevypadá to, že by byla jablůňka aktualně ohrožena vytrvalými plevely ani houbami a efekt dodání živin do půdy se projeví až dlouhodoběji. Provzdušnění půdy, no nevím. Moje stromky nevidí motyčku... celý příspěvek >
Rána v kůře jabloně, 23.4.2016
Ránu bych řádně vyčistil, včetně odstranění toho vosku, naředil bych ve vodě měďnatý fungicid a štětečkem nebo malým postřikovačem aplikoval na postižené místo. Potom zatřít venkovním latexem nebo stromovým balzámem. Ten měďnatý fungicid lze... celý příspěvek >
Pilatka švestková, 21.4.2016
Já na pilatky nadále používám Reldan. Má okamžitý nástup účinku, má však na hmyz i repelentní účinky, proto kvůli opylujícímu hmyzu je dobré ho aplikovat opravdu až na konci kvetení. Calypso je taktéž spolehlivý insekticid, nástup jeho účinku je... celý příspěvek >
Pilatka švestková, 20.4.2016
Syntetické pyretroidy ani přírodní pyritriny by se v ovocných výsadbách neměly používat, protože hubí i predátory škodlivého hmyzu. Jsou to třeba slunéčka sedmitečná, zlatoočka, pestřenky a řada dalších. V ovocných velkovýsadbách se už nepoužívají... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika