Příspěvky uživatele - walter.

Meruňky 2024, 6.4.2024 Obsahuje fotku
u sousedů meruňka bez postřiku a spála řádí jak černá ruka.
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 6.4.2024
Já bych i nadále preferoval srpnové očkování na semenáček, ale když ho nemáte a hrozí uhynutí broskvoně už letos, nabízí se ta možnost s jinou odrůdou. Můj předpoklad je, že prostokořenné stromky už budou vyprodané a kontejnerované budou ještě v... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
u mě už je.
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024 Obsahuje fotku
dobrý nápad s tou kontejnerovanou broskvoní.👍 Kontejnerovaná broskvoň se, myslím si, ještě dá sehnat a paní Kateřina by mohla letos v srpnu očkovat. Mně to šlo u broskvoní nejlépe Forkertem. Jinak co se týká semenáčků z pecek, tak na fotce už... celý příspěvek >
Kvete jen jedna větvička, 4.4.2024
Tak to samozřejmě může být, že už v příští rok po výsadbě budete mít nějaké plody. Ovšem u stromků pěstovaných na málo vzrůstných podnožích a obvykle většinou u jabloní. Já tedy nedokážu odhadnout, o jakou podnož jde v tomto případě, ale vzhledem k... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 4.4.2024
nebo odrůda Earliglo, tu jsem pěstoval skoro 20 let. Walter
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 4.4.2024
Mohu se mýlit, ale asi nejvíc se nabízí nejrozšířenější odrůda Redhaven. Na našem trhu stromků je víc než 30 let, žlutomasá, zvonkovitý typ květu stejně jako váš stromek, dozrává podle polohy koncem července-zač. srpna, atd.To zná asi každý, že po... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 4.4.2024
Milane, taky bych je nestříkl Vertimecem, ale jen vodou. A za den zase. Mezitím zkus rostliny rosit, případně otřít všechny listy vlhkou vatou. Jestliže má ráda sviluška sucho pak vlhko jí bude bránit další invazi.
Rajčata 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
Azteky za oknem.
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 3.4.2024
paní Lída má pravdu, nejjednodušší je koupit hotový stromek.  Případně zjistit, jakou odrůdu máte. Před 25-28 lety byl v prodeji už docela slušný sortiment, ale dohledat nebo aspoň přiblížit se vaší odrůdě můžeme. V první řadě byste nám,... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 3.4.2024
no to je ale ideální stav, který se mi nikdy nepovedl. Ono se to uložení pecek musí povést, jinak nevzklíčí nic. Já jsem prostě to štěstí neměl. Od léta do podzimu jsem měl pecky ve vlhku, přes zimu jsem stratifikoval, na jaře opatrně rozlouskl pecky... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 2.4.2024
Dobrý den, není příliš jednoduché to, co máte v úmyslu provést. Možná by vám pomohlo pročíst si celou diskuzi k tématu Očkování / roubování broskvoní, ze které jsem čerpal informace a rady i já, když jsem chtěl zvládnout roubování a očkování... celý příspěvek >
Ryngle Althanova, 31.3.2024
středně odolná nebo jinak středně tolerantní. Ano, šarka strom může napadnout, strom pak je i přenašečem šarky, na plodech se ale více méně šarka neprojevuje, například snížením cukernatosti, velikosti a časnější dobou zrání. Obrana proti napadení... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 31.3.2024
Jsem taky v klidu. Pár svící na jaře ovzduší nezničí. Ani když jsou jich v sadech zapálené tisíce. Naprosto chápu, že je to v určitém okamžiku jedinečný způsob na odvrácení mrazových pohrom. Ale ekologické to prostě není ve vztahu k době někdy až... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 30.3.2024
nechci se s vámi přít, pane Mičurine, ale parafín jako produkt destilace ropy obsahuje mimo další i karcinogeny toluen a benzen, které se spalováním uvolňují do ovzduší. I já jsem si pořídil před lety svíce, ale spalování není nic eko. Hoří to jasným... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika