Příspěvky uživatele - Mevík

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 5.11.2019 Obsahuje fotku
Další zajímavou odrůdou, která vydrží na keři hodně dlouho, je Dukat (psal jsem o něm v tématu PIWI odrůdy). Na dnešním snímku je hrozen obraný v posledních říjnových dnech. Za měsíc od dozrání bobule této odrůdy prakticky vůbec nezměnily strukturu,... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 3.11.2019 Obsahuje fotku
První listopadový víkend se vydařil, zejména neděle moc nepřipomínala vrcholný podzim. Listí z vinohradu již téměř opadalo a objevily se některé zapomenuté střepce a střapečky. Většina takto objevených bobulí má dužninu v pokročilém stádiu degradace... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 27.10.2019 Obsahuje fotku
Chariton (Talisman x Pamjati Negrulja) Sezóna rychle končí, zbývá obrat hrozny několika posledních odrůd, zejména určených k uskladnění. Ještě bych se ale chtěl vrátit k jedné prakticky neznámé odrůdě, a to i na východě. Jde o odrůdu Chariton... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 22.10.2019
Atos i Everest byly v té části vinohradu, kde se mi nepodařilo udělat pořádně zelené práce a kde bylo postižení padlím největší. Jinak s Everestem zatím nemám takové zkušenosti, ale u Atosu si myslím, že k padlí nadměrně náchylný není. Bohužel jsem... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 20.10.2019 Obsahuje fotku
Naprosto souhlasím s ronim. Počátkem srpna (nebo koncem července - podle sezóny) se ultraranými odrůdami skutečně dají "nahnat" nejvýše dny, přičemž kvalita těchto hroznů (někdy předčasně sklizených) může být diskutabilní. Na druhou stranu běžně... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.10.2019 Obsahuje fotku
Mariša Mariša je další odrůdou šlechtitele Anatolije Bačinského, která byla šlechtěna za účelem zvýšené mrazuodolnosti. Je z křížení Podarok Zaporožju x Kišmiš zimostojkij, podle Bačinského z řízků držených 24 hodiny v mražáku při teplotě -28... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.10.2019
V mých podmínkách se letos odolnost proti praskání dá hodnodit jen těžko, protože celá sezóna byla dosti vlhká, rostliny si na dostatek vody zvykly a přizpůsobily se mu. Praskání je nejčastější tehdy, když po dlouhém období sucha přijde déšť, to... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 18.10.2019 Obsahuje fotku
Čornyj kristal Odrůda Čornyj kristal (přeloženo černý křišťál, neplést s měkkosemennou odrůdou Čornyj chrustal) je další odrůdou ukrajinského šlechtitele Viktora Kaluhina z jeho oblíbené kombinace Talisman x Velika. V současnosti je tato odrůda... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 15.10.2019 Obsahuje fotku
Pegas Další odrůda Andreje Karpuševa z křížení Cezar x Dukat s příměsí pylu amurských odrůd. Před několika lety to byl hit východního vinařského světa. Deklarována je velikost bobulí 15-25 g, hrozny do kilogramu, harmonická chuť, tmavě... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 14.10.2019 Obsahuje fotku
Dukat Odrůdu Dukat ((Podarok Zaporožju x Kubaň) x Agat Donskoj) vyšlechtil ukrajinský šlechtitel Andrej Karpušev. Patří k odrůdám středního zrání, deklarováno je 135 dnů, tedy asi týden po Talismanu. Má mít kulaté bobule hmotnosti 14-18 g,... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
Nejméně dvě sazenice (ty nejblíže zdi) vypadají, že jsou celé zelené a nemají žádný vyzrálý pupen. Pokud jste je zasadil do země, tak je velmi málo pravděpodobné, že v druhé polovině října alespoň nějaké réví ještě vyzraje. Popíšu další... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 14.10.2019 Obsahuje fotku
Deja Odrůdu Deja (Talisman x Blestjaščij) vyšlechtili v Institutu v Novočerkassku, což samo o sobě je jistou zárukou kvality, protože tento institut (zřejmě podporovaný státem) nemusí z ekonomických důvodů "vypouštět" do světa každý rok desítky... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 12.10.2019
Dnes jsem objevil malý hrozen odrůdy Madonna (popisoval jsem ji v tématu PIWI odrůdy). Bobule nebyly popraskané, ačkoliv letošní deště pokračují, jen v říjnu spadlo už přes 40 mm. Chuť byla pořád víceméně stejná, tedy příjemná, harmonická. Co je ale... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 8.10.2019
Na základě mnoha zkušeností a chyb (bohužel i vlastních) jsem přesvědčen, že pěstovat moderní velkoplodé PIWI odrůdy bez postřiku je možné. Vyžaduje to ovšem splnění několika podmínek. 1 Poloha Asi nejdůležitější podmínka, protože všechno... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 6.10.2019 Obsahuje fotku
NY - 65.112.1 Asi před šesti lety jsem byl na návštěvě u asi nejznámějšího polského vinaře Ryszarda Piątka z Zawady mezi Katovicemi a Krakovem. Mimochodem - Piątek se čte "pjontek" a v překladu do češtiny je to obyčejný pátek (tedy den v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika