Příspěvky uživatele - deerslayer

Polievanie paradajok, 23.8.2015
Niekde, možno i tu, ale neviem to nájsť, niekto opisoval, ako zalieva paradajky. Pri sadení paradajok do voľnej pôdy zahrabe aj plastovú fľašu hrdlom dole bez štopľa, s odrezanyým dnom, nechá vytrčať kúsok nad úroveň pôdy. Následne zalieva do fľaše.... celý příspěvek >
Osy, 23.8.2015
Strašne mi ovocie likvidujú osy a mravce. Na broskyni mi poškodili snáď 1/3 plodov. a jablká ich lákajú tiež... Proti mravcom sa dá bojovať lepidlom, ale čo osy?...ako sa pozeráte na vešanie plastových fliaš s cukrovou vodou alebo pivom?. Ak... celý příspěvek >
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 4.8.2015
Belica... šťastný to človek
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015
Belice skutočne neboli vodnaté. V plnej zrelosti boli úžasne sladké, ale zároveň trošičku horkasté. Skvlý džem z toho bol, skvelé na kysnutý koláč boli... no a samozejme... BELOVICA! Dnes cenená ako zlatý poklad. Dozrievalipodstatne skôr ako... celý příspěvek >
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015 Obsahuje fotku
toto je trnka. musí prejsť mrazom, aby zmäkla a nebola príšerne trpká. Veľkosť cca ako králičie bobky.
Nešľachtené čosi, 30.7.2015
zrejme áno, ale takú marhuľovú chuť som ešte nezažil. Možno aj preto, že bolo suchoa sú menšie?
Nešľachtené čosi, 30.7.2015 Obsahuje fotku
Narazil som náhodou na túto divokúmirablku? myrobalán? špendlík? Plody už vädnú suchom, to sa asi podpísalo aj na ich veľkosti... ale tá chuť... sladká, pripomínajúca marhule, šupka trochakyslastá. Známkyšárky niesú viditeľné. V okolí stromu sú mladé... celý příspěvek >
Planá čerešňa, 29.7.2015
tak skusim nájsť vyššiu, najlepšie s 2-4 konármi už... a skusim navrubľovať polovicu konárov... a polovicu si nechám ako rezervu...
Čo to može byť?, 28.7.2015 Obsahuje fotku
Kolegynina ringlota... monilioza?...glejotok?...alečerstvé priznaky glejotoku som nevidel...
Vrubľovanie?, 27.7.2015
Toto sa mu ujme?
Roubování kiwi, 27.7.2015
takže tento rok je už neskoro?
Planá čerešňa, 27.7.2015
Ak teraz na jeseň na lúke vykopem planú čerešňu(výška tak 0,8-1,0m) a zasadím si na záhrade, môžem ju na jar vrúbľovať?. Nebude mať stromček dosť roboty s ujímaním?
Parom berie paradajky, 23.5.2015
prepolievané neboli... dnes ich zlikvidovalaakorene vraj boli obaelné nejakými belymi potvorkami, nie červíkmi, ked sa rozvalil ten pôvodný bal, v ktorom boli pri kúpe...
Parom berie paradajky, 22.5.2015 Obsahuje fotku
...mojej mame takto odchádzajú zatiaľ 3 sadenice. Zhodou okolností (?) nie vlastné výpestky ale tie z tržnice...
Dýňové slavnosti Šebrov, 20.5.2015
Moscata di Provenza... minulý rok som pestoval a bol som sklamaný. Tekvica pekná veľká (mal som len 2 korene a dozrel mi len jeden plod), ale dosť skoro po zbere začala m§knúť okolo stopky a bol som nútený ju spracovať(tuším november). časti som ju... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika