Příspěvky uživatele - driver240

Zdravověda stromů - minikvíz, 25.11.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, tak jak jde čas píši, že původní ranka, kterou jsem začistil a zatřel, se začala zatahovat... a místo ní, se objevilo asi deset dalších!!! Nástroje při řezu čistím. Původně jsem myslel, že je to nakaženým roubem ze starého stromu... celý příspěvek >
Jak na rez hrušnovou?, 25.11.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, jak tak vidím, jak se se tlak rzi začíná stupňovat a začala mi napadat i letorosty, rozhodl jsem se taktéž pro postřik. U malých hrušní není problém, ale u staré vysoké hrušně, kde dosáhnu i třeba ze žebříku tak pokropím, ale? 1) má... celý příspěvek >
Bile chmyri na jabloni, 25.11.2019
Jó při letním očkováním, když jsem předčišťoval kmínky a stahoval bílý povlak rukavacemi, tak odpadávaly celé chuchvalce bílé příze :-D 
Řez broskvoně na palmetě, 25.11.2019 Obsahuje fotku
Mám několik broskvoní jako palmety. Výchovné řezy jsem myslím jakš takš zvládl. Problém je co dál, asi jsem si uřízl příliš velký krajíc :-(Byl by mi někdo schopen do stáhnutého obrázku črtnout co a jak? Co nechat, co pryč, co zakrátit? Vím je... celý příspěvek >
Očkování/čipování - vylomená očka, 25.11.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, mám načipovány odrůdy slivoní a hrušní, které už asi neseženu. Bohužel, ikdyž se čip přijal, některá očka odpadla, některá (asi ptáčky) byla vylomena a některá ani po jarním zastřižení nad čipem bohužel neprorašila... 1) má smysl... celý příspěvek >
Bile chmyri na jabloni, 25.11.2019 Obsahuje fotku
No ještě, že tak, už jsem měl strach, že mám všechny stromky a stromy nakažené... i když se mi to nezdálo, protože já mám super fousáče a po celé délce. Tuším, že ale tazatel psal, že se mu to tam objevilo až po koupi... asi přehlédl.
Jak ochránit růže před myšmi a hryzci, 21.11.2019
Dle vlastních zkušeností, Swissinno SuperCat je opravdu na hryzce a krtky jednička (za 3 týdny teď když mám konečně čas, tak 3 krtci a 2 hryzci). Na hraboše ale myslím že není...
Střemcha - podnož, 7.11.2019
Aha, takže aspoň vím, jak dopadnou má dvě očka v létě vložená forkertem :-(
Ochrana proti hryzcovi, 2.9.2019
U nás se hraboši do kořenů pouštějí zcela bězně. Mladému stromku ožerou kořeny a je KO. Staršímu jen okusují novější části, které se časem zavalí, ale i tak to stromek naruší. Preference jádrovin je bez debat a řekl bych i bez vyjímek všechny,... celý příspěvek >
Je to lebelovo jablko?, 30.8.2019 Obsahuje fotku
Plody mám sice teď z předčasného opadu, ale snad poznáte? Jablko velmi velké, kulatě zplostělé. Na stromě mám rouby označeny jako \"mastné\" kvůli slupce.Starý strom je velký, spíše řidší, ale pevné konstrukce s většími listy. Na obrázku už i červný... celý příspěvek >
Broskvo-slivoň - poznávačka, 26.8.2019
Původně jsem taktéž myslel dle internetu, že je to malvazinka, byť na internetu na každém obrázku vypadala malvazinka zcela jinak. Jedny ryngloňového typu vs. druhé asijského typu. Nyní se příkláním i dle špatné odlučitelnosti spíše k variaci asijské... celý příspěvek >
Broskvo-slivoň - poznávačka, 26.8.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o identifikaci broskvoslivoně made in Poland. Na štítku bylo jen \"broskvoslivoň\" a snad něco jako francouzská odrůda. Ne moc podařené fotky mám od kolegy, zrály již před měsícem a dnes již na stromě není ani jedna. Načipovaná... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 5.8.2019 Obsahuje fotku
U mne FM3 tento rok opět nezklamala. Důkladnější probírka = větší plody, krásně vybarvené, chuťově výborné... a k tomu nádherné jarní kvetení! U mne asi THE BEST, uvidíme s čím přijde RH a Harbinger? P.S.: jeden drobný neduh přeci jen - broskve... celý příspěvek >
Redhaven, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Redhavenky už asi FM3 na obrázku nedoženou, ale i tak to nevypadá špatně :-D Třinecko 390 m.n.m.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2019 Obsahuje fotku
Třinecko - Vendryně 390 m.n.m. předevčírem -3,6 °C a včera -3,8 °C takže asi též již sklizeno. Meruňky ještě dokvétají, broskvoně u štěny se zatím drží v květu, tak snad z toho něco bude... Omrzlá narašená loni načipovaná očka mi dělají větší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika