Příspěvky uživatele - roni

Nej odruda a nej zklamání 2019, 21.10.2019
v r.2019 aj 2018: u mna najlepsia Alexa. Dobry rast, velke strapce, bobule, pevne, chruplave, vynikajuca konzistencia, choroby zvladla, nepraska, nehnije, hmyz ju nebabre. Velmi dlho vydrzi vysiet, az do mrazov. Dalsi v poradi by boli... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.10.2019
Ked Atos vydrzi 3 mesiace, to je skvele. Mucnatka na Atose a Evereste tento rok bola silna preto, ze su v tom vinohrade, ktory ste nestriekali?...ci su viac citlive? U odrody Podarok bratu vas zaujalo, ze maju malo semien?...uvadzaju 2ks... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 20.10.2019
Dakujem za tipy. Super, ze vas tiez zaujimaju taketo 'novorocne' odrody. Potencialne to bude asi zaujimat mnohych dalsich ludi, ked sa dozvedia, ze aj taketo odrody existuju... hlavne tych co maju viac miesta v zahrade. Kaluginova bezsemenna... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 19.10.2019
Ake mate skusenosti s odrodami?: 1. Podarok Bratu (Talizman x Velika) od Kalugin-a 2. Everest (Talisman x K81) od Pavlovskij 3. Pegas(Cezar x Dukat) od Karpusev-a ak viete aj zhodnotit odolnost praskaniu, hnilobe, vydrz na koreni po... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 19.10.2019
Vidim taky paradox: Ludia sa casto nahanaju za ultra skorymi odrodami. Ja mam najskorsie Garold, SuperExtra, Galachad - v zasade medzi nimi vyrazny rozdiel v termine dozrievania nevydim, skor tam hra rolu ich konkretna poloha, zatazanie a... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 19.10.2019
Blizi sa koniec oktobra a hrozno sa nam mina. Zostava nam uz len na par dni. Alexa, Moldova, trocha Svetlana. Tak to bolo aj minuly rok... na konci sezony nam hrozno najviac chyba. Ja citim nedostatok sort zrejucich v septembri a s vydrzou... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 10.10.2019
Ako sa prejavuju problemy u Galachadu? Viem, ze je citlivy na zasychanie bobul/trapiny, vtedy samozrejme nema trvanlivost a aj cele stapce po zaschnuti odpadnu. Tam kde tento poblem nenastane a sucasne nie je silne vystaveny priamemu slnku, tam mi... celý příspěvek >
Prosím poraďte odrůdu, 9.10.2019
Blizko pri dome znamena slabsie vetranie a nemusi to byt vyhoda... hlavne v pripade mucnatky, ktora nepotebuje priamo vodu, staci vlhky vzduch. V pripade perenospory pod strechou bude vinic menej napadnuty. Budete tam musie aj pravidelne zalievat... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 9.10.2019
Vostorg vyzera byt z hladiska odolnosti praskaniu, hnilobe a dlhej vydrzi na koreni tiez vyborny... nemam ho vsak tak dobre otestovany. Svetlana zda sa nebude mat taku dlhu vydrz na koreni ako Galachad, Alexa, Vostorg. Odolnost praskaniu vyzera... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 9.10.2019
Galachad dlhodobo potvrdzuje spickovu odolnost voci praskaniu, proti hnilobe a dlhu vydrz na koreni. Hmyz ho prilis nenapada, ale treba ho urcite chranit sackami aby ho neposkodzovali. Galachad moze poskodit priame slnko, najskor mu na slnku... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 9.10.2019
Ja striekam 2. rok s BIO proti mucnatke, ale pomaha to aj proti perenospore. Postreky ocividne funguju. Striekal som 4 krat, skoncil som s tym hned po zameknuti bobul skorsich odrod. Po skonceni striekania mucnatka napadla listy vsetkych ale aj... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 8.10.2019
Vinic na pergole: Pokial je vinic na pergole rozumne strihany, tak vacsinou strapce visia dolu a nie su prepletene s listami... preto su dobre odvetrane. Pergola byva dobre prevetravana, lebo byva vysoko nad zemou 2.5m a viac. Moja skusenost je,... celý příspěvek >
Prosím poraďte odrůdu, 8.10.2019
Presne tak, stolova odroda bez postreku neexistuje. Poziadavka na bezsemennost je este prisnejsia/nerealnejsia.  Kedze ste zaciatocnik, tak vas radsej upozornim, ze aj medzi bezsemennymi odrodami su velke rozdiely vo velkosti, pocte a tvrdosti... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 8.10.2019
Melodia je naopak citliva voci mucnatke (padli) - byva u mna kazdorocne vyrazne napadnuta (bez postreku). Melodia ma chut vyrazne kyslu, cukry sa u nej nepresadia, kyseliny ich prebiju. Duzina je stavnata, krehka, ale je 'riedka' - toto vnimam ako... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 7.10.2019 Obsahuje fotku
Ja som sa snazil 3 roky pestovat moderne velkoplode "rezistenty" bez postreku. Prvy, druhy rok to celkom islo. Kym neboli plody tak to zvladali dobre. Prvu urodu ti najlepsi zvladli pomerne dobre (straty cca 20%). Dalsi rok bol vyrazne horsi. Preto... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika