Příspěvky uživatele - ivan z okénka

Hrách - neroste, okousané listy a kořínky, 14.5.2019
Pokud máte svoje osivo, mohli jste sít semena se zavíčkovaným zrnokazem. Pokud je to osivo komerční, pak by to mohl být například drátovec. Ale ten by si nejspíše všiml i šťavnatého křehkého klíčku.  
Jabloň Karneval, 14.5.2019
Poslední Karnevaly, Jonatány, Goldstáry a Admirály. Ve sklepě stoupá teplota kolísá na 6-8 °C. Karneval příjemně aromatický, nemá sice šťavnatost Admirála, ale proč je srovnávat. Trochu vadne.Jonatán sušší, se svou typickou chutí, už u něj vadí... celý příspěvek >
Akumulace tepla v pařeništi, 9.5.2019
Někde nahoře jsem se našel, trošku něco pročetl, ale jak stárnu, tak neudržím soustředění na delší texty se vzorečky. Takže budu psát i to, co je tu už uvedeno, ale ne proto, že se chci chlubit cizím názorem... K přibývání tepla pod sklem v... celý příspěvek >
Roubování, 3.5.2019
Ona jsou tam vidae na tohle téma i z Číny. my jsme se učili mít ostrý a čistý nůž, řezat rouby na jeden řez, aby nebyly chlupaté, takovou trochu chirurgickou práci. No a za hranicema to berou jinak. U nás vidíte očkování do T řezu, pokud to jde... celý příspěvek >
Roubování, 3.5.2019
Tenhle postup jsem viděl na YouTube - Innesto a foro meccanico a bral jako něco na okraji. Ale včera ve Lhenicích tak měly doplněné větve na vřetenech Admirála. 
Zanedbaný řez, 9.4.2019
Počkat až pokvete. Z těch dvojáků, trojáků nechat jen jeden výhon, vždy tak nějak aby byly pravidelně od sebe, po obvodu, aby směřovaly ven z koruny, nenechávat prvoplánově ten nejsilnější. Říct si, kde jsou jednotlivá patra a mezi nimi vyřezat... celý příspěvek >
Květy na koncích větví, 9.4.2019
Bylo pěkné léto, stromky nejspíše solidně pohnojené, přírodou nebo člověkem správně opečované, nadiferencovaly květní pupeny i tam, kde minulé roky ne. Taky to mám tak, dokonce terminály vřeten u několika odrůd založily květní pupeny prakticky po... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 9.4.2019
1. 10-15 cm, aby odvětrávala réva od fasády, dobře osychaly listy po deštích, 2. dvě odrůdy vedle sebe ne, raději kmínky obnovit, kdyby zmrzly, 3. to není problém, 4. svislý kordon, na zábradlí něco jako záclonu, vodorovný kordon, podle... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 9.4.2019
Mimmo, já se učil, že mám vyloupnout z podnože jedno až tři očka (podle toho jak jsou pod roubem nahloučená - jsou-li více jak 3 cm od sebe tak jedno, pokud jsou hustěji tak více), ostatní nechat růst, za čtvrtým listem výhony na podnoži zaštípnout,... celý příspěvek >
Jabloň Karneval, 8.3.2019 Obsahuje fotku
Karneval a další odrůdy z Vlkova nad Lesy. Není to moc ostré, potýkám se s nějakou chybou v objektivu.
Jabloň Karneval, 8.3.2019
Mám Karneval už pár let jako náhradu za Topaz. Plody drobnější, příjemně osvěžující chuti a aromatické, není bez ošetření čistý, na části plodů se ukazuje strupovitost. Ve skládce naprosto v pohodě, i plody s chybou se drží, nehnijí. Zkusím ho letos... celý příspěvek >
Výměna růže, 1.3.2019
Když se mění růže ve výsadbách, doporučuje se vyměnit půdu do hloubky cca 60 cm. U jedné rostliny tedy cca 60x60x60. Pokud to okolnosti dovolí. Jestli by byl v 30 cm kámen, pak by ta díra měla být širší, až 1x1 m. Kvalitní kompost, nejlépe namíchat s... celý příspěvek >
Rakytník - jak poznám samici od samce?, 1.3.2019 Obsahuje fotku
U semenáčků je to horší, začnou se lišit až v pubertě. Jinak samice je nenápadná, samec se chlubí prašníky.
Nanghinova - znáte, máte?, 1.3.2019
Televize tehdy nebyla a když si člověk sedl k rádiu, mohl si nerušeně cokoliv vychutnat. Navíc když Vaněk něco chtěl ochutnat, věděl, kde jsou ty nejlepší podmínky a dobří sadaři. To prý i Strýmka z Moravy má jemné banánové aroma. 
Napadený turkestánský brest, 25.2.2019
Neobrazí. Sesaďte je na polovinu, porost odpovědně hnojte, další rok ob jednu sestřihněte kousek nad zem, o nové pruty se starejte tak, aby plot houstl a měl pevný základ, na dobu přechodnou můžete použít hustou, třeba zelenou stínovku.  
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika