Příspěvky uživatele - Walter

Ako uchovať vrúble, 30.4.2018
není třeba s odstraněním pásky spěchat. Je dostatečně pružná, takže zarůstání alespoň v roce roubování nehrozí. A i když se jeví roub jako dobře srostlý, po předčasném odstranění pásky ho může vylomit  vichřice nebo zvědavý pták. Takže klidně až... celý příspěvek >
Olámat rašení pod roubem?, 30.4.2018
Za mně olámat. Když rašící listy necháte, půjdou živiny napřed do nich a roub bude oslabený. Nejvíc to vidím při roubování na podnož. V okamžiku, kdy na podnoži vyrazí (i spící očka), i už rozvité pupeny na roubu se zastaví.
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 30.4.2018
postřik mědí v únoru rozhodně nebyl pozdě, když já jsem postřik provedl až koncem března a kadeřavost nemám. Spíš jde o to, jak kvalitně se vám postřik povedl.
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 29.4.2018
když vydrží sucho a teplo, nebude s kadeřavostí problém. Ochladí-li se a začne pršet (což bych si ze srdce přál, protože sucho je u nás katastrofální), určitě se ještě v květnu nebo červnu objeví.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 29.4.2018
Taky mi jí chemie loni stoprocentně nezlikvidovala. Snažil jsem se ale posbírat všechny zbylé napadené plody pod stromy, tak snad to trochu pomohlo.
Doba postřiku proti pilatce, 20.4.2018
tak přirozeně lze předpokládat, že v roce následujícím po roce, kdy květy nebo plůdky zničil mráz, bude úroda poměrně slušná i bez postřiku, protože pilatka se nemohla dostatečně rozmnožit
Rozkvétání broskvoní, 14.4.2018 Obsahuje fotku
K těm rozdílům barev květů, zdá se mi, že ke konci kvetení barvy okvětních lístků blednou.
Rozkvétání 2018 M+B, 7.4.2018 Obsahuje fotku
Springcrest
Očkování / roubování broskvoní, 7.4.2018 Obsahuje fotku
Asi ano. Zatím jsou ještě v květináčích za oknem, Springcrest angl. kopulací.
Předpěstování košťálovin, 7.4.2018 Obsahuje fotku
-a už putují na záhony
Slivoň do vyšší polohy, 7.4.2018
Paní bych doporučil projít se po okolí, nahlédnout sousedům do zahrádek a zeptat se, jaké ovoce, druhy švestek, pěstují a jaké sklizně mají, s jakými chorobami se potýkají. Sám mám slivoně v 650m, např. Stanley, Viktorie, Zelená renkl. a zatímco... celý příspěvek >
Muškáty po zimě, 6.4.2018
Od pondělí jsem už dal převislé muškáty ven za okno
Spartan, 5.4.2018
jedna z odrůd, které mi poměrně slušně plodí i v nadm. výšce přes 600m
Sprašnost paprik, 5.4.2018
Vyzkoušejte a uvidíte, stejně vám nic jiného nezbývá, když máte jen jeden květ
Sprašnost paprik, 5.4.2018
k opylení stačí štěteček
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika