Příspěvky uživatele - vimon

Co Vaše réva 2017, 16.7.2017 Obsahuje fotku
Před 3 roky jsem dal řízek révy Preobrazenie do květináče a dnes 2 docela pěkné hrozny. Jsem zvědavý jak to bude chutnat!
Sklizeň 2017, 14.7.2017 Obsahuje fotku
U nás je Burrakas Favorit ještě zelený. První z velkých rajčat dozrály odrůdy Black Krym a Gigantomo (sklizeň venku byla 2.7.). Drobná rajčata začala zrát po 20.červnu.
Rajčata podlouhlá, 13.7.2017
Také jsem zjistil, že to nejvíc dělají odrůdy San Marzano a někdy se to objevilo i na Tornadu. V době dozrávání se s tím většinou už nic nenadělá. Protože jsou obvykle poškozena rajčata na spodním vijanu, tak je odstřihnu a sklízím další. Důležité je... celý příspěvek >
Mšice na paprikách, 7.7.2017
Také máme vyzkoušený Mospilan, vždy mšice spolehlivě likviduje. Letos se ale zatím žádná mšice na paprikách neobjevila.
Rajčata 2017, 2.7.2017 Obsahuje fotku
U nás napršelo ve čtvrtek až moc a ještě se do zahrady rozlil potok a tak máme zalito na měsíc dopředu! Také tu mám několik velkých odrůd např. Dvoubarevné, Rus.oranžové, Makedon.býčí srdce, Gruzínské, Black Krym, Gigantomo a další. První asi dozraje... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 1.7.2017
Včera jsem porovnával sladkost sklizených rajčat a vychází mi pořadí Goldkrone, Mini Roma, Tomatoberry Garden, Rubinka, Supersweet 100 a Charmant. Všechny pěstuji venku za stejných podmínek. Charmant pěstuji poprvé a podle referencí jsem čekal sladší... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 30.6.2017
Pro mně je Charmant málo sladký. Příští rok už asi u nás neporoste. Každý máme jinou chuť.
A zase ty fleky na listech rajcat, 11.5.2017
Co nejrychleji je je přesadit! Já je přesazoval před 3 týdny a od té doby jsou ve skleníku a rostou dobře. Teplota v noci tam nebývá ani 5°C, ale nijak jim to nevadí.
Mráz, 10.5.2017
V 5,45h u nás v údolí Berounky ve výši 2m 1°C. U země asi 0°C, protože místy tráva trochu šedivá. Tak snad to dopadne tak dobře jako před 2 týdny, kdy vinná réva, ořešáky i ovocné stromy zůstaly nepoškozené.
Modrá vinná réva ke konzumaci, 6.5.2017
Nero je dobrá odrůda, ale u nás je ještě oblíbenější odrůda Muskat Blue nebo Venus. 
Rajčata 2017, 3.5.2017 Obsahuje fotku
Sesouvání rajčat bráním tak, že asi po 30cm uvazuji rajčata k závěsnému drátu. Používám k tomu kousky izolovaného elektrikářského drátu, které používám opakovaně už několik let. Upevnění je vidět na přiložené fotografii.
Rajčata 2017, 3.5.2017 Obsahuje fotku
Také jsem dříve pěstoval rajčata v nádobách s podobnou oporou. Problém ale nastal, když foukal silnější vítr a rajčata porazil. U rajčat v nádobách při výšce okolo 2m, je vždy nutné vršek opěrné tyče nějak zajistit (opřít o stavbu, pergolu nebo... celý příspěvek >
Vhodní sousedé, 29.4.2017
Pěstuji je vedle sebe 30let a bez problémů.
Mráz, 21.4.2017
U nás v údolí Berounky teď ve 4,30h +1°C.
Mráz, 17.4.2017
U nás v údolí Berounky bylo ráno v 5,30 hodin +4°C, teď už je 5°C. Třešně už odkvetly a jabloně jsou rozkvetlé. Vinná réva má asi 2 lístky. V nevytápěném skleníku je 6°C. Zítra a ve středu to asi bude horší.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika