Příspěvky uživatele - Mr Bigggg

Předpěstování košťálovin, 23.2.2024
Pochopitelně když dá čtyři semínka na plochu 8x8 cm, nemusí přepichovat. Dokonce si myslím, že lze tyto sazenice dopěstovat do velikosti vhodné pro výsadbu na záhon. Je to stejné, jako když dám do kelímku dvě semena a po vyklíčení nechám jen jednu... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 23.2.2024
Trapný příspěvek. Nemám k tomu co dodat. Opravdu interenet snese všechno. Podle Milana jsou všichni volové a on je king.            Vladimír
Předpěstování košťálovin, 23.2.2024 Obsahuje fotku
Díval jsem se na počasí a v příštím týdnu budou u nás teploty, při kterých by ty sazenice košťálovin a salátů mohly být klidně venku (přinejmenším ve dne). Na to konto jsem změřil osvětlení těsně za oknem (1100 Lx) a na venkovním parapetu (2800 Lx).... celý příspěvek >
Hnijící kaktus, 22.2.2024
Na opravě zobrazování jste se svým způsobem podílela i Vy. Ptal jsem se zde, jestli má někdo taky ten problém a ozvala jste se jen Vy. Tak jsem do redakce napsal s tím, že to není jen můj problém. Stačily dva maily a nějaké foto obrazovky, redaktor... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024
Narazil jsem na zajímavý článek v Poradně SEMO: Dobrý den, můžete mi prosím poradiť, kdy je nejlépe pikýrovat sazenice kedluben a ostatních raných košťálovin? Je nutné počkať až vyrostou první pravé listy? Sazenice si předpěstovávám za oknem.... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024
Já tam žádné padání klíčních rostlin nevidím.            Vladimír
Hnijící kaktus, 22.2.2024
Uříznout zdravou horní část, nechat zaschnout, případně dát na to něco (už si nepamatuji jak se to jmenovalo, vypadlo to jako stříbrný prášek- před čtyřiceti lety). Na jaře položit na zeminu a rosit a rosit až se na té řezné ráně objeví základy... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024
Jinak řečeno, všechny cesty vedou do Říma.            Vladimír
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024 Obsahuje fotku
Mám tam odrazovou stěnu z hliníkového plechu. Na fotce není, protože jsem chtěl ukázat jn ty sazenice košťálovin. Tuto stěnu používám více jak deset let, viz obrázek z roku 2013. Dokonce jsou tam vpravo vidět sazenice salátu... celý příspěvek >
Pokus s krmením slimáků, 22.2.2024
Já jsem řešil slimáky tak, že jsem zaryl do záhonu dusíkaté vápno, vydatně jsem to zalil a přiklopil to textilií. Pro jistotu jsem ještě jednotlivé rostliny (v tomto případě květáku) obsypal přípravkem LIMA-Ex, abych zabránil těm příchozím. Pokud... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024 Obsahuje fotku
Udělal jsem fotku mých sazenic košťálovin a salátů. Jsou po přesazení do kelímků (26 kelímků zhruba po 4 rostlinách). Zatím jsou v pohodě (bez nějaké ztráty), nejsou stoprocentní, protože jim nemohu dopřát potřebnou intenzitu světla (nepřisvěcuji ani... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 21.2.2024
To je normální věc, nic nového. Když máš dost místa, tak je možné třeba dát jedno semínko do kelímku. Když vyklíčí, tak se s ničím netlačí a roste až do doby výsadby. Nakonec nejlepší je pěstovat košťáloviny z přímých výsevů, což jsem většinou... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 21.2.2024
Podle obrázku to nevypadá na padání klíčních rostlinek. Pokud jde o přesazování, tak při výsevu na husto, je nutno přesazovat semenáčky brzy, protože už děložní lístky pokrývají celý prostor, semenáčky se tísní a nemají prostor pro další růst.... celý příspěvek >
Obří řecké fazole, 21.2.2024 Obsahuje fotku
Dnes jsem ukončil ten pokus s pěstováním sazenice za oknem (výsev cca 1.1.2024). Účelem bylo, získat informaci, kdy bych mohl začít předpěstovávat sazenice doma za oknem a potom začátkem května vysadit kvalitní sadbu, ze které by vyrostly velké... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 21.2.2024
Taky jsem vždycky měl problém s vypěstováním sazenic košťálovin, po přeszení začaly zasychat. V knize košťálové zeleniny jsem se dozvěděl, že sazenice se přepichují když děložní lístky jsou dostatečně vyspělé. V tě době se nejlépe ujímají. Zkouším... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika