Příspěvky uživatele - Bobřík

Místnosti plné much - co s tím?, 19.5.2012
Dobrý večer. Musím vás ubezpečit, že je to normální. Moucha se vyhřívá na dřevěném obložení .  S ochlazováním se snaží jít za teplem a tím sjou různé "netěsnosti " v konstrukčním "obalu" budovy. Protože se zima zvětšuje, moucha leze dál a... celý příspěvek >
Pozdní jarní mrazy, 18.5.2012
Dobrý večer. Všichni chceme mít bohatou a krásnou úrodu. Je fak problém poručit rostlinkám, když je teplo a svítí sluníčko. Paní Lída se zmínila, že ji nepomrznul hrášek a to bez ochrany. Pokusím se navrhnout tuto věc: Vážení, napište co vám... celý příspěvek >
Pozdní jarní mrazy, 18.5.2012
Dobrý večer. V každém příspěvku se dočtu co všechno zmrzlo. Já bydlím na Šumavě a mráz je v   tuto dobu normálka. Předevčírem sněžilo. Při svých "zahrádkářských pokusech" musím s tím počítat a proto sázím na "jistotu" a nespěchám! Dále... celý příspěvek >
Nemocná hrušeň - co s tím?, 11.5.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Na přiložené fotce je moje hrušeň. Prosím o radu, co je to za nemoc a jak ji léčit. Předem děkuji - Zdeněk
Pozdní jarní mrazy, 10.5.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Libore, nakos hodně trávy a dej ji mezi řádky, tak aby nakosená tráva přesahovala nakopčenou zeminu. Nově narostlá nať by měla být jakoby níž a tráva by měla vytvořit takové dva vyly. V průběhu dvou až tří dnů se tráva začne zapařovat a... celý příspěvek >
Přesazení vzrostlejšího javoru, 4.5.2012
Dobrý večer. Mám několik javorů jako bonsaje a stříhám je v podstatě kdykoliv a jsou bez problémů. Stálo by za to vyzkoušet odříznout jednu větev, která půjde pryč a zjistit jak se bude chovat míza u takto velkého stromu.  Přerušit všechny... celý příspěvek >
Přesazení vzrostlejšího javoru, 3.5.2012
Dobrý večer. Javor se dobře ujímá a snáší i drsný sestřih. S tím přesazením musíte začít jiř nyní. Je třeba sestřihnout kourunu/hodně/ a přerušit 1/3 hlavních kořenů dle vaší představy. Přerušené hlavní kořeny si vytvoří na pahýlech nové kořínky a... celý příspěvek >
Sázení brambor po staronovém způsobu, 3.5.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Vzhledem k tomu, že na zahradě mám mnoho kousavých potvor" si králičí petivo nedovedu vynachválit. Sázím do "rabic" z tohoto pletiva stromky a keře. Mám jej pod celým skleníkem a pařeništěm. Letos mám hotový vyvýšený a osetý záhon... celý příspěvek >
Výsuvná pilka fiskars, 2.5.2012
Dobrý večer. Uvedené pilky hodně používáme. Otupené zuby se dají opravit jehlovým pilníčkem, ale zachovejte nastavené úhly zubů výrobcem. Zdeněk 
Acer pentaphyllum - kde sehnat?, 27.4.2012
Dobrý večer. Zakořeňovací prášek nebo rosol se dá koupit v semenářství. Je normálně k dostání. Zjímavé javory se dají sehnat u bonsajistů, proto si vyhledejte kdy a kde se koná nějaká výstava a tam navažte kontakty.... celý příspěvek >
Výsadba ovocných stromů na horách, 19.4.2012
Dobrý večer. Já mám ty stromky teprve druhou a třetí zimu. Jsem velice zvědav jak se jim povede za pár roků.  Doufám, že je nesežere mráz, nebo jelen. Vzhledem k tomu, že mám zahradu na horách nekladu si za cíl mít 100% úrodu, ale byl bych... celý příspěvek >
Jehličaté stromky, 19.4.2012
Dobrý večer. Jehličnanú je mnoho druhů přirůstají různě. Vaše stromky musíte stříhat a nepustit je dál. Zdeněk
„Tepelné čerpadlo“, 17.4.2012
Dobrý večer. Využívaní zemního tepla není špatný nápad. Vzduch má však malou, velice malu tepelnou jímavost. Největší množství energie se dá"nacpat " do vody! Tudíž teplonosné médium by měla být voda. Dále plasová trubka špatně vede teplo- převádí... celý příspěvek >
Řízkování jabloní, 17.4.2012
Dobrý večer. Taky jsem zvědav jak to dopadne, ale udělal bych náslůedující. Část proutků bych zasadil a druhou část bych nechal ještě v té vodě a sledoval jak porostou kořínky. Zdeněk
Výsadba ovocných stromů na horách, 17.4.2012
Dobrý večer. Jsem kozel zahradník - metoda pokus -omyl atd. Bydlím v 764 m.n.m. a mám zasazené tyto stomy Jabloně - Rubín a Rubinola 1/2 kmen podnož M7, Průsvitné Letní MM106, Jona Gold mm106, Golden Delicius M26, Red Topaz M9, Orion M9,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika