Příspěvky uživatele - Reeve

Břečťan popínavý, 23.9.2010
Chcete-li se ho skutečně zbavit, dole ho odřízněte (doslova) od zdroje vody. Větve sice zůstanou, možná ještě pár měsíců budou živořit z vláhy nasáté nadzemními kořínky, ale časem uhynou a po letech se rozpadnou. Proces můžete urychlit potřením listů... celý příspěvek >
Yuka - přesný název, 23.9.2010
Těch mrazuvzdorných bude trochu víc, ale 99,9 % juk na našich zahradách je skutečně Y. filamentosa.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 23.9.2010
Nepoužívá inkoustovou tiskárnu? Já používám běžnou laserovou tiskárnu s obyčejným černým tonerem (je to prakticky čistý "sazový" grafit, ten nemá čím vyblednout) a ani po 5 letech nepozoruji žádnou změnu.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 20.9.2010
Ideální a nejméně pracné řešení je s použitím laminovací fólie: 1. Jmenovky si napište v nějakém textovém editoru a vytiskněte laserovou tiskárnou na obyčejný papír. 2. Rozstříhejte na jednotlivé obdélníčky a rozložte na laminovací fólii tak, aby... celý příspěvek >
Vodní hyacint a bábelka, 14.9.2010
Hlavním problémem při zimování je světlo. Pokud rostlinám nemůžeme dopřát 12 hodin světla denně, na což jsou ze své domoviny zvyklé, musíme je uměle "hibernovat", tj. připravit jim podmínky pro nouzové přežití. Což nejlépe navodíme simulací... celý příspěvek >
Co je to za kytku, 14.9.2010
Mladý lokvát je lepší zimovat uvnitř (ideálně při teplotách těsně nad nulou). Starší lze i zimovat venku, ovšem s ochranou proti největším mrazům (záleží na tom, kde bydlíte).
Neznámá houba, 13.9.2010
Zdálky vypadá jako ryzec peprný (Lactarius piperatus).
Ginko biloba, 7.9.2010
V domácích podmínkách prakticky nedá. Řízkování je velmi obtížné a naděje na úspěch je velmi nízká. Mnohem lepší je množit jinan ze semen a pro běžného smrtelníka je nejsnazší si jinan prostě koupit v zahradnictví.
Habr, 5.9.2010
Mně tohle letos na habru udělaly svilušky. Listy postupně od kraje hnědly a usychaly (zálivka dostatečná), až nakonec opadaly a teď chudák raší znovu. Dlouho jsem habr důkladně prohlížel a nenašel jsem známky žádného napadení. Až nakonec při jedné... celý příspěvek >
Je to bylinka?, 5.9.2010
To se snad už dá snadno najít, ne? Zjistíte si latinské jméno třezalky (Google, hned na první straně, je to "Hypericum"), to jméno zadáte ve vyhledávání obrázků a hned ji tam máte. Mimochodem, můžete se těšit na ozdobné plody.
Chorby banánovníku, 5.9.2010
Postříkejte vhodným insekticidem (Pirimor, Mospilan ap.).
Lze z plodu určit choroby, kterými trpí?, 5.9.2010
Řekl bych, že strupovitost.
Jaka bude kvalita ornice exhumovane po 15letech?, 4.9.2010
Ornice je cenná tím, že kromě anorganických složek (jílovitých, hlinitých, písčitých...) obsahuje také humus (zbytky odumřelých kořínků, vláken hub, trusu žížal, biomasy bakterií). Právě tento humus je při pomalém rozkladu zdrojem minerálních živin... celý příspěvek >
Modrý prach, 29.8.2010
Je-li to cca 50 let (možná i více) let staré a pořád sytě tmavě modré a sypké, je to skutečně s největší pravděpodobností šmolka.
Brusinka a její opylení, 29.8.2010
Já to jen krapet upřesním: Brusinky jsou opylovány hmyzem, ale vzhledem k současnému dozrávání prašníků i semeníků mohou být opyleny svým vlastním pylem.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika