Příspěvky uživatele - 25.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 7.9.2023
Je to z důvodu registrace. Výrobce, dovozce, distributor nezažádal o registraci přípravku pro zahrádkáře, třeba v malém balení. Musí se to vyplatit, registrace stojí nemalé peníze. Koukal jsem na Allegro, tam 50 ml stojí 600 Kč. Nevím, jak by se... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 6.9.2023
18.7.2023 jsem stříkal proti obaleči jablečnému Coragenem, dle náletu. 4.8.2023 jsem provedl další postřik proti obaleči podle náletu do lapáku, neplánovaně, ale nutně, Mospilanem. Nestříkal jsem pozdně letní jabloň Celeste (tj. ji naposledy... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 6.9.2023
Problém ekologických postřiků proti padlí (síra, např. Kumulus, Sulfurus..., dříve Sulikol) a proti plísni (měď, např. Champion..., dříve třeba Kuprikol) je to, že zanechávají viditelné zbytky na bobulích, které nejdou dobře omýt. Mají krátké... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 5.9.2023
Holt časy se mění... Padlí omezují zimní mrazy. Kdy naposledy bylo -15°C? Padlí i peronospora si časem svou oběť najde. Žádná "rezistentní" odrůda révy není stoprocentně odolná! To platí i o jiných plodinách. Prostě podmínky pěstování se mění, houby... celý příspěvek >
Brambory - zasadit vlastní nebo koupit sadbové?, 27.8.2023
Začal jsem kopat odrůdu Bernina, zatím jen na oběd. Vykopu ji komplet příští týden, je tak akorát zalito a konečně chladno. Sem tam má ještě žlutou nať. Plísni se skutečně letos nedařilo, ale preventivně jsem stříkal, jinak to je sázka do loterie.... celý příspěvek >
Rajčata, 20.8.2023
Na akutní nedostatek Ca to nevypadá, plíseň bramboru se mně moc nezdá, ale plody jsou napadeny docela ukázkově. A nezdají se mně ty zdravé listy. A zrovna letos plíseň zatím moc neškodí. Vedle herbicidu mě napadl jiný, pro rajčata nevhodný postřik... celý příspěvek >
Rajčata, 20.8.2023
Divné je, že listy jsou relativně v pohodě. Plíseň by na listech začínala. Mně to připadá jako spálené nevhodným postřikem. Plody si to pamatují, listy mohly vyrašit nové. Na poškození fungicidem se mně to nezdá, spíš nějakým herbicidem.
Jak z odkopku vypěstovat strom, 10.8.2023
Já bych si na podzim koupil nový a nezavirovaný stromek. Odrůd je dost.  Dál to nebudu rozvíjet.
Pieskovitosť plodu hrušky 🍐, 10.8.2023
Konference drsnou slupku mívá, některé roky více, jiné méně. Asi záleží na počasí a péči atd. Ty praskliny dělá i strupovitost hrušně.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 5.8.2023
Psal jsem, že už proti obaleči jablečnému stříkat nebudu, ale posledních deset dnů zase začal nalétávat, výrazně, i když ne každý den. Stříkal jsem 18.7.23 Coragenem, který působí 2-3 týdny. To znamená, že jeho účinek právě doznívá. Tak jsem to... celý příspěvek >
Glyfo, 2.8.2023
Jak píše Lída. Teoreticky hned. Počkal bych, až se projeví účinek, aby se dostal i do kořenů a plevele opravdu uhynuly. Asi deset dnů, záleží na počasí. Teplo a slunečno podporují účinek. Druhý postřik bych nedělal, stejně při úpravě terénu vyhrabete... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 1.8.2023
Já také ne, ale dopátral jsem se přípravku Zampro, který má stejné složení jako Orvego. U Zampro (konkrétně Nový Zéland) se píše, že pokud postřik zaschne, je velmi odolný dešti. A ještě jsem dále dohledal, že stačí jedna hodina. Neuvádí, že musí... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 1.8.2023
Já jsem stříkal proti obaleči cca před deseti dny. Sem tam se v lapáku ještě nějaký obaleč objeví, ale to už nemá význam (pokud se neobjeví další výrazný vrchol, doufám, že ne). Na poslední chvíli před deštěm jsem postříkal brambory, rajčata, okurky,... celý příspěvek >
Morusa, 28.7.2023
Tak je to možné, ale moruše mám zažité jinak. Jiné listy, hromada opadaných plodů k ničemu. Slovensko, Maďarsko...
Morusa, 28.7.2023 Obsahuje fotku
Mě tam nesedí ty pupeny v paždí listů. Ale na vrcholu mých letorostů obaly bývalých pupenů vidět jsou. Z toho paždí se vyvine fíček, nebo také nic. A také ne větvička, ta až příští rok, ale minimálně. Fíkovníky přezimovaly výborně, dokonce zimu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika