Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Počasí 2024, 6.4.2024
Na Východolabské tabuli je zřejmě mnohem tepleji než u Pelhřimova. Vzpomínám na časy, kdy v dubnu kolikrát i zasněžilo. Přestalo pořádně pršet, spadne jen pár kapek jako za suchých let. Teď se to ještě neprojevuje, protože vláhy je v zemi dost.... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 6.4.2024
Z těch novějších rezistentů k PPV z Lednice na Moravě mám Candelu. (Betinka, Adriana, Candela, Sophinka). Roub Candely pravý byl, otázka je, co se objeví na novém stromku. Myslím, že v kvetení moc pozdní nebudou, alespoň, co jsem vypozoroval u... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 6.4.2024
Vložil jsem ještě jiné odkazy fotek s květy, které jsem našel na fóru, nejenom Springtime. Je to odrůda, která svou kvalitou a raností zrání mezi bělomasými broskvemi kralovala. Stejně tak bych vyzdvihl žutomasou nektarinku Shraz. Velká škoda, že se... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
U Havlise to vypadá na "růži", Richter uvádí taky "růži". Záhada. Zajímalo by mě, co mám za bělomasou broskev, která se vyklubala z druhého Southavenu. A co se vyklube z nového Southavenu? Stromek se ujal, zatím nekvetl. První Southaven podaroval... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.4.2024
Ať si vyskáče, co je libo. Pohled na zdejší Halehaven a Marii Biancu, které se zelenají, ne jako v minulosti, kdy vyrašily na těchto vysokých stromech hned od začátku barevné zkrouceniny, jsem fakt dlouho nezažil.  Ovšem Halehaven je tak... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 5.4.2024
Jsem rád, že jste se zase ozval, pane z Náchodska. Květy máte čisťoučké, žádná rezatina, jako na některých odrůdách u mě. Oni se leckde i z té rezatiny vyloupnou nakonec plůdky. Monilií jsou nejvíce zasaženy oba Bergarouge a Tsunami, tam snad každý... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
Na odkazu je fotka květů mého prvního Springtime. Není to dobře poznat, ale byly to největší a nejkrásnější zvonkovité květy, ještě větší než u Snow Queen. Tu fotku Havlise mám na začátku vlákna Springtime taky. Chuť plodů nezaměnitelná, žádný... celý příspěvek >
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
 Není to překlep. Měl jsem ji doma. 
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.4.2024
Kadeřavost prozatím jako kdyby nikdy neexistovala. Soused stříkal jednou a ještě k tomu pozdě a výsledek má stejný. Jediné dva výhony napadené kadeřavostí je možno pozorovat na mrňavém semenáči vyrostlém zřejmě z odhozené pecky, který jsem nestříkal,... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
SRG jsem koupil ještě jednu pro ověření. Maria Bianca roste velmi silně a hlavně i "stromek" s její podnože na krčku. Také velmi silný vzrůst. Snažím se na ní očkovat, například Early RH a nově i sousedův RH. 
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
Podle typu květů lze maximálně tak určit záměnu, jako například když mi poslali O´Henry se zvonkovitými květy. Nebo naopak Springtime s květy miskovitými, které mít nemá. Doba zrání bude v letošním roce také jiná, protože stromy kvetou velmi brzy. RH... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
MH: Máš pravdu, Martine, první zralé meruňky by letos mohly být velice brzo. Zprávy z různých míst jižní Moravy jsou, že zmrzla polovina květů meruněk. Sadař z Velkých Bílovic ovšem řekl, že pokud se nic dalšího nestane, mohla by to být nejlepší... celý příspěvek >
Počasí 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
Únor nejteplejší od začátku měření, březen nejteplejší od roku 1961, a letní vedra udeří o víkendu. Snad se konečně ohřeje i pan PP. - Svatý Fedul teple zadul
Broskyne 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
Květy placatého Saturnu zblízka. 
Meruňky 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
MH: Dlouhé stopky má i FARCLO. Falešná Farbaly je pravděpodobně Harcot, falešná Legolda je pravděpodobně prachobyčejná Kompakta. Všude by nějaké plůdky měly být, alespoň pár (Candela, Sirena, Ananaska, Harostar, Robada, Šalach, roub Vanillacotu, ani... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika