Příspěvky uživatele - 9.144

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ostrihaná mladá čerešňa - je to OK?, 12.3.2021
Tohle třešně s oblibou dělají a boj je to neúprosný a ne vždy vítězný. Strom si někdy prosadí svou, pokud to nechcete deset let řezat na tři očka od rozvětvení a o třešních jen snít. O třešních se v knížkách píše, že se nemusí moc tvarovat, že si... celý příspěvek >
Kapusta - naklíčené rostlinky padají k zemi, 12.3.2021
Padání, houba. Zalít Previcurem, teď už je skoro pozdě, musí se hned při klíčení nebo setí.
Lišejník na ovocných stromech, 10.3.2021
Ono to čisté ovzduší má taky své mouchy. Múžem vděčně vzpomínat na ten krapet síry ve vzduchu za dávných nedávných časů. Nevěděl jsem, že existuje padlí. Na tohle býval skvělý historický Arborol, což byl v podstatě dinitroorthokresol. Tím když se... celý příspěvek >
Ranná výsadba rajčat do skleníku, 9.3.2021
Dík za tento střízlivý a přínosný post.
Co za okrasný keř do mrazové kotliny, 8.3.2021
No dát si k chalupě dub, buk, javor etc, je velmi velmi nerozumné.
Správne ostrihanie jabloní, 8.3.2021
Už jsem vám jednou psal, že to nelze, strom je potřeba obhlédnout dokola. Zodpovědný sadař to co chcete neudělá.  Obraťte se na ty sousedy, kteří vám to řezali dosud.
Co za okrasný keř do mrazové kotliny, 7.3.2021
Středně velký strom neexistuje, všechny mají ambici až do nebe. Je známý požadavek majitelů designových zahrad když vybírají v zahradnictví aby strom vyrostl přesně do 2,75 metru za jednu sezonu, zústal tak vysoký navždy a nepadalo z něj listí. Keř... celý příspěvek >
Správne ostrihanie jabloní, 7.3.2021
A vo tom to je! Šedivá teorie a divně rostoucí strom. Ono v knížkách to teoreticky a nakreslené vypadá pěkně, jasně a logicky. Jenže pak přijdete ke stromu, který jste loni přesně podle příruček upravil a on si zatím zcela svévolně narostl úplně... celý příspěvek >
Správne ostrihanie jabloní, 7.3.2021
Zkracování výhonů se dělá - zejména (pro puristu 94.165) - proto, aby se podpořilo rašení níže postavených pupenů. U mnoha - ne u všech - odrůd, zejména jabloní běžně vyraší jen pupeny v horní třetině výhonu a zbytek zakrní. Větve se pak zbytečně... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.3.2021
Tři kousky lehce zarůžovělých (nejspíš, aby byl rekord) kyselých bobulí. Za náklady a práci těžko vyčíslitelně, ale nemalé. Děkuji, nemám zájem. Radši si, když mám to puzení, koupím balíček koktejlových rajčay v hypermarketu. Chuťově budou minimálně... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.3.2021
Tu "folii" určitě sundejte, je to plast, který se nerozloží rychle a těžko tím prorůstají kořeny. Nevím, zda je to tak u všech značek které se prodávají - pro případné šťoury. Moje zkušenost je taková.
Kadeřavost broskvoně 2021, 4.3.2021
No když po sobě několikrát vystoupily teploty nad 10 st a líky práší naplno, tak je už spíš pozdě. Při mých zkušenostech, kdy jsem taky furt čekal až zahřmí. Ono to u té kadeřavosti není o teplé poloze, ale o teplotě kam až vystoupí.
Ranná výsadba rajčat do skleníku, 3.3.2021
Ono hlavně záleží na místě pěstování a v tom místě na poloze skleníku. Já jsem na Vysočině 550 m a mrazová kotlina. Takže se musím chovat podle toho.
Ranná výsadba rajčat do skleníku, 3.3.2021
V dubnu u nás pravidelně nepravidelně klesá teplota pod bod mrazu. A nejen v dubnu. Rajčata = sazenice k dopěstování sázím do skleníku koncem prvního týdne dubna, přikrývám tunelem z dvojitého netexu. Když je v něm díra a mrzne, rostliny v tom místě... celý příspěvek >
Správne ostrihanie jabloní, 2.3.2021
Nevím jak u vás v Kalifornii, ale u mně na Vysočině je letotost zakončený květovým pupenem jen u Rubínových odrůd po několika rocích pěstování. Jinak jsou to listy a letorosty se zkracují proto, aby se výhony nevyholovaly. Bez zkrácení totiž vyraší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika