Příspěvky uživatele - 236.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Míchat lutr při 2D?, 29.8.2019
Rozhodně míchat, zvláště v případě, že topíte přímým plamenem, tedy ne duplíkem. Ale i ti, kteří tolí duplíkem značně omezí přítomnost úkapů a dokapů pokud budou míchat. PŠ
Pach po acetonu, 5.7.2019
Otázka je, kde byla ona láhev 45 let uložena a jestli jste v roce 1974 do hotového destilátu předali ještě nějaký cukr. Pokud ano a láhev mohla být vystavena, třeba i krátkobodě (např. zakopaná mělce v zemi na slunečném místě), mohl se prosadit... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 26.6.2019
Rozhodně nedoporučuji extrakt předestilovat, tím by se typická chuť ořechovice ztratila. Osvědčilo se mi aplikovat 15 ořechů, trhané v polovině června, nakrájet na čtvrtiny do 1 l 45 % lihu. Maceruji s přídavkem kakaa dva měsíce a po této době... celý příspěvek >
Zakalovanie slivovice pri druhom paleni, 30.5.2019
To je nepochybně pravda, že použitím tzv. tvrdé vody dochází k zákalům neboť precipitují karbonáty vápníku, hořčíku atd. Nicméně v tomto konkrétním případě si myslím, že zákaly způsobují ovocné vosky, které jsou přítomny především v chladiči a možná... celý příspěvek >
Pálenka zo sorbitolu, 29.4.2019
Sorbitol patří mezi nezkvasitelné cukry. PŠ
Modry povlak na Broskvovici, 19.3.2019
Souhlasím. Doporučuji rozpustit polovinu kávové lžičky jedlé sody ve studené vodě a roztok přidat do destilátu. Po několika dnech by se měl vysrážet příslušný karbonát, který sedimentuje. PŠ
Ochutnávka Radimov, 11.3.2019
Letošní degustaci v Radimově jsem absolvoval i když to mám z Čech trochu z ruky. Do soutěže bylo přohlášeno necelých sedmnácet vzorků. Hodnotili jsme slivovice a merňkovice a musím říci, že převážná většina z nich byla na výborné úrovni. Košt pro... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 19.2.2019
Domnívám se, že jedinou funkcí klobouku je zachytit pěnu při varu některých kvasů (některé jablečné, třešňové, hroznové) a tím zabránit jejich přeběhnutí do předlohy. Samozřejmě, že hodně záleží na stavu hladiny ve vařáku, takže pokud je vysoká, tak... celý příspěvek >
Pálenka z melasy, 9.1.2019
Melasa se především používala a věřím, že i dnes, k výrobě kys. citronové použitím plísně Aspergylus Niger. To je ekonomicky úplně někde jinde, nežli líh. PŠ
Destilovať v medi, alebo antikore, 9.1.2019
Ke své hanbě se musím přiznat, že nevím o tom, že by měď redukovala acetaldehyd na ethanol, nicméně mi chemický cit říká, že pokud tato reakce opravdu existuje, tak 100 °C na to nebude stačit, rád se poučím, napište mi prosím zdroj této informace.... celý příspěvek >
Test na metanol, 8.1.2019
Methanol a ostatní škodliviny včetně ethylcarbamatu stanovuje firma EPMA sro, adresa: Za Škodovkou 305, PSČ 503 11 Hradec Králové. Mail laborator@empa.cz PŠ
Jak vyrobit mandlovou, 2.1.2019
Rychlost každé reakce je závislá na teplotě a koncentraci reagujících komponent, to platí obecně. Pokud proces probíhá ve vodném prostředí, jako v tomto případě, bude hodnota pH také důležitá, ale její optomální hodnotu neznám. PŠ
Jak vyrobit mandlovou, 1.1.2019
A kdo Vám řekl, že je glykosid amygdalin nebezpečný? Je to složitý cukr s C trojnou N vazbou. Ta je samozřejmě donorem kyanovodíku HCN. V zásadě máte pravdu, jak kyanovodík, tak benzaldehyd vznikají, ale jejich produkce je "trochu" složitější nežli... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 1.1.2019
To omotávání soudku strečovou folií Vám nepomůže ani náhodou. Počítejte s andělskou daní ve výši 15% každý rok, lepší nežli EET. Ale k rozhodnutí, že slivovice do soudku nepatří, Vám blahopřeji. Jedna významná Moravská firma to ještě nepochopila... celý příspěvek >
Cukr, 1.1.2019
Zatavení do PE pytlů je samozřejmě nejlepší, mně se osvědčilo i balení do novin a uložení do krabic (např. po pivu). Nezabraňuje to pronikání vlhkosti tak dobře jako zatavení do PE folie, ale určitě cukr déle nežli rok po nákupu vydrží... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika