Příspěvky uživatele - 20.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 21.10.2019
PD Čachtice sú nielen skvelí pestovatelia jabĺk, ale dosahujú aj veľmi dobré výsledky v pestovaní révy vínnej. Vzhľadom na polohu naozaj obdivuhodné výsledky. Vyššie uvedené klony sú len farebnými modifikáciami ich odrôd alebo vykazujú aj vyššiu... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019 Obsahuje fotku
Ešte som zabudol pridať obrázok.
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
To je už lepšie, s tým sa dá pracovať. Na obrázku som znázornil vyzreté časti, ktoré je potrebné do jari ochrániť. Zvyšok je bylinný a vymrzne. Keďže sú to len zopár očkové krátke časti, bude najlepšie ich zahrnúť zemou. Na jar potom len odstrihnete... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
To je aktuálny stav? Lebo tá sadenica je zelená ako v júni a vyzerá, že ešte stále rastie. Čo je problém, lebo nie je dostatočne vyzretá a hrozí, že vymrzne. Zaštipnite jej rastový vrchol a treba dúfať, že aspoň zopár najspodnejších očiek stihne... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
Ku každému koreňu prihrňte zeminu čo najviac to pôjde. Nič nezastrihávajte, to spravíte až na jar podľa toho, koľko dreva ostane živého. Neviem ako dobre sú nadzemné časti vyzreté, no ak sú už zdrevnatené, bolo by dobré aj tie ochrániť napr. nejakou... celý příspěvek >
Tophit, 30.9.2019
Presne rovnaká skúsenosť, obrovská náchylnosť na moníliu. Prakticky som si zvykol, že aj pri vysokej násade plodov zozbieram len zopár na ochutnanie. Preto ho postupne preočkovávam odrodou Topfive a Jofela. Spoliehal som sa na Prezident, no ten je na... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 26.9.2019 Obsahuje fotku
Pred istým časom sa tu riešili bobule s "nosíkom". K tomu či a nakoľko sú tieto tvarové ňuansy rozhodujúce pri výbere konkrétnej odrody sa vyjadrovať nebudem. Tiež mám doma dve odrody, ktoré sú tvarovo odlišné od ostatných, a síce Heliotrop a Rheu. V... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 25.9.2019
Ja som okrem Galy tiež ešte nič neobral. Najbližšie k oberačke má Rubinola. Topaz sa začína vyfarbovať. Všetkým stromom som doprial výdatnú zálievku, ktorú by som rád zopakoval. Najmä kvôli Braeburnu, kde chcem takto na odporúčanie p. Polehlu... celý příspěvek >
Kdouloň obecná, 19.9.2019 Obsahuje fotku
Dula Vranja, po minulom nepriaznivom roku (foto 1) to vyzerá konečne na sľubnú úrodu. Na strome som napočítal cca 30 plodov, čo by mohlo byť okolo 10 kg, možno aj viac. Chloróza nie je ani zďaleka tak silná ako minulý rok. Snáď pomohlo jarné... celý příspěvek >
Volně rostoucí zákrsek vs. vřetenovitý zákrsek, 19.9.2019
Neviem v akých podmienkach hospodárite, no stromy na podpníku MM106 môžu v priaznivých lokalitách kľudne dorásť aj do výšky 4-5 m. V takom prípade by si pri spone 2 m asi začali zavadzať.  
Vinná réva v prvním roce (2019), 19.9.2019
Aj to je možnosť, ja som použil narýchlo, čo som našiel doma.
Freiherr von Halberg, 19.9.2019 Obsahuje fotku
Podľa nemeckých stránok sa jedná o aromatickú, sviežu odrodu s chrumkavou dužinou. Chuťovo sa podobá skôr na Topaz, plody majú hmotnosť okolo 200 g. Obsah kyselín uvádzajú 5-7 g/L a cukornatosť 14° Brix. Je to diploid, dobrý opeľovač a disponuje... celý příspěvek >
Rez slivky, 19.9.2019
Ako píše p. Lída, rez kôstkovín by sa mal ukončiť do 15. septembra (září). Ja som slivky prestrihal minulý týždeň. Je to rez na prevod alebo na konárový krúžok, skracovať letorasty budem pdľa potreby až na jar.
Vinná réva v prvním roce (2019), 18.9.2019
Ranu netreba ošetrovať. Dosť závisí od lokality. Ak pestujete v chladnejšej oblasti na otvorenom priestranstve, kde môžu hroziť holomrazy, je dobré vinič najmä v prvom roku chrániť. Môžte ho napr. obaliť do výšky budúceho kmienku nejakou textíliou vo... celý příspěvek >
Vinná réva v prvním roce (2019), 18.9.2019
Môžte, ale aj nemusíte zakracovať. Ak vidíte, že letorasty začínajú v dĺžke budúceho kmienka drevnatieť, skracovanie nie je nutné, lebo na jar všetko drevo nad kmienkom aj tak odstránite. Ak letorasty vyzrievajú horšie, skrátením im môžte pomôcť. Pri... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika