Příspěvky uživatele - 212.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba Vrby, 23.6.2020
Tipuju večerní nálet přemnožených chroustů, tedy ožrané.  MH
Ošetření kmenu po aplikaci Chemstopu, 15.6.2020
Už někdo viděl, aby slunéčka sežraly mšice? Mi to připadá jako pohádka z dávných časů. Na některých stromech je na jedno slunéčko tak půl milionu mšic.  MH
Stratifikace peckovin, 14.6.2020
Pecky nesmí vyschnout. Stratifikuju meruňky a broskve hned po snězení plodů, do aspoň 5 litrů květináče s odtokovýma dírkama dole, obyčejnou hlínu, substrát je nevhodný rychle vysychá, a někde umístit do stínu do vysoké trávy do vlhka a celé léto... celý příspěvek >
Virová pohroma na meruňce?, 13.6.2020
Listy se kroutí a jsou vybledlé i tam kde mšice nejsou. Další stádium je úplné uschnutí od konce, tedy monilia. Stromy jsou zdecimované z mrazivého jara. Mladé stromky tohle nedělají, protože ještě nemají nasbíraný tlak monilie z kvetení. A to se teď... celý příspěvek >
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 10.6.2020
Mám to taky na meruňkách, ani lep na mravence nezabral, mšice se množí i tak, ale rozhodující je podle mě namrznutí veškerého dřeva z jara a pak už obranyschopnost stromu je taková jako na fotce, nakonec tedy větve uschnou. Takové stadium vidím... celý příspěvek >
Zaschnutí výhonků z roubu, 9.6.2020
Výhony z podnože odstraňte, jsou zbytečné už když roub viditelně roste několik centimetrů. To zasychání nebo spíše náhlé uvadnutí konců by mě taky zajímalo, psal jsem to už v jiném tématu, jaderničky to postihuje nejvíce, i semenáčky. ... celý příspěvek >
Doporucte prosim visen, 6.6.2020
K tomu vyholování zmiňovaných višní, přesněji kyselka Ujfehertoi, nepomáhá ani radikální prosvětlení už tak každoročně prosvětlovaného stromu, ještě před příchodem silnějších mrazů konec listopadu už jsou pupeny suché a vypadávají, už to pozoruju... celý příspěvek >
Doporucte prosim visen, 6.6.2020
Višně jsou samosprašné, tím to asi nebude. Jestli má pán na mysli odrůdu Ujfehertoifurtos, tak musím potvrdit, mám ji ještě starší a každý rok má nenormální a bezdůvodné vyholování větví, to znamená, že chybí květní kyticové pupeny na dvouletém... celý příspěvek >
Je to obávaná monilióza višní?, 23.5.2020
Vypadá to tak. Letos moniliový úžeh vidím na všech peckovinách, ještě před třemi lety se objevoval v malé míře jen na meruňkách při jarních mrazech a deštích, teď je i na višních i švestce. Taky začaly vadnou vrcholy letorostů na jabloních a... celý příspěvek >
Zahradnictví Spomyšl, 21.5.2020
Na jaře koupené granátové jablka ze Spomyšle neraší , dřevo je zelené živé, Mollar elche neraší vůbec, Acco trochu narašil a stojí, Wonderfull narašil a již zasychá. Byly sázeny hned po vybalení a silně zastřiženy na 1-2 pahýly. Řízek který jsem... celý příspěvek >
A přece není po meruňkách, 19.5.2020
Aurora byla doslova na prach, včetně vymrzlých růstových pupenů, roztrhaného kmínku, nic nevydrží, absolutní propadák, šance na úrodu je v chladných oblastech asi nulová? Raná Leskora nemá nic  - plůdky vydžely, ale bez přírustku časem... celý příspěvek >
Kadeřavost na jap. švestce?, 15.5.2020
Mšicemi to není, i když to tak vypadá. Mám Valjevku taky extrémně zkroucenou, nové výhonky jsou ok, takže bych tipoval že v dubnových mrazech přemrzly i listové pupeny. O něco méně zkroucené jsem viděl i jabloně, i broskve - ty zas mají listy... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 2.5.2020
Tak už témeř všechny plůdky na meruňkách opadly. Nejhůře dopadla Leskora - ta už nemá skoro nic. Plůdky mají velikost hrášku i větší,  za poslední týden byly bez přírustku, uvnitř nepoškozené s krásně bílou pecičkou. Problém je, že je zmrzlé... celý příspěvek >
Očkování, 30.4.2020
Letošní jarní mrazy nezdecimovaly jen kvetoucí stromy, z jarního očkování meruněk a broskví je úspěšnost 0% . Jediné co se uchytilo je přes 12mm tlustý roub meruňky, rouby síly tužky taky umrzly nebo spíše uschly a nepomohl zpočátku ani vlhký sáček.... celý příspěvek >
Co po Cresthaven?, 28.4.2020
Měl jsem objednanou O Henry ze uh. ostrohu, minulý týden obdrželi dodávku, ale ve stavu že stromky nejsou k prodeji, otázka je jestli vůbec O Henry na podzim bude a zase je tu problém s pravostí , který jak jsem pochopil pravděpodobně nevzniká u... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika