Příspěvky uživatele - 67.245

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade, 24.2.2020
K zapěstování habrového plotu přistupuju stejně, jako k zapěstování štíhlých vřeten. Terminál zakracuji každý rok (než doroste do požadované výšky), ale jen lehce, abych podnítil rozvětvování.  V předjaří odsraňím konkurenty, příliš silné větve... celý příspěvek >
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade, 24.2.2020
Zarovnávat vršky ve 3m 2m širokého plotu musí být lahůdka. Úzký plot lze rovnat teleskopickým plotostřihem ze země. Lišta má 60cm. V.
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade, 21.2.2020
Na větvičky mi stačí 30 cm. Plot s pevnou neplandavou kostrou se i líp řeže. Kmeny po ukončení růstu při pravidelném řezu už moc netloustnou. V.
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade, 21.2.2020
I vysoký habrový plot lze udržet v šířce do jednoho metru. Vyžaduje to ale kvalitní zapěstování. Ideální rostlina má cca do dvou třetin konečné výšky rovný průběžný kmen. Ten je rovnoměrně obrostlý vodorovnými větévkami. Vystoupavé a nadbytečné... celý příspěvek >
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade, 20.2.2020
Řez po výsadbě dělám vždy, i u kontejnerovaných rostlin. Jen je potřeba v stromku udržovat hierarchii. Pokud chcete plot úzký a vysoký, je rozumné vybudovat drátěnou konstrukci. V.
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade, 20.2.2020
Sázel bych to 50cm od sebe. Větší sazenice klidně dál. Postup je jednoduchý. Vykopete rýhu podle špagátu. Nasázíte habry krčkem k provázku. Pod habry udržujete bezplevelný pás. Habrový plot lze udržet poměrně štíhlý, přitom vysoký. K tomu je potřeba... celý příspěvek >
Partenokarpická (bezsemenná) rajčata, 20.2.2020
Jo, občas mi takový neomrlý bezsemenný plod na rostlině vyroste.
Poškození třešně v oblasti roubu, 17.2.2020
Rychlost práce je při očkování důležitá. Prodlužování této operace rozhodně ujmutí nezlepší (mezi rychlostí očkováka a ujímáním je spíš nepřímá úměra). Těch 1500 je reálný výkon.  Podstatně rychlejší než očkování do T je Forkertův způsob. Zkuste... celý příspěvek >
Angrest - roubování, 12.2.2020
Jo, ale mám tam pouze 50% úspěšnost. Lednoví roubovanci právě začínají rašit. Meruzalkový prut pouští kořínky do boku po celé zasazené části, nepotřebuju mít dole kalus.  Asi ty nerašící, ale již zakořenělé ještě opravím. V.
Ochrana stromků proti okusu, 11.2.2020
Plastový rukáv vyrábí Juta. Jmenuje se to Polynet. Je to relativně levné řešení. Nařežete si jak chcete dlouhé chráničky. Ty se navlečou na kanalizační trubku a pomocí ní se aplikují na mladý stromek. V.
Angrest - roubování, 11.2.2020
Nastartovaná podnož bude jistě lepší. S nenastartovanou mám cca 50% úspěšnost. Mě to ale stačí. V.
Angrest - roubování, 10.2.2020
Roubuju meruzalku v ruce. Nařežu si meruzalkové pruty a rouby. Naroubované řízky založím do písku do bezmrazé místnosti, nebo napíchám do studeného skleníku. Roub přiroste a meruzalka začne pouštět kořínky. Na jaře ujmuté jedince nasázím. PVC... celý příspěvek >
Rez hrušňová - bio ochrana, 9.2.2020
Mycosin k nám samozřejmě dorazil (Biocont), jen asi nebude k dostání v zahrádkářském balení.
Roubování třešně, 8.2.2020
Zrovna v případě třešní bych dal přednost standardnímu mladému materiálu. Snazší je přeroubovat terminál, než jednotlivé větve. Jde samozřejmě obojí, jen je potřeba, aby přeroubované větve měly dost energie k dalšímu růstu. Loňi jsem... celý příspěvek >
Prosím o určení, 5.2.2020
Vůbec to není jehličnan.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika