Příspěvky uživatele - 113.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Citrónové zimní, 11.7.2019
Laco430k: Zaujímavý príspevok, určite sa aj medzi tzv. "starými" odrodami nájdu také ktoré majú vynikajúcu skladovateľnosť (´shelf-life´). Možno ešte niekto pridá svoju skúsenosť s nejakou ďalšou odrodou, ktorá sa už dnes bežne... celý příspěvek >
Třešně - hniloba, 28.6.2019
Miloš: Po odkvitnutí som už višňu nestriekal, akosi mi to nevyšlo (inak to ale väčšinou robím). Monilióza nie je.   IH
Škodci jablon, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Ad Petr z H.: Pár poznámok v Vášmu príspevku. - Lienky ázijské nezanechávajú pach na ovocí (ako Vy píšete), ale     poškodzujú pachom kvalitu vína (k tomu dochádza v procese spracovania   hrozna - viď foto 1). Je to dané počtom lienok, ktoré sa v... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 13.6.2019
236.201: Chuť je do značnej miery subjektívny pojem, takže nedokážem odhadnúť ako by Ligol a Lucy chutili Vám. Za mňa: Ligol je sladký, Lucy je viac harmonická (s cukrami aj kyselinkami). Ani jedna z týchto odrôd nie je pre mňa absolútnou chuťovou... celý příspěvek >
Florina, 21.5.2019
Mittwoch: 1. Prebierka je potrebná, ba nevyhnutná. Ťažko vyčítať stromu, že rodí ako blázon.                  2. Ak nepotrekujete, ťažko vyčítať stromu že má červivé plody (obaľovač). P.S.:... celý příspěvek >
Bodruška Hrušková, 14.5.2019
Petr z H.: Áno, predpokladám že vpichy bodrušky spôsobia na mladom koncovom výhonku nejakú reakciu, ktorá sama osebe (aj bez následného pôsobenia larvy) má za následok uvädnutie výhonku. Zrejme k tomu slúži aj tá typická špirála vpichov, keďže... celý příspěvek >
Roubování, 3.5.2019
Viď tu na fóre vlákno "Roubování akuvrtačkou"...    IH
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi, 24.4.2019
Nie je to striktná zásada. Vždy treba vychádzať z toho ako stromček vyzerá. Ak má normálne prírastky a nie je to vyslovený "chcípák", tak pokojne 1-2 plody môžete ponechať. Samozrejme ak sú konáriky také že ich unesú. Niekedy sa stane, že mladý... celý příspěvek >
Jabloň Karneval neroste, zabrzdila se, 24.4.2019
Pod zem nevidíme, ale jednou z možností - nie nepravdepodobnou - je hryzec. Skúste stromčekom zakývať, resp. ho trochu povytiahnuť, naznačí Vám to viac.  IH 
Sklizeň jádrovin 2018, 18.4.2019
Paraji: Moje skúsenosti s Ligolom si môžete prečítať na vlákne "Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?".  Ligol je krásne jablko, chuťovo sa ale Admiralu nevyrovná a tiež ani dĺžkou skladovateľnosti.  Z týchto dvoch odrôd by som uprednostnil Admiral. ... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 17.4.2019
Paraji: Lucy je kvalitná odroda, ktorá je vo všetkom nadpriemerná, má výborný zdravotný stav (stromov aj plodov), dobre vyzerá,  a tiež - čo je dôležité - plody sa pri skladovaní nekazia. Chuťovo je tiež kvalitná, aj keď nie je to absolútna... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 17.4.2019
Paraji: Presný dátum si už nepamätám, bolo to niekedy koncom januára. To jablko vlastne ani nespadlo, len už vplyvom počasia prasklo, tak som ho odtrhol. Držalo sa na strome naozaj húževnato. Samozrejme, nie je cieľom aby jablká zostávali na strome... celý příspěvek >
Calypso 480 SC - účinná náhrada, 2.4.2019
Čo sa týka pesticídov (insekticídy a teda aj neonikotinoidy patria medzi ne), tak na výber máme pravdepodobne len medzi menším a väčším zlom (z hľadiska ekologického, enviromentálneho aj zdravotného).  Problém vidím najmä v dôveryhodnosti... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 1.4.2019
Katoo: Robím to tak isto, posledné 2-3 roky (najprv Signum, potom Prolectus), výsledky sú výborné. Samozrejme, do hry vstupujú ďalšie faktory, ako je poloha-lokalita záhrady, počasie, odroda, kondícia stromov atď., ale tento postup ohľadom chemickej... celý příspěvek >
Steparsky vosk verzus stromovy balzam, 1.4.2019
Vyskúšal som v minulosti rôzne vosky aj balzamy, kupované aj zarábané, ale ten ktorý sa ku mne dostal ako posledný je z nich najlepší. Je to TERVANOL. Meniť už nebudem.  IH
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika