Příspěvky uživatele - 242.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2021, 8.6.2021
Odrůdy jsou následující: Black Russian Black from Tula Start S F1 Stupice Green Tiger Sweet Aperitif Charmant F1* Blush Barry's Crazy Cherry Sweet Tooth Sunrise Jazz Summer of Love Zigan Crème Brûlée Candy... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 8.6.2021
Preventivní postřiky jsem zatím nikdy nepoužil a ani neplánuji. Jen by mě zajímalo, kdy je zakopán pes. Na internetu se mi nic podobného nepodařilo najít, až na pár vyjímek, kde zmiňují early blight (zde nesedí pouze vrchol rostliny, tedy aspoň... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 7.6.2021
Podmínky měly všechny rostliny stejné vč. substrátu. Co jsem zapomněl zmínit - barva postižených vrcholů je šedá (narozdíl od popálení sluncem nebo přehnojením) a napadené listy jsou při dotyku jakoby vlhké - proto mě napadla šedá plíseň - s tím ale... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 7.6.2021 Obsahuje fotku
Ano, konečně rajčatové počasí, začínají růst i venku. Mám ale potíž s pro mě neznámým postižením ve skleníku. Z více než 30 odrůd se mi pouze u odrůdy Start S F1 na všech čtyřech rostlinách ve skleníku projevila jakoby šedá plíseň a pouze na špičce... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 26.5.2021
Papriky jsem vysel pozdě - 20.3. - ještě den předtím jsem netušil, že budu mít skleník a zařekl jsem se, že venku už papriky kvůli decimaci slimákama nikdy pěstovat nebudu :) Přístí rok to už bude klasicky v lednu. Dekapitace paprik proběhla u... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 25.5.2021
Ano, abych podpořil rychlejší růst nových listů. Provedl jsem to ale jenom u těch nejpostiženějších rostlin. Po 3 dnech už jsou vidět výsledky.
Rajčata 2021, 25.5.2021 Obsahuje fotku
Pěstuji letos ve skleníku poprvé, takže žádné předchozí zkušenosti. Rajčata jsem vysazoval 27.4. a okurky spolu s paprikama 29.4. - v tu dobu to zrovna vypadalo, že už bude lepší počasí :) a hlavně mi už doma přerůstaly. Vše až na 3 sazenice... celý příspěvek >
Kořenový systém rajčete a dalších rostlin, 25.5.2021
Podle mě 5000 luxů nemusí být dostatečné, ideálně 10-20 tis. lx. Já používám slabší světlo 10 tis. lx. na přepikýrované sazeničky a to mám téměř na dotek sazenic, pak jdou pod silnější co dává přes 20 tis. lx, ale s větším odstupem od sazenic, na... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 23.5.2021 Obsahuje fotku
Ano, dusíkem se to snažím krmit o "něco" víc, než bych za normálních okolností dělal. 10.5. jsem provedl postřik na list Wuxalem a 22.5. močovinou. Nevím, jestli se rostliny vůbec stihnou vymanit ze spárů bofixu před svou podzimní smrtí,... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 22.5.2021 Obsahuje fotku
Bavíme se o zemině pro předpěstování sazenic. Výsev byl do výsevní substrátu a pak 2x přesazení (do 0,2L a pak 1L) do diskutovaného toxického mixu z Uni Hobby. Pořádně se postižení začalo projevovat až po druhém přesazení. Takovéto sazenice jsou... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.5.2021
Bude líp ;) Já mám ještě jednu chuťovku k porovnání. Sazenice postižené reziduem herbicidu v substrátu vs. zdravé sazenice - ve 3 různých podmínkách - PE folie, netkanka a skleník. Kombinací asi až příliš :)
Kroucení listů u rajčat - proč?, 21.5.2021 Obsahuje fotku
Bohužel se také musím přihlásit do klubu postižených clopyralidem. Koupený substrát (Uni Hobby - 50L universální). Již 3 roky jej používám na všechny sazenice a letos poprvé jsem narazil na problém. Stejný substrát koupený o měsíc dříve byl nejspíš... celý příspěvek >
Smutné přírůstky sazenic bobkovišně, 20.5.2021
HIavní je, že je tam vidět nový růst. Chce to holt svůj čas.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 20.5.2021
Já jsem 555 mnm na Vysočině, velmi větrné místo a letos jsem vysazoval ven 10.5. z důvodu velikosti sazenic (výsev 15.2.). Když jsem viděl tu předpověď, tak nemělo smysl to doma déle "sušit". Po pár dnech jsem polovinu zubožených sazenic zakryl... celý příspěvek >
Smutné přírůstky sazenic bobkovišně, 19.5.2021
Zde je také poškození od mrazu/nepřízně počasí. Nejedná se o chlorózu. Novita mi takto pomrzla většina listů. Nic se ale neděje, narostou nové. Rostlina stejně po přesazení dává nejvíc energie do růstu kořenů, nic se tedy nad zemí nějaký čas dít ani... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika