Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kompost vs pesticidy a hnojiva, 23.8.2020
Samozřejmě, že k určitému rozkladu a k vymývání pesticidů postupně dochází. Jinak by se nedala stanovit ani ochranná lhůta ani limity reziduí. Kdyby tomu tak nebylo, účinkoval by pesticid trvale. Na druhou stranu, některé rostliny jsou citlivé i na... celý příspěvek >
Čo je to za hmyz?, 22.7.2020
Ano, pravděpodobně nymfy kněžic (bzdocha). Listy myslím nežerou. Spíše plody.
Světlušky 2020, 27.6.2020
Pane Josefe, schválně jsem se byl teď podívat na zahradě (v Bulharsku, 22:00 místního času) a jednu jsem viděl. Měla trošku bledší barvu než ty české a blikala. Někdy si nejsem jistý tím blikáním. Tak se skloním pod její úroveň. Shora to světýlko... celý příspěvek >
Co je to za mouchu?, 2.5.2020
Jsou to Výkalnice hnojní. Nemusely se vám vylíhnout. Slétnou se na čerstvý hnůj z širokého okolí. Když bude hnůj zasypaný zeminou, tak zase odletí.
Ockovanie na semenac Duly, 29.4.2020 Obsahuje fotku
Obecně bych dal taky pozdní odrůdy spíše nahoru a skoré spíše dolů. Ne každý má na to stejný názor. Bylo by však vhodné, abyste si nejprve udělal přehled o odrůdách, které mají ke kdouloni (dula) výbornou nebo aspoň dobrou afinitu. Pak je... celý příspěvek >
Sterilizace substrátu, 21.4.2020
1. Bez odpovídajícího zařízení můžete zeminu sterilizovat asi jen když na ni spálíte větve z řezu stromů. 2. Pokud vám stačí zbavit se části živočišných škůdců a některých patogenů, často postačuje silné přemrznutí. Venkovní zemina obsahuje... celý příspěvek >
Nemoc rybizu - mšice?, 20.4.2020
Ano, způsobily to mšice rybízové. Sají na spodní straně listů, množí se především nepohlavně, a po jednom měsíci se odstěhují na hluchavkovité rostliny. Na podzim se vylíhnou i samci a samičky nakladou vajíčka opět na rybíz. Pak dospělci zmrznou.
Aztek a Vilma, 7.4.2020 Obsahuje fotku
Já je pěstuji ve 4 litrových květináčích. Ale ty moje jsou o dost starší. Když jim dovolíte růst vzhůru, mohou mít i přes půl metru. Pokud jsou větší než koule nebo šiška o průměru 30 cm, potřebují oporu. Musejí se také přistřihovat a vylamovat... celý příspěvek >
Vaccinium ovatum, 5.4.2020
Brusnice vejčitá (brusnica vajcovitá?). Prodává ji asi Amazon.
Meruňky ještě nezačly kvést, broskve již kvetou, proč?, 2.4.2020
Pokud jste na podzim zasadil prostokořené meruňky a v únoru ani v březnu jste je brutálně neostříhal asi na dvě očka, tak už vám asi nikdy nevykvetou a uhynou. Podle fotky usuzuji, že máte k tomu blízko. A taky rašení listových pupenů by mělo, jak... celý příspěvek >
Larvy v kompostu, 28.3.2020 Obsahuje fotku
Mohu potvrdit, že zlatohlávci, když totálně ožerou první dva stromy s tvrdými zrajícími morušemi - až z nich dostanou průjem, začnou vyhledávat úplně jiné druhy ovoce. Na dalších moruších a později vybarvujících se plodech už pak skutečně neškodí.... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 19.3.2020 Obsahuje fotku
Snímky Sylvercot jsou skutečně na profi úrovni. To by můj mobil nedokázal. Zato jsem dneska vyfotil květy raných (skorých) balkánských hruštiček, které za 3 měsíce dozrají.
A je po meruňkách, 17.3.2020
Hlavně snižte koncentraci. Není to postřik proti kadeřavosti. 10g na 5 litrů postačuje.
Rozkvétání broskvoní, 14.3.2020 Obsahuje fotku
Srandičky, srandičky... dobře víš, kde jsem se zasekl. Tak aspoň přidám i nektarinku. V pozadí jsou vidět i plané slivoně, kterých tady na Balkáně kvetou tisíce. Už začíná i "sněžení" korunních lístků, hlavně meruňkových. Počasí je aprílové. Jeden... celý příspěvek >
Hlávkový salát, 13.3.2020 Obsahuje fotku
Ozimý salát z říjnové výsadby jsem už začal konzumovat. Před dvěma týdny byly ještě mrňavé, ale stačí pár deštivých a pár teplých dní a roste to před očima.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika