Příspěvky uživatele - 166.60

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 5.7.2019
Paráda pán Hlavatý, jablone máte v parádnom stave.Aj ja dúfam že tu v okolí N.Zámkov nebudú búrky s krúpami, ktoré by nám mohli zničiť a znehodnotiť väčšinu plodov.A čo sa týka tých obalovačov, mám tu pre nich už prichistaný starý dobrý Calypso 480... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 5.7.2019 Obsahuje fotku
A ešte ako dodatok Snow Queen, nektarinka s bielou dužinou.Mimochodom pán Marek TT, tá marhuľka Madarská je akýsi chuťový klenot medzi marhuľami.Dávnejšie som mal dva stromy, bohužial my oba odišli pravdepodobne na mrtvicu, ale veľmi rozmýšlam na tým... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Pomaly u mňa začína dozrievať marhuľka Bergeval, o čosi neskôr za ňou by mali dozrieť Kioto a Hargrand a pomaly ale iste dozrieva aj nektarinka Snow Queen.V druhej polovici júla by my mal dozrieť ešte Bergeron a v zálohe mám ešte v auguste odrody... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 23.6.2019
Zdravím pán Petr z Pardubíc, dakujem velice pekne za pochvaľu, veľmi si to vážim od takého skúseného pestovateľa kôstkovín ako ste Vy.Popravde povedané tie moje marhuľe ani nijako zvľášť nehnojím.Ako prvé vždy dávam vo februári až v marci Kuprikol v... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 23.6.2019 Obsahuje fotku
Z odrody Tsunami mám už len posledné plody na strome, no v priebehu budúcého týždňa by mala postupne dozrieť odroda Pinkcot.Dnes my z vrchu koruny spadol na zem už jeden na pol dozretý plod Pinkcotu a mal prekvapivu naozaj velmi dobrú chuť, tak som... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 22.6.2019 Obsahuje fotku
Dnes som zbieral Kordiu, mama zavárala kompoty.Medzi čerešňami je to absolútna špica.Pridávam aj fotku jahodovo malinovej parády.
Roubování, 18.6.2019 Obsahuje fotku
V spodnej časti koruny odrody Florina, mám za kôru navrúbľované niekoľko odrôd, medzi ktorými sú aj 3 odrody od pána Jozefa Buzrlu, ktorý si za svoju neúnavnú prácu zaslúži veľké uznanie.Tie jeho kríženia odrôd sú nesmierne zaujímavé.Ja mám od neho... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 12.6.2019 Obsahuje fotku
Vplyvom veľkého tepla by mali byť prvé plody odrody Tsunami čoskoro dozreté, dnes vyzerali takto.
Úroda meruněk 2019, 8.6.2019 Obsahuje fotku
Pomali začínajú dozrievať plody marhuľky Tsunami.Minulí rok som prvý plod jedol 30.mája, teraz to bude o dva týždne neskôr.Ako bonus pridávam jahôdku Karmen ktorej plody postupne dozrievajú v črepníku o šírke 45  cm.
Roubování, 5.6.2019 Obsahuje fotku
Ja som ešte niekedy v strede mája narouboval do spodnej časti koruny Boskovej lahvice aj staršie odrody hrušiek Šídlenka, Špinka, Štuttgartská kozáčka, Napoleonova máslovka a aj dve odrody ázijskej hrušky Man sun gil a odrodu Zao su-li.   ... celý příspěvek >
Roubování, 4.6.2019 Obsahuje fotku
Kedže som mal doma dva jablone odrody Florina, tak som časť koruny jednej z nich obetoval a navrúbľoval som do nej niekedy okolo 10-15.mája zopár odrôd jabloní.Vyzerá to celkom sľubne, len odroda Vanesa sa rozbieha trocha pomalšie.
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 2.6.2019
Naprosto súhlasím s tým čo píše pán Hlavatý, ten Admiral je doslova šokujúca odroda.Ja som síce svoj posledný plod skonzumoval ešte v Máji, ale tá chrupľavosť, šťavnatosť a aj chuť bola neuveriteľná na to v akom mesiaci som ju zjedol.Mám z Admirálu 3... celý příspěvek >
Vysoká násada na jabloni, 31.5.2019 Obsahuje fotku
A ešte posledná várka.Okrem týchto mám ešte zhruba dalších 15 odrôd ,ktoré však dajú úrodu len na budúci rok, alebo len o dva roky.A ešte dalšie vynikajúce odrody ako Jazz, Holiday, Spencer, Opál, Briliant, Desert, State fair, Pacific rose a... celý příspěvek >
Vysoká násada na jabloni, 31.5.2019 Obsahuje fotku
Tu sú fotky dalších odrôd, na ktorých budem mať poväčšine panenskú úrodu plodov, ale sú medzi nimi aj také ktoré už dali zopár úrod.
Vysoká násada na jabloni, 30.5.2019 Obsahuje fotku
Ja musím robiť prebierku len na pár stromoch, mám veľa dvoj až trojročných stromov, kde tá násada nie je taká vysoká a pochopiteľne nie každá odroda má vysoký rodivý potenciál.Na vlani sadených odrodách mám samozrejme len pár plodov, respektíve sú aj... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika