Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2024, 12.3.2024 Obsahuje fotku
Moc pěkně znázorněno, Martine. U mě jsou Leskory, Lejuna, Frostina a Veharda těsně před otevřením Podobně stará Velkopavlovická, rozkvétá i Congat. Nekvete ještě Bergeron, Leala, Šalach, Farhial, Farclo, nejzavřenější je Kech Psar, jinak všechno už... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 12.3.2024
Tradičně každý rok obdivuji touto dobou pevnou a šťavnatou dužninu zdejšího Topazu. Připadá mi právě nyní nejchutnější, možná i proto, že se zdá nejsladší právě v březnu. Překvapení je u mě letos Evelína, ale i Pink Lady, možná i ten Biogolden. U... celý příspěvek >
Počasí 2024, 9.3.2024 Obsahuje fotku
Venku je zima jak v březnu a mě by, pane SPCH, zajímalo, kdy přesně kvetou ty mandloně. Zřejmě s meruňkami, nebo ještě dříve? Kdyby někdo zavítal do Hustopečí, Seminářské zahrady v Praze, případně jinam, dejte vědět.
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 8.3.2024
Zvláštní je, že odrůda jabloně OPÁL (Golden Delicious x Topaz) nemá mimo pana Waltera skoro žádné příznivce. Dnes jsem chutnal opět i BIOGOLDEN (ÚEB x Golden Delicious) a docela překvapuje stále velká šťavnatost dužniny. Chuť není vůbec tak špatná.... celý příspěvek >
Moniliové spále 2024 STOP, 8.3.2024
Dnes byly ideální podmínky pro postřik meruněk proti spále, protože bylo chladno a nelítaly žádné včely. Zásobu Signum mám dobrou a k tomu ještě Belanty. Zároveň jsem provedl postřik proti hálčivci hrušňovému a švestkovému Kumulusem, který má... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 8.3.2024
Horší to bude zřejmě ještě víckrát, pane Waltere. Kvete mně "Thyrinthos", Wonder Cot, Big Red, Sweet Red, Goldrichy, Iziagat.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 8.3.2024
Tak dnes ráno nastalo první ohrožení mrazem kvetoucích meruněk. Tady bylo všude na teploměrech 0°C, ale vzhledem k tomu, že na sudech s vodou byl tenký led, zřejmě k nějakému poklesu pod nulu v časných ranních hodinách muselo dojít.  
Meruňky 2024, 8.3.2024 Obsahuje fotku
To se asi nikdy nedozvíme, stejně jako u jiných "falsifikátů". Sem tam se něco podaří odhalit, ovšem musí to být záměna za známou odrůdu jako například ten Orange Rubis za Goldrich, který už mám a poznám ho. Zahradnictví Spomyšl ale chrlí stále nové... celý příspěvek >
Hnůj, 7.3.2024
Zemědělec byl policií zadržen a hromadu hlídali také. Škoda, hnůj vypadal pěkně uleželý. Vládní činitelé z něho žádný užitek nemají a nám by se hodil. 
Kadeřavost broskvoně 2024, 7.3.2024
Takto s růžovou čepičkou u mě vypadá Sagittaria, Maycrest a Big Top. Springcrest má naopak květní pupeny ještě většinou zavřené.
Hnůj, 7.3.2024
Dnes je k mání před Úřadem vlády jistě kvalitní kravský hnůj. Škoda, že mně něco málo nevyklopili i zde. Hnůj je to nejlepší, co může člověk zahradě dopřát. Alespoň podle mě. 
Kadeřavost broskvoně 2024, 7.3.2024
Ano, moje Sagittaria je narašená nejvíce ze všech, takže je tady naděje na pravost odrůdy, ale zároveň je to také odrůda, která je tady u mě nejvíce postižená "odumíráním pupenů". Jsem vděčný za každou fotku, zvlášť od pana PP, který zase tak moc... celý příspěvek >
Počasí 2024, 7.3.2024 Obsahuje fotku
Mandloně kvetou údajně i v Praze. Netuším jestli je to odrůda Sladkoplodá krajová, Hustopeče VII, nebo nějaká jiná, ale je to moc pěkné na pohled, alespoň na té fotce. Jinak se dozvídám, že letošní únor byl nakonec nejteplejší za posledních 250 let a... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 7.3.2024 Obsahuje fotku
Dáváš sem exkluzivní fotky Marku. Pan Walter dlouhodobě. Na Koolgatu moc květů nemám a hlavně nevím, jestli to Koolgat vůbec bude. Kvést začínají i oba Goldrichy a Iziagat. Ten druhý Goldrich byl původně kupovaný jako Orange Rubis. Co se týče... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 4.3.2024 Obsahuje fotku
Ono to vypadá, jako kdyby už mrznout nemělo. Teploty stále na tuto dobu extrémní. Od roku 1961 nebyl tak teplý únor. "Thyrinthos" kvete, přitom v něm naroubovaný jeden Šalach ještě ani zdaleka ne. Na fotce zcela zavřené květní pupeny zářiové meruňky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika