Příspěvky uživatele - 112.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jarní škůdci, 29.4.2019
No tak ale pokud máte přespříliš hmyzu a prašné prostředí, pak je přeci jasné, že se nátěr musí obnovit! Pokud není zanesený, nemají mravenci šanci po něm přelézt. Letos zkusím implementovat elegantnější řešení - plastový trychtýřek kolem kmenu,... celý příspěvek >
Jak na plevel mezi opunciemi, 29.4.2019
No já nevím - pokud bych použil glyfosfát, tak mi přijde výrazně jednodušší a šetrnější vzít štěteček a těch pár plevelů jím potřít. Dělal jsem to tak třeba s ostružiním.
Jarní škůdci, 29.4.2019
Co znamená "žiadny efekt"? Lezli po pásech mravenci?
Rebarbora, ma zmysel z nej vystipkavat zarodky kvetov?, 26.4.2019
Květy se rozhodně co nejdřív vyštipují, aby se nevysilovala, a listy (řapíky) se trhají do června, kdy nejsou ještě úplně kyselé. Ono ostatně květy se tvoří zároveň s listy, takže nejde sklízet listy před kvetením. Před týdnem jsem už nějaký květ... celý příspěvek >
Vytápění skleníku, 24.4.2019
Tak na fotovoltaiku nebo bez el.energie? Takový blbý nápad - když jej zanoříte 2m pod zem, necháte jen prosklenou plochu jako střechu a stěny pokryjete alufólií nebo zrcadly, pak bude mít snad dostatek světla, celkem stabilní teplotu a zbytek... celý příspěvek >
Která třešeň kvete na prvního máje?, 24.4.2019
Ale ono to "přirozeně" je různé podle klimatu lokality! Jindy pokvete ta stejná třešeň v Mikulově, a jindy na Valašsku. Hledáte nejpozději kvetoucí třešeň? Podle doby zrání (pokud koreluje s dobou kvetení, nevím) jsou nejpozdnější třeba Regina,... celý příspěvek >
Která třešeň kvete na prvního máje?, 24.4.2019
Ta co roste v horách. Ne, vážně, doba kvetení se řídí především počasím, a poslední teplé roky kvete všechno dřív. Když dáte větvičku do tepla, vykvete kterákoli třešeň v prosinci - viz. "barborky".
Natírání kmenu vápnem, 23.4.2019
Vyzerajú jednoznačne zdravšie Ale lišejník není žádná choroba, stromu neškodí, naopak je to indikátor zdravého prostředí. Takže bych vás poupravil - nevypadají zdravější, ale pouze vypadají "jinak".
Poškozené rašící listy, 23.4.2019
No, vzhledem k tomu, že tu už více jak měsíc nepršelo, navíc toto místo je větrnější, se mi tato varianta zdá jako téměř nemožná. Uvidím, jak se budou vyvíjet další listy... Nemluvě o tom, že jsem v únoru provedl postřik Kuprikolem broskvoní. A... celý příspěvek >
Jak ochránit skleník před slimáky, 18.4.2019
Ano, taky možnost. Jen výsledek nevidíte okamžitě... Dal jsem přednost granulaxu, protože je levnější, jdou po něm jak diví, účinek je okamžitý, a vzhledem k tomu, že se v půdě rozloží na neškodné látky, taktéž není neekologický. Obsahuje repelenty,... celý příspěvek >
Černý rybíz neraší, 18.4.2019
Jestli keř normálně raší a jen 2 větve ne, tak musí být nějak poškozené. Problém s pletivy, které nezvládnou rozvádět vodu do listů a ty zastaví růst. Protože i když kus zdravé větve ustřihnete a píchnete ji do země, tak vám raší normálně a pustí... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2019
Znovu si pochvaluji svoji střední polohu - 400 / 430 mnm a dokonce menší mrazová dolinka. Ačkoli v níže položených údolích kolem Brna byly nejnižší teploty ráno cca -2°, u nás byly +2° a na kopci dokonce +3.5°. Snad jsem letos jarním mrazíkům... celý příspěvek >
Jak ochránit skleník před slimáky, 16.4.2019
Slimáci kladou vajíčka do země a do různých nepřístupných dutin, takže wapka podle mě nemá žádný efekt. Slimáci se páří v červnu, od července kladou vajíčka. Takže pokud do té doby zlikvidujete maximum dospělců, nedojde tolik k páření a kladení.
Jak ochránit skleník před slimáky, 16.4.2019
Např. granulax. Rozhodit ho trochu po skleníku. Účinná látka metaldehyd. Pokud by chtěl někdo argumentovat škodlivostí: Metaldehyde je ve vodě nerozpustný, v půdě depolymerizuje - přípravek se přirozeně rozkládá, v půdě zůstávají neškodné... celý příspěvek >
Kiwi po ranním mrazíku, 16.4.2019
Šak ale tady není vůbec kam spěchat, není potřeba hned nic ořezávat. Počkal bych, až obrazí, a až potom uřezal suché.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika