Příspěvky uživatele - 244.121

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Špendlíky, 23.10.2019
Ona tá "sprostá mirabelka" v mém případě Nancyská má vysokou plodnost, netrpí nemocemi ani šarkou.Plody se chuťově špendlíkům vyrovnají a mají mnohem větší cukernatost.Takže ať už se jedná o špendlík Žlutý, Modrý,Moravský, Valašský či Katalonský u mě... celý příspěvek >
Destilát z Duranzie, 20.10.2019
Ano, pálenka z Durancijí není jemnější.Dá se zjemnit použitím jen plně vyzralých plodů, správným vedením kvasů (bez plísní a křísů).Na Horňácku se pro zjemnění a vylepšení chuti přidává do kvasu cca 30% tamních odrůd (Švestičky, Pavlůvky).Durancie... celý příspěvek >
Lepotica a TopTaste, 19.10.2019
Stromky namočte přes noc do vody a zítra zasaďte.Povýsadbový řez nechte na jaro.
Joganta nr.7184, 18.10.2019
Jogantu nemám a ani jí nemám v plánu schánět.Ještě chci vyzkoušet Moni, Franzi a Miromu.
Presenta, 17.10.2019
Lubo, nechal jsem si jen ty co mi chutnají a nehnijí.Toptaste, Jofela, Haroma, Harbella a Topfive.
Presenta, 14.10.2019
Přesně tak, Jofela a Anna Späth jsou o třídu kvalitnější.
Wangenheim podpnik, 9.10.2019
U mě zraje VP na myrobalánu cca o 5 dnů později než VP na St. Jul. a Wangenheimove.Nejpozdnější odrůdy slivoní (např.Presenta) se kvůlí spožďování dozrávání na myrobalánu snad ani nemnoží.
Azura, 5.10.2019
Bystrická muškátová je bezkonkurenční, zajímavé bude srovnání s Debrecínskou muškátovou.Z německých sázrak byly letos výborné Jofela a Toptaste.
Broskvoň - nerovnováha ve výživě?, 30.9.2019
Normální stav, dusíkatá hnojiva se používají v první polovině vegetačního období, pozdější použití má za následek špatné vyzrávání rostliných pletiv a letošní přírůstky pozdě ukončí svůj vývoj a zmrznou s příchodem prvních mrazů.
Tophit, 29.9.2019
Letos Haromu trumfla Jofela, aromatická, podobná chuť jako u Domácí.Na stromech už mám jen poslední Durancie a Annu Späth, která taky překvapila výbornou chutí a cukernatosti nad 30 Brix.Z pozdních německých odrůd je nejlíp hodnocena Harbella, což... celý příspěvek >
Obaleč švestkový 2019, 27.9.2019
Nancyská chutná obaleči náramně, letos jí zlikvidovala první vlna obaleče z 90-ti%.
Podnož Zelená ryngle, 25.9.2019
Obje uvedené podnože vyžadují vlhčí půdy.Do suchých půd bez možnosti zálivky jedině myrobalán, i ten by se měl v prvních letech po výsadbě občas zalít.
Slivky na destilat, 15.9.2019
Pokud máte problém s jarními mrazy, pak bych broskve nechal a nahradil meruňky slivkami.Durancie, Toptaste,Jofela, mi příjde OK, do suchých poloh bez možnosti zálivky by jsem zvolil jako podnož myrobalán.
Co po Cresthaven?, 8.9.2019
 Nektarinka Venus tady zraje pár dnů před Cresthavenem.Velmi kvalitní je pozdní nektarinka Sweet Lady (cca RH +35).
Co po Cresthaven?, 8.9.2019
Jednou z nejkvalitnějších broskví do teplých oblastí je Ó Henry (RH +40).
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika