Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vadnou a kroutí se listy rajčat, 1.8.2021
To magnézium ale zkuste také: tohle žloutnutí mezižeberní tkáně na listech je typickým příznakem nedostatku hořčíku. A vodou nejspíš nic nedokážete - nedostatek vody se většinou projevuje vadnutím vrcholku případně celé rostliny. Co ovšem nesmíte... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
Doufám, že se podělíte o výsledky. Ale jste asi klikař, že se zatím nic u Vás neprojevilo při tom letošním počasí. Které, jak Vy říkáte "údajně tolerantní" odrůdy pěstujete? Obávám se totiž, že odolnost a tolerance jsou dva různé pojmy, hlavně... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
Mongolského Karlika jsem dostal od Evy T. ze Slovenska. A protože to není hybrid, mám už teď svoje semínka, takže pokud máte zájem, není problém. Ovšem musím Vás varovat: schovává přede mnou rajčata. Roste velmi bujně a vytváří husté nízké křoví.... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
Stando, ten klid hoooodně zaklepejte na dřevo. Ta teorie o přezimování pb je sice prý prokázaná, ale je to u nás velmi vzácný jev. Takže zatím spím celkem klidně, zvlášť když se ukazuje, že to, co jsem objevil na svých rajčatech je na 90%... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
Máte pravdu, omlouvám se, vloudila se chybka: je od Dobrasemena a navíc jen s jedním l. Ale od té doby jsem na nich (mám 2) nenašel nic podobného plísni. Takže snad dobrý, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.  Milan HP SEMO mi snad... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
Vladimíre, nejspíš máš pravdu. Podle příznaků bych byl přísahal, že jde o pb, ale ani na jednom z plodů, jak utržených, tak na rostlinách, se zatím neobjevilo to typické znetvoření plísní bramborovou. Zato Startky mají "kolárky" jako... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 27.7.2021
Vladimíre, to je na tuty Phythophthora. Alternaria je spíš podobná Septorii než pb. A já otrháním v roce 2017 zachránil tak třetinu či malinko víc úrody. Myslím, že při tom dozrávání uvnitř by měly být v nižší teplotě než je v létě v bytě. Milan
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 27.7.2021
Omlouvám se za dlouhou nepřítomnost. Vladimíre, de facto nedělám nic podstatného a zázračného: hlídám jako ostříž, otrhávám všechny napadené listy celé, ne jako dřív jen částečně. Jakmile se plíseň objeví na stonku, otrhám rajčata, která mají naději... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 24.7.2021
Je to smutné až tragické, že toto vlákno musím otevřít já, protože to znamená, že jsem jedním z prvních postižených. První nepochybné známky pb jsem objevil už 22.7. Opět mnohem dřív, než jsem čekal - podobně jako loni. První a nejvíc postižená... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 24.7.2021
Ach jo, Vladimíre, musím to přepočítávat, aby to bylo srovnatelné. Beru to tak, že bažanti to mají vždycky horší než mazáci. Start 1: od země 18, 29, 40, 63, 86, 107, 127, 147 a pak 162 cm (předposlední pouze květy, poslední poupata). Ovšem není... celý příspěvek >
Sezona 2022, 23.7.2021
Každé "zkonění" je pozitivní v tom, že o něm začneme přemýšlet a tím zjistíme, jak to funguje a příště je líp. Je trochu tristní, že to příště je až za rok, ale s tím se nedá hnout. Mám už jich za sebou tolik, že by se s nimi daly dláždit ulice. A... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 23.7.2021
Vladimíre, pozdě. Už to mám změřené mezi sebou a všechny. Byl to vopruz. Bohužel jsem nechal výsledky na chalupě. Co si pamatuju je, že současný stav je 9; 15 a 20 vijanů. Start 1 je cca 150 cm vysoký (podobně jako ostatní), poslední dva vijany mají... celý příspěvek >
Sezona 2022, 22.7.2021
Vladimíre, ta chuť je výborná právě proto, že nehnojíš moc. Přesně tuhle strategii aplikuju na svých 60 řízků: žádné přilepšení, co si ze stávající půdy vydolujete, je vaše. A jen jeden stonek. A vzdálenosti také jen kolem 40 cm. Předpokládám, že... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 22.7.2021
Petře, Septoria přezimuje především na zbytcích uschlých listů či jiných částí postižených rajčat. Pokud si pěstujete sazenice doma, je téměř nemožné se všech těch mikroskopických úlomků zbavit. Já navíc pěstuju rajčata doma přes zimu, takže ta... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 21.7.2021
Dobrý nápad. Nojo, ale jak určím "definitivní velikost"? Ze zkušenosti vím, že lesklé plody jsou už jaksi "hotové" (a dozrají i mimo rostlinu), ale také to, že často ještě rostou. Vladimíre, já změřím vzdálenosti do 6tého (případně jen páteho)... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika