Příspěvky uživatele - 198.185

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušně do horších podmínek, 13.5.2020
Oprášim, s dovolením, starú tému. Dá mi prosím niekto tip na odolnú, nie vyslovene zimnú hrušku kompatibilnú so Charneuskou? Možno v tom čo ďalej uvediem nie je súvislosť, ale ktovie? Vysadil som na záhrade Williamsovu na semenáči. Po vysadení na... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 13.5.2020
Sorry, nie geotextíliou, ale bielou netkanou textíliou. Igor
A je po meruňkách, 13.5.2020
Tak dnes nad ránom to prišlo. Staré vysokokmene jabloní, boli krásne zakvitnuté - všetko hnedé - spálené, nebude nič. Mladé slivky sme obalili na poslednú chvíľu geotextíliou a iba z núdze podložili vedrami s vodou - vyzerá, že slivky to prežili,... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 9.5.2020
Ok, Petře, moja lokalita je okolie ML. Aktuálne info je, že Stanley na myrobaláne už ukončuje kvitnutie a tvoria sa malé plodiky. Keď budú slivky, tak to bude dôvod pomaly na oslavu :) Zrážky ďalších + 25 mm, od začiatku mája už +50 mm, zatiaľ... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 8.5.2020
U nás na SV Slovenska, ak prežijeme po prípadnom prízemnom mrazíku bez strát budúci týždeň, tak hádam aj bude 1. úroda sliviek - 3. rok od výsadby. Minulý rok zas všetko pomrzlo a tento rok Stanley bohatšie kvitne, ale zato Lepotica má asi len 5... celý příspěvek >
Lepotica a TopTaste, 28.10.2019
Len tak pre zaujímavosť, akú korunu chcete vypestovať? Kotlovitú? Preto tie 4 vetvičky +- v rovnakej výške? Alebo nejakú poschodovú? Že po prvom poschodí zo 4 vetvičiek bude aj nejaké ďalšie? Ak by to mala byť kotlovitá koruna, vie niekto povedať ako... celý příspěvek >
Wiliamsova - rez, 14.10.2019
P, ďakujem za zaujímavé info ohľadne možného vysychania broskýň. Sme síce offtopic, ale v čom tkvie vlastne problém broskýň oproti slivkám? Tipnem si, ale možno je to blbosť - žeby riedke drevo broskýň (oproti slivkám), tak ako je menej odolné voči... celý příspěvek >
Wiliamsova - rez, 13.10.2019
Pán Hlavatý, aký má význam skracovať už na jeseň, nechávať si 10-15 cm "rezervu" a na jar zase zakracovať akože definitívne? Pripadá Vám tento postup ok? Má to nejaký praktický význam? Ja v tom akosi nevidím žiaden prínos. Ostrihať niečo v jeseni,... celý příspěvek >
Jabloň Vanda, 8.10.2019
Jabloň Vanda mi dala svoje prvé jablko na koštovku. Strhol som ho až minulý víkend, aj keď o Vande v literatúre píšu, že zber koncom septembra/září... ale zrejme jej to oneskorenie neuškodilo. Jablko bolo pekne vyfarbené, bez pehovitosti. Čo sa chuti... celý příspěvek >
Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu, 7.6.2019
Viete prosím niekto odporučiť chutnú žltoplodú odrodu egreša, ktorá by sa dala pestovať bez postreku? Môže byť aj trnitá. Červený, zelený aj čierny egreš už mám posadený - rád by som výhľadovo vysadil ešte žltý, aby to bolo rôznorodé, ale sortiment... celý příspěvek >
Kniha - ovocné stromy, 6.6.2019
Súhlasím s príspevkom p. Hlavatého. Ja ako začínajúci záhradkár/ovocinár som bol presne v tej situácii, ktorú popisuje - nevedel som kde vlastne začať. Čo vlastne študovať ako prvé, čím pokračovať. Rozhodol som sa, že si najprv prečítam niečo o... celý příspěvek >
Chci koupit stromky v perfektním stavu, 6.5.2019
Na záhrade mám zatiaľ vysadené stromčeky z Čaklova, Sabinova, Bojkovíc, Spomyšla a Strážnice. Doposiaľ to boli všetko kvalitné stromčeky, ak nebudem brať do úvahy možné zámeny u Spomyšla.  Súhlasil by som asi s názorom, že menej problémov je pri... celý příspěvek >
Rozkvétání broskvoní, 22.4.2019
Peter, ďakujem Vám za tip :) Už som si "Catherinu" preklepol cez vyhľadávanie kľúčových slov... referencie ma dobré, mala dobré hodnotenie napr. aj u p. Mimma. Pozrel som aj stránky záhradníctva z Droždína... uvidíme. A Primissima zatiaľ vyzerá... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 22.4.2019
Mne sa opakovane (2. rok po sebe) potvrdzuje pozitívny efekt haseného vápna na odstraňovanie lišajníkov z kôry stromov. To čo sa píše v starej literatúre sa mi potvrdzuje. Teraz v jari je pekne na kmeni a kostrových konároch vidieť kde bolo v zime... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 30.1.2019
Mimmo, ďakujem Vám za radu. Budem teda predpokladať, že kvôli vysušeniu semien (a slabému namočeniu pred založením - iba 24 hod.) stratifikácia nemusela prebiehať hneď ako som ich dal do chladničky, možno nejaký ten čas semená spotrebovali na vlastné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika