Příspěvky uživatele - 248.154

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co to je?, 11.10.2018
Brugmansia waymanii = Datura metel = Datura alba           Lída
Poznáte tento kaktus?, 10.10.2018
ps - a nezalévejte (podle fotky máte mokrou zem), od poloviny září by už měly mít naprosté sucho až do poloviny května. Jinak se vám vytáhnou (to už se pak nikdy nespraví) a nepokvetou. Potřebují co nejvíc světla. Teplota je přes zimu ideální kolem... celý příspěvek >
Poznáte tento kaktus?, 10.10.2018 Obsahuje fotku
Mammillaria - ale minimálně ta vpravo vzadu na fotce je jiný druh. S tímhle typem otrnění je jich mnoho podobných druhů. Někdy se špatně odlišují, i když už kvetou...           Lída
Hluboké květináče pro velké palmy, 9.10.2018
Můžete jim seříznout kořeny. Položit, vyklopit, odříznout ostrým nožem vrstvu kořenů u dna (asi 10cm) a znovu zasadit, nahoředosypat zem. Asi dva dny nezalévat, pak zpočátku opatrně. Když jsem to prováděla u své palmy, měla jsem obavy, ale vše... celý příspěvek >
Kostřava rákosovitá, 9.10.2018
Na Agrostis píší, že vyžaduje vlhko, těžší zem...?           Lída
Ozdobnice čínská gracilimus, 8.10.2018
Omlouvám se, to byl překlep - tedy spíš "nedoklep" - letos 120cm ;-))   L.
Ozdobnice čínská gracilimus, 8.10.2018
Listy jsou na koncích pokroucené vždy, je to druhem - je to právě to hezké na ní... Oschlé být nemají, ale mám to letos také tak (letní horka) a mám ji i nižší, než obvykle. Normálně mívá tak 150cm, letos tak 12cm.   Lída
Obrývání stromů, 6.10.2018
Nepozoruji žádný zvýšený výskyt jakýchkoliv škůdců, nedávám ale velkou vrstvu, jen tak do 5cm čerstvě posekané trávy, ta se ještě po zavadnutí slehne. Navíc dřív se plevel z mís stromků (hlavně vytrvalé plevele) špatně odstraňoval, teď po zamulčování... celý příspěvek >
Identifikace rostliny, 5.10.2018
Když si do google zadáte "laskavec", tak v "obrázcích" vylezou i ty tmavě červené ;-))           L.
Ničící andulka, 5.10.2018
Má tam sépiovou kost na obrušování zobáku?           Lída
Identifikace rostliny, 5.10.2018
Laskavec. Lída
Obrývání stromů, 5.10.2018
ps - okolo stromků starých /mladých 3-4 roky bych určitě ještě udržovala pás (mísy) bez plevelu s mulčem. Při použití mulč se bezvadně ručně tahá plevel, okopávat není třeba, zem pod mulčem je načechraná .  Lída
Obrývání stromů, 5.10.2018
Také jen za mne : okolo mladých stromků mám udělané mísy pod celým obvodem koruny, přes léto je mulčuji posekanou trávou. Na zimu shrábnu mulč do kompostu a ke stromkům přidávám kompost, neokopávám - díky mulči mají stromky kořínky dost u povrchu... celý příspěvek >
Samosprašnost hrušně, 4.10.2018
...pardon, četla jsem jen původní dotaz...           L.
Samosprašnost hrušně, 4.10.2018
Hrušně ani jabloně nejsou samosprašné, ale lze do koruny stromku přiroubovat větev jiné odrůdy (opylovače).           Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika