Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určenie odrody, 3.8.2020 Obsahuje fotku
Topfirst vám dozrieva pred Katinkou? No, ještě když jsem to psal, tak jsem si to myslel. Ale Katinka se rychle dostává „do vedení“. Je (Topfirst) odolnejší na moníliu plodov?    F Asi ano. Katinky jsou dost poškozovány,... celý příspěvek >
Určenie odrody, 1.8.2020
Připojuji do tohoto vlákna „soupis“ odrůd slivoní, které, v mých podmínkách 450 m/m, letos dozrály do konce července. Vegetace (zrání) se mi zdá být letos opožděná proti loňsku asi o dva týdny (asi ne u všeho stejně). Herman (počátek zrání je ve... celý příspěvek >
Rezistentní višně v České republice, 29.7.2020
Dnes jsem "vyčistil" Morině, která je na mých obrázcích, korunku (zlikvidoval shniláky, zaschliny). Pár plodů jsem ještě snědl. "Sklizňová zralost", na přímou spotřebu, trvá tedy nejméně dva týdny. JG 
Očkování meruněk a nektarinky, 24.7.2020 Obsahuje fotku
Nejsem zkušený „meruňkář“, právě naopak a překvapilo mě proto, jak snadno se meruňková očka ujímají a především jak intenzivně pak rostou. Srovnatelný vývoj stromku, třeba u hrušky, mi trvá řadu let. Myslím si, ale určitě to opravdu nevím, že... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 23.7.2020
Ve vláknu popisuji svůj první meruňkový pokus (přestěhování se z 600 do 450 m/m). Udělal jsem toto: Zasadil jsem myrobalán pro slivoň a nenaštěpoval. Zesílil (síla násady) a co s ním (přeci když už jsem si s ním dal tu práci a zasadil... celý příspěvek >
Červnová, 22.7.2020
Kruška Junsko zlato letos zlobí. Pořád nezraje a ani se moc nechystá. Je drobná a zelená. Jak jinde? (Herman ještě neskončil, Katinka to letos v červenci asi nestihne, první Průsvitně jsme už trhali) JG
Herman, 22.7.2020
Ještě k odrůdě Herman. Sklízíme lehkým třepáním, na přímou spotřebu. Zbývá asi třetina plodů. Takto je celková délka sklizně asi týden. Během této doby se chuť dost zřetelně mění. Nyní už je, proti prvním plodům, výrazně sladká. Kyselinka není ani na... celý příspěvek >
Určenie odrody, 19.7.2020
Já bych, pane Petře, Bryskou jako omyl neviděl. Dlouhá sklizňová doba (o prázdninách), buketní, chutná. Za 200 roků ještě pořád nezapadla. Já bych si buchtu z ní na snídani klidně dal. Mít rouby, tak už by byla naroubovaná.  JG
Herman, 19.7.2020 Obsahuje fotku
A Herman z Vysočiny (třepaný). JG
Určenie odrody, 19.7.2020 Obsahuje fotku
A ještě obrázek plodu. JG
Určenie odrody, 19.7.2020 Obsahuje fotku
Bryskní rozhodnutí, pane Petře. Prý dlouhý čas sklizně. Až tři týdny. Obrázek, naše neznámá dneska, ještě málo žlutá. JG
Avalon Pride, 19.7.2020 Obsahuje fotku
Avalon přišel. Kapku se přeplodil. Je nezkušený, jsou mu teprve tři roky. JG
Určenie odrody, 18.7.2020
Pan Petr z Pardubic dnes píše ve vláknu Herman o třech nejranějších slívách (Herman, Ruth Gerstetter a Juna), ale já mám ještě čtvrtou, naši neznámou žlutou, co nejde od pecky. Dneska začala padat a tak jsem jedl první. Tři dny po Hermanu. Taky tedy... celý příspěvek >
Herman, 18.7.2020
No jó, kdo by si trošku „nezavrzal“. Určitě jsou chutnější slívy. Ale ne společně s Hermanem. Sousedi ho jenom chválí a tak jsme rádi, že ho máme. (neznámá slíva z vlákna „Určenie odrody“ už taky prožlutává) Na zpestření máme plejádu... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 18.7.2020
„Patrně pokvete“. To je dobře. To se budu mít na co se těšit. O prorůstání nadzemní části myrobalánové podnože tu na stránkách psal vícekrát pan doktor Vysloužil. (připomínal zahrádkářům, dobře si to pamatuji) O této problematice vím. Mám... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika