Příspěvky uživatele - 118.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čerpadlo/filtrace do jezírka cca 6x7x1,5, 25.2.2018
Měl jsem 30 let jezírko stejné filosofie jako uvádíte Vy a fungovalo. Ale jezírko mělo pouze 7 kubíků a čerpadlo bylo rybniční o výkonu 58 l/h. Čerpadlo pro domácí vodárnu nedokáže jet 24 hodin v kuse x 9 měsíců x počet roků. Měl jsem pouze... celý příspěvek >
Technická vychytávka u filtrace, 14.2.2018
Použil jste pro mne neznámý nový pojem. Co je to protein skimer? Taky bych tipnul, že je tam nějaká hadička.
Výkon bubnového filtru, 3.2.2018 Obsahuje fotku
Omlouvám se, že pořád otravuji svojí dotěrností ale neumím si odpovědět na otázku  : Proč má tentýž typ bubnového filtru v gravitačním zapojení větší maximální výkon než v čerpadlovém zapojení?  Zřejmě nějaká přepážka na vstupu u... celý příspěvek >
Tvar a kolmost stěn jezírka, 28.1.2018
Co se týče technologického vybavení jezírek mne už zdejší praktici vzdělali do té podoby, že mám názor a Vím co chtít. Ale při výběru techniky ve speciálce mi technik řekl, že jsem začal z opačného konce, Nejprve si mám udělat představu o velikosti a... celý příspěvek >
Zapojení bubnového filtru, 18.1.2018 Obsahuje fotku
Asi jsem dislektik ale tak jak to píše Exn a z obrázku spínače v bubnovém filtru bych řekl, že je spínač výše hladiny pořád za bubnem, pouze se mění jeho výše nastavení . U gravitačního zapojení spínač hlídá výšku hladiny za... celý příspěvek >
Zapojení bubnového filtru, 17.1.2018
Jste hodný, děkuji za informaci.
Vstup do biologické filtrace, 14.1.2018
No právě proto, že mají zaústění horem tak tam musí udělat přepážku. Kdyby zaústili u dna tak si ušetří jednu přepážku. Pokud biologická filtrace je za bubnovým filtrem tak jsem názoru, že stačí dvě komory. První komora probublávané biokuličky a... celý příspěvek >
Vstup do biologické filtrace, 14.1.2018 Obsahuje fotku
Poprosil bych o vysvetlení proč výrobci dělají vstup do první komory biologické filtrace vždy u vrchního okraje? Já jsem po přečtení diskusí k biologickým filtracím došel k závěru, že každá komora bilogického filtru by měla mít vyspádované dno a v... celý příspěvek >
Jezírková zahrada, 9.1.2018
Otevřel jsem si časopis Chalupář 07/2012a v něm článek "Jezírková zahrada". Nejprve jsem prohlédl obrázky dokonalých přírodních jezírek a pustil se do čtení článku. Z něho vyplynulo, že se nejedná o přírodní jezírka ale kaskádu padesáti jezírek... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 9.1.2018
První co mne napadlo, že si ze mne děláte srandu. Ale když se nad tím blíže zamyslím tak to technicky realizovatelné je. V ČOV mám přepad vody z jedné komory do druhé přes zahlou trubici do níž ústí vývod z kompresoru. Jak stoupá... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 30.12.2017 Obsahuje fotku
Ještě když jsem brouzdal na netu a četl popisy k bubnovým filtrům tak u bubnového filtru KD-30 Deluxe který má maximální průtok 35 kubíků a má dva vstupy 110 mm je německy uvedeno a google překládá, že jeden vstup 110 mm u dnové vpusti při... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 30.12.2017
Všem, kteří mi radili a byli ochotni diskutovat děkuji za srozumitelnou formu. Za to si zaslouží hodně zdraví do Nového roku. A to z toho důvodu, že ještě založím diskusi k tvaru jezírek a jejich břehů, Prošel jsem spoustu... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 28.12.2017
Ještě mám rozzuřený dotaz laika k biologické fitraci. Tam v podstatě jde o bilologický proces ve dvou fázích. Nejprve nitrifikace jejímž úkolem je rozložit NH3 na NO3-. Potom denitrifikace jejímž úkolem je rozložit NO3- na N2. Toť vědecký popis... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 28.12.2017
Děkuji Standovi von Konigratz za názor a ochotu diskutovat s laiky. Musím se přiznat, že jsem ho musel třikrát přečíst než jsem pochopil co je za číslo 3600. Pro mne je nejsrozumitelnější Váš výklad, že za každou sekundu se v metrovém kuse potrubí... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 27.12.2017
Děkuji Benymu za tip. Pohledám tady v diskusích. Prozatím jsem ze škrovádu shlédnul video k bubnové filtraci. Bylo tam vidět jak má biologickou filtraci ale rozměry jsem buď přeslechnul nebo se k ním nevyjadřoval. Autor videa je sice samorost ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika