Příspěvky uživatele - 183.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Meruňky Leala, 23.5.2015
U nás taky, Leala je dost pozdní, před Bergeronem. Sice málo atraktivní, ale držák v plodnosti a dobrá v chuti. Vadí mi ale nestejnoměr né dozrávání půlek plodu v nekterých letech. Přesto s ní nadále počítám. david
Pravokořenné stromy, 23.5.2015
Zdravím, je pravdou, že některé staré odrůdy se dají sehnat, ale to, co si někdy architekti vymyslí, se shání velice těžko. A to nemluvím např. u slivoní o tom, že si školkaři mohou s n ecertifikovným materiálem starých odrůd nadělat velké problémy.... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 21.5.2015
Nedá mi to než s předchozím pisatelem souhlasit. Potom se ve školkách řeší, jak nejlépe během dvou měsíců na podzim, kde vzít takovou Špinku nebo Baumannovu renetu či Lyonskou třešeň ve VK tvaru, a ještě nejlépe s co nejsilnějším kmenem a dlouhým... celý příspěvek >
Sloupovitá meruňka, 2.4.2015
Pěkná reklama, akorát je to náročnější, než se zdá. Candela a Sophia mají vzpřímený růst a dobré obrůstání plodným obrostem, podobně jako např. Lejuna, a dobré vybarvení a odolnost šarce.samostatně sloupovitě nerostou, ani na krymsku, ale dají se na... celý příspěvek >
Jak se zbavit vrabců, 14.3.2015
plně s Vámi souhlasím. dělají díry do domu, hnízdí v hustějších keřících na zahradě všude jejich trus a to ani nepíši o dětech, které na znečištěná místa raději nepouštím. nevím, zda je to vyjímka, ale u nás ozobávají i těsnění oken auta. co tedy s... celý příspěvek >
Moravia, Gracia, Lednická žlutá, 1.3.2015
Zdravím, z těchto uvažuji o opětovném pěstování pouze u lednické žluté, ta má sice poměrně neatraktivní oranžovozelené plody, ale chuť dobrou a je celkem dost odolná na mrazy. u Diany a Gracie u nás vadí problematická plodnost-nejistá, a dost pozdní... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 1.3.2015
U nás dnes nejvíce narašená (růžové pupeny) je Tsunami, Carmen, trochu méně Orangered, Leskora, a např. VP, Harlayne prakticky sotva povylezly. Ukazuje se krátká doba zimní dormance středomořských a francouzských odrůd, jako vloni, pokud bude teplý... celý příspěvek >
Meruňka "Somo", 1.3.2015
To je sice pravda, ale je třeba taky říci, že prof. So morowski šlechtil tuto odrůdu na podmínky Polska, kde se spokojil s malými plody, oranžově vybarvenými, a s průměrnou kvalitou. Pokud se pamatuji, kvete pozdě, ale chuťově a plodově rozhodně není... celý příspěvek >
Bebeco, 1.3.2015
Zdravím, je to odrůda dosti stará, středomořský typ, v Řecku a Španělsku pěstovaná na kompoty, světllejší plody. V současnosti o ní neuvažuji. david
Nejranější odrůdy meruněk, 22.1.2015
Zdravím, jsem rád, že pan Fiala má skutečně vesnu- z těch fotek je to jasně patrné-olistění, tvar plodu. Tuto jsem naposledy měl z originálního materiálu vysazeného v roce 1991, v poslední době je řada záměn, a za Vesnu se vyd´ává ledacos.Pokud není... celý příspěvek >
Jayhaven, 4.1.2015
Sem s tím:-)) david
Tornado, 4.1.2015
Zdravím, Samuraj, Ninju a jiné podobné se chystám roubovat letos. Ovšem zůstávám klidnější, Robada a jí podobné taky měly dobrou reklamu, špičkové hodnocení a skutečnost byla poměrně jiná. Tyhle odrůdy se jistě budou v Maďarsku, na Slovensku (jižním)... celý příspěvek >
Odrůda vhodná pro alergiky?, 4.12.2014
Santanu považuji za nadějnou raně zimní odrůdu, u nás je již snědená. evidentně nemá problém se strupovitostí, a letos bez jakékoli ochrany měla nádherná velká a vyrovnaná jablka. david
Merunka Goldstrike, Robada, nebo Farbaly, 27.11.2014
Na tom něco bude, farbaly a farhial mám několik let, zajímavé jsou hlavně dobou zrání (farbaly u nás kolem 5-10 září), Farhial jsem tam nenechal déle jak do 15.9., i když byl tuhý, tak chuťově velmi dobrý, vydržel by tam snad i do začátku října.... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 11.11.2014
Správně uvádí kolega, že odrůda může být zkoušena již třeba 15 let a na trh se nedostane. A s tím, jak se provalila v poslední době monogenní rezistence strupovitosti Vf, tak se tomu ani nedivím, řada střížovických rezistentů s tím má poslední dobou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika