Příspěvky uživatele - 137.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
zničená levandule, 5.5.2008
Zkusila jsem asi 9 druhů bílé, růžové, modré, vysoké, nízké... levandule, která vydrží. Vskutku to chce lehkou hlinito-písčitou půdu, sucho a   a výsluní, moc polostínu už odmítla. To seřezávání  - teď v květnu je na ně pozdě? Ráda... celý příspěvek >
Dicentra (srdíčko) a orlíček z babiččiny zahrádky, 5.5.2008
Mám ráda TZV. "Květiny zahrádky babiččiny", a zastavila jsem se nad záhadným způsobem prodeje sazenic. Především, byl to dovoz snad z Holandska, stálo to šedesát či stošedesát korun a bylo to: Síťka naplněná něčím jako velmi hrubou... celý příspěvek >
ocún, 5.5.2008
Zaručeně jedovatý je ocůn. Pěkný fialový květ. Tak jestli máte kočku rádi, ten ne...
snědek, 5.5.2008
Je-li ta latina snědek - tak propustná písčitohlinitá půda a přes léto dost sucho (až na mlhy), můj je na jednom místě drahně let. Zdá se mi nenáročný,  má skoro polostín.
Hyacint a hryzci, 5.5.2008
Též jsem se dočetla, že hyacit lze ponechat v zemi přes zimu. Nevíte někdo, zda ho žerou hryzci? Likvidovali mi záhon tulipánů i přes to že byly v hustém králičím pletivu zeshora - zezdola. Než jsem letos vysadila tygridie, stálo mě to tunu dýmovnic... celý příspěvek >
přesazování cibulovin/trvalek na jaře, 5.5.2008
Ano, veliký bal a dodržet orientaci listů či květů na původní světovou stranu.
narcisy, 5.5.2008
Černozemí to být může, je to půda těžká. Také narcisy nepotřebují výsluní, já je mám na asi půldením svitu, pak přijde stín. Pěstuji s úspěchem narcisy v půdě s velkým podílem písečného nánosu (občas mě bouřka... celý příspěvek >
Proč narcisy nekvetou?, 30.4.2008
Také jsem se pokusila "přisadit" do zahrádky obyčejný narcis, ten úplně s přírody, planý vonící bílý bez trubky.  Všechny narcisy "parádní" z drahých velkých cibulí udělaly divy a sklízejí obdiv(y), kvetou z trávníku, hryzce... celý příspěvek >
Řebčík královský, 30.4.2008
Já jsem měla perfekně kvetoucí řebčík k. oranž, ale časem ho umořil jasmín do hodně slabé nekvetoucí cibulky. Tu jsem vyndala a řebčík dostal lepší světlejší místo s méně kořeny jiných dřevin. Je tam asi pátým rokem, rostlina sílí rok od roku, květ... celý příspěvek >
Záhon z lilií, 30.4.2008
No to bych se vyřádila... Lilie mají rády přistínění spodní části (prý) tak bych kombinovala s nízkými letničkami, některé by mohly začít kvést už "zároveŇ" barevně sladně... Nechávám okolo lilií sedmikrásky, za nimi jsou minirůže... F.T.
Svraštělé hlízy jiřin, 30.4.2008
Já jiřiny vyjmu ze záhonu, nechám venku odpočinout a oschnout, nic moc nečistím ani nedělím, a pak odvezu do suchého bytu (sklep býval...) a "svraštění" bývá pravidlem.  Některé jsou i pak pěkné, přežijí. Letos zimovaly nedůstojně... celý příspěvek >
okousané kosatce, 30.4.2008
Já mám týž problém a narcisy, něco okousává květy. Květy macešek něco téměř zlikvidovalo. A také "disponuji" hojným počtem hryzců vodních, nemůže to souviset?
Lilie, 30.4.2008
Všechny cibuloviny hnojím klasickým Cereritem. Ten nic nezkazí. F.T.
Gladiolus butterfly - motýlkovité, 30.4.2008
Cibule musí být v určité hloubce, další novou tvoří POD původní, dala bych klasický květináč - i když to nebude vypadat tak hezky.  Jih a JV berou asi téměř všechny kytky. Bála bych správného určení zálivky, asi bych dospod květináče nasypala... celý příspěvek >
Neriné, 29.4.2008
Draze je 60 Kč - v Praze ve Střešovicích. Chci ji dát ven dost do sucha, slunce nikoli výsluní. Tedy pod povrch. Je to OK? M.B.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika