Příspěvky uživatele - 45.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nepřátelé zpěvného ptactva v zahradách, 2.1.2009
Dobrý den.Jsem rád, že reagujete.Chtěl jsem tohle téma "vytahnout"samostatně právě z chorob jablek.Určitě to trápí mnoho zahrádkářů.Ten druhový sortiment co přilétá je podobný tomu Vašemu, ale mě ještě navíc přilétají čížci,... celý příspěvek >
Nepřátelé zpěvného ptactva v zahradách, 2.1.2009
Dobrý den.Každý zahrádkář by si měl vážit přítomnosti zpěvného ptactva na své zahradě.Plní úlohu predátora škodlivého hmyzu a také nám vytváří v zahradě společnost.Nejlépe si ptactvo u vás zvykne, pokud je v zimě na zahradě přikrmujete.Já si třeba... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 1.1.2009
Co je to sucha destilace? Předem dik za odpoveď.ba
jaká odruda na vysočinu pro nadmořskou výšku 613, 1.1.2009
Hezký sváteční den.Do nadmořské výšky 613 m.bych volil osvědčenou klasiku.Ranou kanadskou Harbinger a pozdnější Redhaven a nebo s ní současně zrající kanadskou odrůdu Harbrite.Určitě by tam šly i bělomasé semenáče, které mimo jiné jdou dobře od... celý příspěvek >
Série Top, 3.11.2008
Dobrý večer.Také mám několik odrůd Top, ale zatím žádná nepřekonala naši původní českou odrůdu odolné samosprašné, pravé a velkoplodé švestky Vaňkova, která se nyní množí pod renovovaným názvem Chrudimská.Je plodná a má vysokou cukernatost.Šarku jsem... celý příspěvek >
Samosprašná třešeň Stella, 3.11.2008
Dobrý večer.Nevím jestli seženete rouby třešně Stella.Neměla registraci a množila se tzv.na vyjímku k vůli samosprašnosti.Řada zahrádkářů ji ale pěstuje.Dnes je již registrována možná ještě kvalitnější Halka.Ta se dá již koupit, stromky i rouby.Kromě... celý příspěvek >
Podnož jadernička, A2, 3.11.2008
Dobrý večer.Pokud máte v zahradě dostatek místa, nebojte se volného tvaru ovocného stromu.Dnešní nové odrůdy jsou kromě jiného šlechtěny na bohatou plodnost a jak se do ní dostanou, zbrzdí svůj růst i v dobrých půdách a polohách.Pro vysokokmeny je... celý příspěvek >
Letní odrůdy jabloní - jakou si vybrat?, 2.11.2008
Dobrý den.Z rezistentů jsou dobré Ametyst, Hana,Nela, Julia a starší Krasava(hodně padá).Ametyst se zdá nejchutnější (fytos).
Ontario, 31.10.2008
Dobrý večer.Paní Bohuno, Ontário rádo střídá v plodnosti.Mít dva takhle plodící stromky zaručuje pro Vás každoroční sklizeň.Je mezi odrůdami na předním místě co se týče obsahu vitamínu C.
Odrůdy ořešáku, 31.10.2008
Dobrý večer.Při hodnocení odrůd se musíte dívat hlavně na lokalitu(místní mikroklíma).Jak píše Dr.Vysloužil, Mars je spolehlivý jak svou odolností k pozdním jarním mrazíkům, tak i velikostí plodů.Má tak jako já zahradu v 500 m.n.m.Ořešáci jsou v zimě... celý příspěvek >
Co teď s kadeřavostí?, 31.10.2008
Dobrý večer.V těchto dnech bych postříkal broskvoně 0,6 %Kuprikolem, nebo Championem.Můžete po 14 dnech zopakovat a na jaře před vyrašením(když práší jehnědy) to stejné.Pokud strom nemá listy, chemie bych se nebál.V plné vegetaci bych (chemii)to... celý příspěvek >
Carpatin, 19.10.2008
Dobrý večer.Je to pološvestka vyšlechtěná v Rumunsku a proto že je jedním z rodičů výborná švestka Tuleu Gras(chuťově),je po ní chuťově nadprůměrná.Je vysoce tolerantní k šarce a mrazuvzdorná.Je však cizosprašná a dobře ji opylí např.Stanley.Zraje... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 16.10.2008
Dobrý den.Zdá se, že plnohodnotná náhrada za Idared by po včech stránkách mohl být Meteor (HL-704 A),není to však také rezistent.Chuťově by na tom mohl být lépe, se skladováním minimálně stejně, i v horších skl.podmínkách.
Jaké stromky do 620m a kde je koupit. okr. Blansko - zkuste Vanovice, 9.10.2008
Dobrý den.Pan MUDr.Vysloužil má stoprocentní pravdu.Nedívejte se jestli stromek rostl dva roky ve školce 500m.n.m.Za tuto dobu odolnost nezíská.Důležitá je kombinace mrazuvzdorná podnož a vhodná odrůda, která vám ve vyšších a drsnějších polohách... celý příspěvek >
jabloň rozela, 8.10.2008
Dobrý večer.Jabloň Rozela je české novošlechtění Vanda x Bohemia.Já stěny nepěstuji, ale protože roste slabě, mohla by se do stěny hodit.Má výbornou chuť, je rezistentní ke strupovitosti a padlí se zatím neukázalo.Barva slupky je červená.Sklízí se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika