Příspěvky uživatele - 192.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Shalimar, 20.11.2013
Stejně jako p.Vinšálek jsem sklidil menší košík odrůd Shalimar a Merkur.První degustace bude 8.12. v Uh.Ostrohu a pak samozřejmě doma později včetně Ariwy.Vzhledově jsou to obojí odrůdy velmi pěkné, i Ariwa.Sám bych dal asi přednost Admirálu, který... celý příspěvek >
Mantet, 26.8.2013
Pan Mičurin II Vám radí Meteor, ale já s ním nemám zrovna nejlepší zkušenosti.Přerouboval jsem jsem jím odrůdu Dublet na M4 asi před 10 lety.Pozdní nástup do plodnosti, čekal jsem 3 roky na první ukázku, nevyrovnané plody a strupovitostí trpí... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 17.6.2013
Pokud teplota ve 21 hodin nevystoupí nad 17 stupňů obaleč neletí, pouze otužilý jedinec a to je vyjímka.Tady na Jižní Moravě mám vyvěšené 4 lapáky a vypadá to, že proti 1 generaci nebude potřeba ošetřovat.Po dvou nocích, kdy teplota byla vyšší než 17... celý příspěvek >
Grosdemange nebo Thirriotova, 25.5.2013
Grosdemange pěstuji na Jihu Moravy asi 30 let.Je na kdouloni ve tvaru štíhlého vřetene.Plodí pravidelně bez nějakých výkyvů na delším dřevě pěkné ovoce.Strupovitostí prakticky netrpí.Podle pomologie vyžaduje teplé polohy a živné půdy.Chuťově to není... celý příspěvek >
Braeburn, 4.5.2013
Pěstuji na Jižní Moravě jak Breaburn tak Pink Lady i Granny Smith.Pink Lady a Granny Smith vydrží u mně v běžném sklepě do konce května, Breaburn do dubna.Chuťově se mně zdá Pink Lady lepší než Breaburn. Tonda
Gala, 4.5.2013
Gala, chuťově velmi dobrá, na podnoži J-TE-E plodila již druhým rokem po vysazení.málo vzrůstná.V podmínkách Jižní Moravy je to raně zimní jablko.Pokud se týká chorob nevybočuje z řady ostatních odrůd.Není silně náchylná ke strupovitosti a padlí.Při... celý příspěvek >
Blanické odrudy, 14.4.2013
Všechny tyto odrůdy sklízím většinou začátkem října, Fany konzumně zralá okolo vánoc, chuťově z nich nejslabší /i vzhledově/.Blaník vzhledově velmi pěkné jablko, konzumní zralost do konce ledna.Tábor i Vltava vzhledově pěkná jablka, konzumní... celý příspěvek >
Blanické odrudy, 14.3.2013
Na Jižní Moravě jsem nezjistil, že by tyto odrůdy nějak zvlášť trpěly rakovinou.Odrůdu Fany mám již dlouho, Blaník asi 10 let, Tábor a Vltavu asi 4 roky. Zatím se ani na jedné rakovina... celý příspěvek >
Jablko Modi, 14.3.2013
Modi je kříženec odrůd Liberty x Galla.Samozřejmně každému chutná něco jiného, ale v současné době je odrůda Topaz správně sklizená daleko chutnější.  Tonda
Hornobělská, 25.2.2013
Plně se připojuji k příspěvku pana Dr.Vysloužila, protože na jihu Moravy si nedovedu představit, že bych nepěstoval třeba Jonagoldy a jeho mutace, Orion,Lunu, Goldstar,Opál, Sirius ze žlutých odrůd, které tam prakticky až na Gold Bohemii nemají.A... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 12.2.2013
Ještě bych se vrátil ke "starým" odrůdám, degustacím a podobným tematům.V roce 2007 jsme v Uh.Ostrohu degustovali 44 odrůd jabloní, z toho 5 starých odrůd, Car Alexandr, Krasokvět, Kanadská reneta, Kalvil bílý a Skořicová reneta.Výsledek 39... celý příspěvek >
Jakub Fisher - odrůda jabloní, 11.2.2013
Tuto odrůdu prodávají v Uh.Ostrohu.
Angold, Andego, Antonovka, 1.1.2013
Andego-druhá úroda, vypadá, že bude odolná mrazu protože jako jedna z mála měla úrodu i na nízkém tvaru, kde v loňském roce většina odrůd neměla nic nebo jablíčka deformovaná mrazem.Na degustaci 2.12.2012 v Uherském Ostrohu se umístnila na pěkném 8... celý příspěvek >
Kanadská reneta alias kmínová, 29.11.2012
Pěstoval jsem ji asi 40 let jako vysokokmen, ale předloni jsem ji musel pro poškození a nemoci vykopat. Plodila v celku spolehlivě, při velkých násadách se musela protrhávat.Strom byl skutečně velmi pěkný, podnož semenáč.Plody při protrhání většinou... celý příspěvek >
Stabilizátor chloru, 7.10.2012
jo takz by me to zajimalo jestli staci dat chlor nazacatku sezony a dost jestli ten stabylizator zaucinkuje aby chlor nevyprchal
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika