Příspěvky uživatele - 248.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvalita podnoží - St.J.A (Holansko nebo VŠUO Holovousy), 25.2.2016
Výsledný produkt bude hotový stromek. To jak vypadaly mezistupně není podstatné stejně.
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 25.2.2016 Obsahuje fotku
Tož dosadíme jinou proměnnou průměru kmínku D=8,5 cm musíte udělat bal o průměru Db=7×8,5 cm rostlé zeminy (případně s trčícími hlavními kořeny +2×D.při výšce balu 0,6 m tak bude bal vážit cca 300 kg. Přívěs za osobák bude stačit, 6 chlapů na... celý příspěvek >
Kvalita podnoží - St.J.A (Holansko nebo VŠUO Holovousy), 25.2.2016
Ty podnože vypadají podle všech znaků jako množené kopčením. Jenže jde o ten trik (kňow-how) jak toho dosáhnout. Pepíku, sám víš, že výmladky z kořenů jdou u žilienky třeba z hloubky 20-25 cm a po cestě nepustí ani kořínek. Jabloně bez problémů po... celý příspěvek >
Voda v udírně, 25.2.2016
Beton je hlavně tepelně vodivější než cihla (natož dřevo), takže pak stačí, aby zemina okolo měla teplotu nižší než rosný bod kouře a bude to rosit/dehtovat. Vodní páry je v kouři více než v přiváděném vzduchu, protože sacharidy (celulóza aj. složky... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
Martine, měď je kontaktní fungicid a je tedy nejúčinější, pokud se dostane do kontaktu s patogenem. Ve směsi s vápnem je tento kontakt omezen. Nepleť si to s poměrem v BJ, protože tam je vápno pouze jako neutralizační (alkalické) činidlo ke kyselému... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 25.2.2016
Neřídil jsem se věkem, ale udaným průměrem D z kterého jsem pak dopočítával velikost balu. Ta je dána jednak staticky, aby se stromek nevyvrátil i s kůlem, ale také z hlediska příležitostí k zakořenění. Smozřejmě, že pokud bude mít tazatel k... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
tak jó, jako vtip to beru, ale v kontextu to vyznívalo jako invektiva. Osobně proti titanové bělobě nic nemám a u interérových barev si vybírám ty s nižším obsahem zinku a vyšším obsahem titanu. Ale jako zelináři mým odběratelům použití takovéto... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
tak to mi vysvětlete, jakou užitnou hodnotu získám, když do přirozeného prostředí bez stanovitelného obsahu titanu dodám titanovou bělobu. Pro některé je nemyslitelné přihnojovat ledkem aj. minerálními hnojivy. Asi si nejste svými argumenty... celý příspěvek >
Omlazovací a prosvětlovací řez starých jabloní, 25.2.2016
fotka je dost nekvalitní.... Tohle se nedá naučit přes písmenka, na toto je nejlepší najmout si instruktora, pod jehož dohledem uděláte 1/4 až 1/3 sadu a zbytek pak sám.
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
Pane Hlavatý. Moc Vám děkujeme, že děláte reklamu na produkty přeprodávané firmou vlastněnou našim ministrm financí. Já jsem ale při nákupu jejich výrobků z řady "zdravá zahrada" dosti obezřetný. Například jimi zabalený fosforečnan železnatý jako... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 25.2.2016
Vápno dává v 91% případů nejlepší poměr cena/výkon. Pokud by jste ale latex vyhazovala a musela koupit vápno. které by jste celé nespotřebovala, pak je určitě Váš přístup optimální.
Dřevo do destilátu, 24.2.2016
A není lepší to provést jako průtahovou destilaci? K vsázce pro druhou destilaci přidat povidla nebo kompot. Přecijenom likérnický postup macerací v hotové pálence není tak úplně správně.
Tak destiloval někdo z odrůdy Topper?, 24.2.2016
Zeptáme se opačně, Pepíku. Už k Vám do pálenice někdo dovezl někdo jednodruhový kvas z nějakého TOPu? Pokud ano, tak z kterého?
Natírání kmenu vápnem, 24.2.2016
Pro bílení kmenů a větví potřebujete jiný poměr než BJ. Už jsem to psal v jiných příspěvcích ale tedy vezmeme to "stechiometricky". Pokud se vyrábí vápenný hydrát, tak se sytí mleté pálené vápno vodní párou tak, aby nebyla dodána reakční voda nad... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 24.2.2016
Vápenný hydrát je pálené vápno (oxid vápenatý) vyhašené bez přebytku vody na sypký hydroxid vápenatý. Pokud nemáte potřebu vyhasit větší množství páleného vápna, můžete vápenný hydrát použít tak, že nejprve u něj dosáhnete přebytku vody rozmícháním... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika