Příspěvky uživatele - 67.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký druh švestky na slivovici?, 15.2.2018
Durancie je na pálení nedostižná - ale není k jídlu. Domácí je univerzální a nejlepší - ale trpí PPV. Toptaste je hodně sladká - ale aroma pálenky (údajně) nedosahuje těch nejlepších.  Je to o kompromisech - a prioritách.    Švestky... celý příspěvek >
Stará odroda jablone, 15.2.2018
Určovat podle fotek se dá v případě, když máte třeba 4 odrůdy, popletly se cedulky a nevíte, která je která. Jinak má určování podle obrázků výpovědní hodnotu pouze negativní - "tato odrůda to není"
Stará odroda jablone, 15.2.2018
Jablka na "talířové fotce paní Lídy podle mě není Vilémovo. Je to stará písnička. Určovat jablka podle fotek je velmi velmi nejisté, ovšem podle údajů velké žlutočevené a "kamarátovmu otcovi sa čosi marí", to je zcela vyloučené.
Jaký druh švestky na slivovici?, 14.2.2018
A Vy jste žádal nějakou radu?
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 14.2.2018
Opál je "na čakačke", v poradovníku v prvej trojke, ale musí sa najprv uvoľniť miesto To bude těžké při té starostlivé péči, co stávajícím stromům, Ivane,  věnuješ.     Jinak blahopřeji slovenským hokejistům k vítězství i... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 14.2.2018
Než kupovat špičák a hned přeroubovávat, asi bych se poohlédnul rovnou po Admirálu. Jak se liší odolnost vůči mrazu Golden, Spartan a Jonathan, to nevím. Nejlepší by byla ověřená mrazuodolná kmenotvorná odrůda - Croncelské, Wealthy, Antonovka,... celý příspěvek >
Shalimar, 13.2.2018
Strýmku jste zkoušeli?
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2018
Jestli, jaký a kolikrát byl výchovný řez proveden, si z obrázku netroufnu posoudit. Stromek je prý tříletý, mně se zdá, jako by měl jeden, max 2 roky. Každopádně stromek předvedl apikální dominanci v praxi. Sesadíte-li terminál těsně nad úroveň... celý příspěvek >
Edda, 5.2.2018
Taky mě ta podobnost napadla, ale i když je Opál raná slíva, přeci jen zraje o dost později než na přelomu června a července (v tu dobu u mě nezraje ani Ruth). Opály u nás těsněna navazují - částečně se překrývají - na Katinku.
Rucna pilka, 5.2.2018
Taky mám obě Fiskarsky, ale řežu jen s tou dlouhou (když zrovna Silky není po ruce). Zasouvání čepele je docela rychlé, ale díky tomu není rukojeť dost zahnutá, což trochu namáhá zápěstí. Za mě 2, což je chvalitebně.
Slad - pálení, 5.2.2018
Dávkování na 20°Bx by mělo být kolem 0,29-0,3 kg výtažku na 1 litr kvasu (výtažek má měrnou hmotnost 1,4 kg/l). Tedy stačí slad zvážit a doplnit na kýžený objem. A samozřejmě refraktometricky překontrolovat.    Zakvašuje se kvasinkami... celý příspěvek >
Edda, 4.2.2018
To jsou skutečně zajímavé údaje. Kdyžý si uvědomím, do jaké kvality-nekvality u nás dozrávají-nedozrávají opěvované německé novinky Jojo, Jofela, Joganta, Haroma, Harbella, Azzura, odpustím severní odrůdě lecjaký chuťový nedostatek.
Ruční čerpadlo na vypouštění sudů, 31.1.2018
Já mám na provázku u konce hadice gumovou zátku (do demižonu). Ponořím hadici, zašpuntuju pod hladinou, vytáhnu hadici, odšpuntuju.
Obnovení kvasu, 30.1.2018
Omyl. Oba cukry, jak řepný tak třtinový mohou být bílé - rafionované, tak hnědé - nerafinované.
Carpatin, Topking -> zkušenosti pozdní kvetení?, 30.1.2018
P.S.: jako ochranu vylomení jsem cca o prázdninách zakrátil letorost na roubu slivoně a teď má nádhěrně po celé délce nasazeny květy. Nezkoušel toto někdo z vás dělat cíleně? U jabloně jsem to již též viděl. U meruněk se tomu říká Šittův řez.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika