Příspěvky uživatele - 232.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubovani jabloni, 16.1.2016 Obsahuje fotku
Taky si myslím, že se za týden dá koňským povozem dojet z jižní Moravy až někam do severního Turecka. A z větší dálky se asi rouby nevozily. Ačkoliv dneska je ta cesta plná koňských zákazů a musela by se často objíždět. Koňské povozy, které... celý příspěvek >
Moruše - hledám jakékoliv informace, 8.1.2016
Řez se tak dělá, aby stromy nevyrůstaly příliš vysoko a poskytovaly chládek stále na jednom místě. Stín a odpar vody nízko nad zemí skutečně v létě příjemně osvěží. Tyto stromy ještě pamatují komerční chovy bourců, ale u nás (myslím tím v celé EU) už... celý příspěvek >
Moruše - hledám jakékoliv informace, 7.1.2016 Obsahuje fotku
Mezi jakékoliv informace patří možná i foto morušové aleje v zimě. 
Roubování, 17.12.2015
To nejsou teorie. Prostě to tak funguje. Nesnažme se tedy zdůvodňovat, proč to funguje a vyzkoušejme si to znovu a znovu. Klidně si i vylomte po jednom měsíci nadbytečný roub nebo čip a podívejte se. Samozřejmě, že místo mikroténu se dá použít i... celý příspěvek >
Roubování, 16.12.2015
Jsou dřeviny, u kterých to neplatí. Ale u třešní, meruněk nebo jádrovin to tak nějak funguje. Možná bych Standu malinko upřesnil. Zaplnění mízou skutečně zní jakoby tam prýštila volná kapalina. Pro udržení roubu v životachopném stavu však stačí jen... celý příspěvek >
Kotvičnik, 21.11.2015 Obsahuje fotku
Dejte vědět, jak Vám to dopadlo po změně zeminy. Místní rostliny byly po 4 týdnech od rovnodennosti už také na umření a 2.11. umrzly po prvých ranních mrazících. Ani současné babí léto je už nezachrání. Včera jsem se vydal s lopatou na nejbližší... celý příspěvek >
Broskyne na mandlovom podpniku MN-VS-1, 17.11.2015
Robijn je dobrá, protože je přinejmenším částečně samosprašná. Takže by mohla zůstat i sama. Ferragnes má mnohem lepší plody (+ větší nároky), ale je jen cizosprašná. Teplé podnebí u Vás jim bude svědčit.
Broskyne na mandlovom podpniku MN-VS-1, 16.11.2015
Mandloně jsou (podobně jako třeba jabloně) velmi různé. Běžné jedlé odrůdy bývají bujnější, ta Vaše veselská je středně bujná a valtická MN-VA1 spíše méně bujná.  Já jsem nejvíc používal valtické broskvomandloně a ty jsou na těžší půdu o něco... celý příspěvek >
Broskyne na mandlovom podpniku MN-VS-1, 13.11.2015
Mandloň ani broskvomandloň není jako podnož dobrá do těžké a jílovité půdy. Vaši oblast dobře znám a velmi mě mrzelo, když v Borovciach zrušili semenářský podnik právě s těmito mandloněmi a broskvomandloněmi. Na jih od Plantexu má mnoho... celý příspěvek >
Jedy v půdě, 26.10.2015
Kolem celého domu je všechno natřené a občas se to přetírá. Barva se tedy dostává do životního prostředí zcela běžně a novější barviva jsou stále méně nebezpečná. Samozřejmě, azbestový prach není žádná pochutina, ale může škodit jen v případě... celý příspěvek >
Hnojení - velikost plodu, 20.10.2015
Výměna zkušeností se sousedy může být užitečná. Popis je však tak zvláštní, že jde asi skutečně o anomálii, která není založena na nedostatku jednoho prvku. Bez rozboru půdy na to přijdete jen náhodou, ale i to se stává. V případě rozboru se to... celý příspěvek >
Vysadba merunky nad betonovou zumpou, 17.10.2015
Meruňce to vadit nebude. Nejlépe bude (Maďarská) prospívat blízko domu. Jde jen o ohled na tu žumpu. Pokud tam vysadíte stromek na meruňkovém semenáči, odstraňte nejsilnější (terminální) kořenový výhon a ostatní zakraťte tak, aby pokračovaly do boku.... celý příspěvek >
Kotvičnik, 15.10.2015
Problém s počátečním růstem souvisí s násilným výsevem a výsadbou brzy z jara při nedostatečné a kratší sluneční expozici. Ve skleníku se mi náhodně objevuje kotvičník až koncem dubna, venku nebo v květinových truhlících až v květnu. Sám vyklíčí až... celý příspěvek >
Pevne hnojivo pro broskvone pro snizeni chlorozy, 14.10.2015
Chlorózu broskvoní vídám na alkalických půdách a na těžkých půdách, které mají i nadbytek fosforu. Takže teorie o nedostatku něčeho může být doplněna i o přebytek něčeho jiného. Broskvoň jsem v mírně alkalické půdě s nadbytkem fosforu na broskvoňové... celý příspěvek >
Kdouloň obecná, 14.10.2015
Zimní řízky kdouloně se chytají. Nechávám je zimovat v bezmrazé místnosti (u jablek) v květináči se zeminou vylehčenou pískem.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika