Příspěvky uživatele - 179.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zmladenie broskyne, 27.2.2015
Zmlazování lísky obecné a broskvoně obecné pařezovým stylem tkzv."od koreňa se diametrálně liší.Zatímco líska od ponechaného pahýlu i po 20 létech vypouští nové letorosty, u broskvoně spící očko z pařezu neprobudíte... navíc se neví v jaké výšce... celý příspěvek >
Pěstební tvar Vertiko, 24.2.2015
Stříhat nad očkem/očkami, které se nacházejí na ponechaném čípku jednoletého, loňského výhonu.Samotný čípek... bez oček není nic platný... pokud ovšem není víceletý... to se pak probudí spící očko, které může a nemusí být jalové.
Jiná podnož než myrobalán, 24.2.2015
A kůly dobře odkorněte, ať si nepřilákáte do sadu kůrovce! Kůrovec se s radostí pustí pouze do živého lýka.Do dřevěného, neokorovaného,byť ještě né zcela suchého kůlu ani náhodou.
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 24.2.2015
Ano, měďnaté přípravky s různou koncentrací bývají proti kadeřavosti nejůčinnější zbraní, ale ani sebelepší přípravek na bázi mědi není dostačující při jednom, jediném ošetření koruny... a je jedno zda na podzim, nebo na jaře.Ve výsadbě se používají... celý příspěvek >
Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě, 16.2.2015
dobrý nápad... si tak svévolně a jednostranně vyhlásit jaro.Asi to použiju taky... jen nevím, zda mně zima ještě nepřetlačí.
Korunka, 16.2.2015
Tento způsob sesazení korunky u mladých stromků meruňky(pouze meruňky) se mi osvědčil, a běžně ho používám u jedinců po výsadbě, kde mně stav nevyhovuje.Podmínkou je dobré zakořenění... tzn alespoň stromek druhým rokem po výsadbě. Chce to... celý příspěvek >
Bobkovišeň a dírkovitost, 3.2.2015
Stigmia carpophila. Tato potvůrka stojí za suchou skvrnitostí listů.Nebo můžou listy hnědnout z důvodů napadení spálou.Což jsou dvě různé příčiny, a několik možných chem.ošetření. Žloutnutí listů může být způsobeno chlorozou vápníku.Volíme... celý příspěvek >
Preventivní postřik proti strupovitosti a rzi, 3.2.2015
Discus, Dithane,Baycor, Syllit,Novozir, Rubigan,Topas. Pokud byl tlak strupovitosti na listech jabloně silný, tak jak je možné, že plody zůstaly bez poskvrny?...a původcem skvrn byla opravdu strupovitost jabloně?Strupovitost se vyskytuje, nebo... celý příspěvek >
Kvíz pro Petra von Pardubitz (i pro ostatní), 30.1.2015
Ale vysokokmeny jsou právě o tom, že na ně nemusíte řezem/střihem klidně 10-15 let sáhnout... Denně vidím takto zanedbané "mladé"vysokokmeny, kdy majitelé ve středněvyšším věku pro nemohoucnost, nebo neochotu s přehuštěnými korunami nic... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 30.1.2015
U révy platí čím dříve, tím lépe... takže v únoru. Vždy jsem révu ostříhal, až venku nastal pro mé skřehlé tělo pohodný čas... to bývalo tak v březnu, dubnu,a to už bylo pozdě.Réva pak několik dnů na řezu silně slzela.Na těch pár keříků nepomohlo... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 30.1.2015
S jistotou mohu potvrdit, že odrůda nepatří Smiřickému vzácnému.Pěstujeme ho už 50let... ale mohla by to být Šampanská reneta.
Jakou odrudu do nadmořské výšky 650 metru?, 29.1.2015
Sředně vysoká-až vysoká nadmořská výška není apriori v žádném případě příčinou a důsledkem pro vymrznutí.Na pahorkatinách, náhorních plošinách bývá často dlouhá zima, stromy si tak odpočinou.Ze zimy tam přechází rovnou do pozdního jara, kdy jsou... celý příspěvek >
Štíhle vřeteno hrušně, 29.1.2015 Obsahuje fotku
Tvar vřetene se liší od jiných tvarů mimo jiné taky tím, že jednotlivé větve jsou rovnoměrně po obvodu a výšce rozmístěny na terminálu.Klasické tvary jak je známe mají kosterní větve rozmístěné v patrovém odstupu. Tvar stromku by měl v budoucnu... celý příspěvek >
Neudržovaný starý černý rybíz, 28.1.2015
Odrůdy na zahradě neznám ani já.Rostly a plodily si poklidně už přes čtyři desetiletí, než jsem je přesadil.Vím jen,že plodí černý rybíz,ale josta to není... jasný pane.
Neudržovaný starý černý rybíz, 28.1.2015
Tedy neměl bych strach z opylovacích poměrů, pokud některé (nebo všechny) staré keře radikálně zmladíte. Někde jsou stísněné možnosti takové, že se vysadí keř rybízu tam, kde na nic prostornějšího jako npř.stromek místa není... ale keřík rybízu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika