Příspěvky uživatele - 88.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozela, 9.10.2013 Obsahuje fotku
Vyfotografovaný plod Rozely na tříletém stromku evidentně trpí hořkou skvrnitostí, neb jsem někde četl, že tato odrůda není tolik náchylná, proto jsem vapník nedodal.Další plod se letos vyvinul na letos zasazeném stromku, takže další úroda hned po... celý příspěvek >
Freedom, 9.10.2013 Obsahuje fotku
Letos zasazený stromek poskytl hned možnost na ještě letošní ochutnání dvou plodů.O vlastnostech odrůdy toho ještě nevím nic.Snad jen pár vět z prodejního webu: Zimní jabloň,původ USA.Pochází z mnohonásobného křížení,rodiči byly odrůdy Rome... celý příspěvek >
Tophit, 8.10.2013 Obsahuje fotku
V dnešní době tyto odrůdy už není problém sehnat, zvláště na netu, proto se už za nimi málokdo žene hlavanehlava.Ač je to obršvestka, likvidovat ji i přes pravděpodobné nakažení PPV nehodlám.Jeden stromek na STjulienu A u mě netvoří nosnou část... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 8.10.2013
Však taky píše, že nehrozí riziko zlámání větví v důsledku větší úrody.Což o to, abnormální úroda v témže roce je málokdy výhodná. Nezkoumal jsem podrobně výpočetní metodou reálnost vytěžnosti množství slivovice na vložený materiál, protože mě to... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 7.10.2013
Pokud by se uvedené informace zakládaly na pravdě, tak uvítám i tuto formu pozitívní reklamy na vlastní prodejní artikl, proč né-je třeba vědět jaké zboží se na trhu nachází.Jen se mi nechce věřit, že strom roste 12 let, a nikdo o ní dříve nevěděl...... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 7.10.2013 Obsahuje fotku
Bílých krystalků na dužině u pecky jsem nezaznamenal.Částečně připouštím, že dužina Čačanské rodné se může zdát jakoby řídká, ale jestli to tak je, tak bych to přisoudil většímu podílu šťáv v dužině.V průměru je dosti šťavnatá. Jsem sice o... celý příspěvek >
Presenta, 4.10.2013
Škorci u nás v tuto dobu neotravují, ani by jim asi nechutnaly ještě tvrdé, nedozralé plody Presenty.Dnes máme 4.řijna, a letošní posun v dozrávání je znát,a nevím zda ještě nějaké teplo pochytají.Teprve začaly padat červivé plody.Jsem zvědavý zda... celý příspěvek >
Topking, 4.10.2013
Jsem zvědavý na posouzení rozdílů v kvalitě Čačanské rodné versus Topkingu.O velikost plodů se mí vůbec nejedná, protože jsem zjístil, že ty odrůdy které mají v průměru menší plody mají obecně vzato lepší chuťové kvality, ale o tom někdy... celý příspěvek >
Elena, 4.10.2013
Tak to je pro mě kardinální otázka pane Jano, protože se mi jedná o ten svatý grál v podobě Bystrické muškátové chuti.Je to pro mě něco jako nedosažitelná MANA, něco po čem ve snu tápete, a nemůžete na to dosáhnout.No musím říct, že jsem si vysadil... celý příspěvek >
Ulomený terminál, 4.10.2013
Nepředpokládám, že stromek na zákrslé podnoži, nebo jiné podnoži, viditelně slabě vegetující bude mít snahu vytvořit plnohodnotný kolmý terminál, který já osobně preferuju, a považuju na mých stromcích za prvořadý cíl.Když už se v budoucnu nějaký... celý příspěvek >
Ulomený terminál, 3.10.2013
Dobrý den paní Bebí.Přiblížím Vám postup, který v takových případech používám pravidelně, a který je známý .Možná někdo jiný přidá odlišný způsob. V několika případech se mi zlomil dobře zapěstovaný terminál.Vybral jsem nejbližší vhodný výhon,... celý příspěvek >
Rubinola - praskanie kôry kmeňa, 3.10.2013 Obsahuje fotku
Podélným praskáním kůry kmene budou asi trpět rychle(bujně) rostoucí odrůdy.Kůra nestačí po obvodu přirůstat dostatečným tempem.Ukazuje se to na odrůdach Rubínového typu.Stalo se letos na jaře mé Rubinole a Rubínu, ale do podzimu se bez jakéhokoli... celý příspěvek >
Rajka, 3.10.2013
Je to první úroda Rajky, proto zkušenosti s ní teprve sbírám, ale některým už plodí, proto by se s chuťovými zážitky mohli pochlubit jiní.O Merkur jsem měl zájem za účelem rozšíření pěstební plochy jakoby "Rajkovou kvalitou",ale v jiném kabátu, jenže... celý příspěvek >
Rajka, 3.10.2013 Obsahuje fotku
V naší vyšší poloze částečně zastíněné stromy jsem ještě nechal Rajku dozrávat.Ranní mrazíky ji možno neublíží, a podpoří její vybarvení.Zajímalo by mě porovnat kvalitu s Merkurem(Topaz x Rajka).
TopTaste?, 27.9.2013 Obsahuje fotku
Na nějaký vážený průměr vážení to Vážení přátelé  už nebude, protože dnes už jich není mnoho, a ty co zůstaly jsou menší.Několik posledních plodů Toptaste se mě podařilo zachránit, abych mohl demonstrovat jejich částečnou odlučitelnost od... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika