Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 26.2.2014
Já jsem použil Kocide. Pokud už jsou pupeny trochu pootevřeny, tak je použití Syllitu na místě.
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 24.2.2014
Letos to u nás AMET vychází přesně. Stanice v blízkém okolí udávají SAT7 mírně přes 800°C, jehnědy lísek u mne dnes už práší, angrešt Prima (dříve jsem využíval Industrie) začal ukazovat zelené špičky a některé pupeny broskvoní se začínají pootvírat.... celý příspěvek >
Konár olúpaný od kôry, 20.2.2014
Zatřít rány můžete venkovním latexem. Je ho v kelímku podstatně více a cena je podstatně nižší. Výdrž má naprosto srovnatelnou s balzámem. Před tím ránu můžete postříkat měďnatýn fungicidem, nebo ho rozmíchat (prášek nebo mikrogranulát) přímo do... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 19.2.2014
No, já jsem dopoledne provedl,  po zhlédnutí meteoradaru, první postřik mědí. Loni to bylo až 12.dubna. Jehnědy lísek už se silně natahují, ale ještě nepráší, angrešt Prima (u mě etalon) ještě neraší, meteostanice v okolí vykazují SAT 7 sotva... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 18.2.2014
Vy snad máte čas a chuť hlídat sumy aktivních teplot  nad 7°C, nebo efektivních nad 0°C u dalších škodlivých činitelů? Ano, Amet je velmi dobrý pomocník, ale ani to není vždy úplně přesné, protože různá stanoviště broskvoní v různých... celý příspěvek >
Hechingerova ovocná stena, 15.2.2014
Pane Jakube, Starkimson je charakterem růstu typická spurtypová odrůda. Krajové odrůdy patří k těm starším a já si marně vzpomínám, jestli je některá z nich spurtyp. Snad se ozvou další pamětnici či znalci. Z novějších odrůd mám na zahradě... celý příspěvek >
Pink Lady, 15.2.2014
Ve vlákně Shalimar jsem se v prosinci pokusil porovnat tuto odrůdu s Admirálem, včetně té šťavnatosti. Obojí jsem sklízel poprvé. Další ochutnávky začnu dělat až v březnu a dále po 14-denních intervalech až do května. Jak už jsem odpověděl p.... celý příspěvek >
Hechingerova ovocná stena, 15.2.2014
Bohužel, žádné ovocné stěny jsem osobně nikdy netvaroval a podle štíhlých vřeten nelze úplně dobře vhodnou odrůdu poradit.
Pink Lady, 15.2.2014
Překvapuje poměrně nepříznivé hodnocení šťavnatosti u Bohemie. Je sice pravda, že se blíží konec konzumního období, ale to se dá říci o Rozele také a přesto je hodnocena nejlépe. Velice dobře je také hodnocena šťavnatost Rosany v této době a... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 14.2.2014
Vaše úvaha, Stando, je v podstatě správná. Jestli odstup srážek byl 7 hod, tak to bude dobrý.  Ono stanovit množství mědi, které bylo smyto případným deštěm a říci, jak moc se snížila účinnost, v amatérských podmínkách dost dobře nejde. Že tam... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 13.2.2014
Pane Stando, ono nestačí jenom to optické zaschnutí. Záleží i na použitém měďnatém přípravku.  Struktura krystalů mědi se v těchto přípravcích liší a některé pak obsahují i specielní aditiva a lepidla. Chloridovému Kuprikolu či Championu na... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 12.2.2014
Na měďnatý postřik jsou 1-2 hod před deštěm málo. To tak stačí např. na triazolové přípravky na listovou plochu.  Měď na pupenech a dřevě potřebuje alespoň 6 hod, záleží i na teplotě.
Stanley, 12.2.2014
Také Stanley hododnotím  výše než Valjevku A ani s tou bujností to není u Stanley nic moc. Na zahradě u zetě na zelené renglodě jde štíhlé vřeteno bez problémů.  I já jsem zaznamenal u Valjevky s přibývajícími lety stále větší napadení... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 12.2.2014
S hodnocením uskladněných pozdních odrůd začnu až v březnu.   Nyní začínáme pomaličku ochutnávat jen Goldstar. Jako tradičně, nezklamal a výborná chuť. Uvidím, kdy se letos začne kazit, jestli to už bude koncem března, nebo až od půli dubna,... celý příspěvek >
Slivoň Hanita, 6.2.2014
Zelená rengloda je dobrá podnož, vhodná i do těžkých půd. Podle mých zkušeností s touto podnoží na zahradě u zetě, nebudete mít problém s udržením menšího tvaru. Růst ZR je o poznání slabší oproti myrobalánu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika