Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Josephine de Malines, 19.1.2020
Vypadá to, že jsem podobně jako u odrůdy Major, největší žijící znalec této špičkové odrůdy, samozřejmě pouze v našich končinách.. Jako takový jsem snad plně oprávněn potrdit špičkovou jakost ejich plodů. Je pro mě nepochopitelné, proč není nabízena... celý příspěvek >
Zmladenie starej slivky, 3.12.2019
Inu pokud zmlazovací řez, tak nikdy v tu dobu co říkáte. Buď koncem léta, na podzim, nebo v zimě, popřípadě brzy na jaře. Doba květu je pro zmlazení stromu nejhorší možná...            Ing. Fidla
Major, 28.10.2019
Děkuji MUDr. Vysloužilovi za zmínku o této, pro naši oblast kultovní odrůdě. Tato odrůda není z úplně nejvhodnějších pro jeho drsnější podmínky, protože ve vyšších polohách výrazně zdrobňuje, i proto jsem překvapen zmínkou o slušné velikosti. Co se... celý příspěvek >
Nancyska mirabelka - ako a kedy rezať?, 7.5.2019
Inu to proč část kvetla dříve je tím, že vám tam podrůstá podnož a sice myrobalán, primárně odstraňte tedy toto. Poté už to buď nechte tak, nebo oslabte jeden z těch dvou dvojáků, ať nevznikne úplná vidlice. Každopdáně to nen třeba s tím řezem... celý příspěvek >
Chci koupit stromky v perfektním stavu, 6.5.2019
Inu pro hrušně to je typické, že rok po vysazení takříkajíc stojí a téměř nerostou. Předpokkládám že to je tím, že mají minimum vlásečnicových kořínků a že chvíli trvá než si je vytvoří. Nicméně druhým rokem už většinou rostou perfektně... Jinak... celý příspěvek >
Zmlazení Charneuxské hrušně, 18.2.2019
Připojuji se k již zmíněným názorům. Efektivní přeměna kouny není už v této životní fázi možná. Z mého pohledu typický příklad stromu, který by se měl již nechat na samovývoj. Před dvaceti lety by bylo jistě možno do strom říznout i poměrně radikálně... celý příspěvek >
Jak prořezat leta neřezané jabloňe, 3.2.2019
Ta velká jabloň je určitě Panenské české, krom typické koruny má očividně i takový ten zprohýbaný kmen, což je jeden z poznávacích znaků.Tato odrůda je typická tím, že velice dobře reaguje na zmlazení i ve vyšíšm věku a rovněž tím, že plody se velmi... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
Jistě, řezem skutečně můžeme významně omezit velikost koruny, at už stálým ořezáváním v zimě, nebo stálým oslabováním, pokud budeme řezat v květu, ale je to vždy až napravování předešlé chyby, která spočívá v tom, že nerspektujeme budoucí vzrůstnost... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
No jistou logiku tam snad vidím, po podrobnějším shlédnutí, ovšem ani tak s tímto řezem není možno souhlasit. Řez by nikdy neměl významně omezovat vzrůst stromu, od toho tu máme různě silně rostoucí podnože. Tímto způsobem uděláte ze stromu jenom... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
Taky nemám problém s řezem v lednu, ale musím říci že jsem způsob řezu úplně nepochopil, nebo spíše vůbec. No asi bych tam neměl hledat nějakou logiku viďte? Prostě jste to nějak oflákal...                ... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 8.1.2019
Inu letní řez je něco, čemuž aspoń se mi zdá, pořádně nerozumí ani ti jež o něm zasvěceně přednášejí. Myslím si, že jeho obliba má původ v 19.století, kdy byly populární přísně vedené tvary ovocných dřevin, pro jejichž dokonalé zapěstování je letní... celý příspěvek >
Durancie, 22.9.2018
Jako jedinou šanci jak vypěstovat nějakou odolnější korunu Durancie vidím dost hluboké zakracování těch výhonů, jež si ponecháme jako pokračování kosterních větví a v dalších letech potom poctivé eliminování silnějších výhonů jež se tvoří přirozeně... celý příspěvek >
Durancie, 21.9.2018
Durancie je v tomto opravdu potvora. Zapěstovat korunu tak, aby jí nebylo třeba podpírat není snadné a výchovný řez se musí dělat hlubší a déle než u jiných odrůd. Ani potom ale nemusí být nic jistého. To přeplození bylo letos na Moravě opravdu... celý příspěvek >
Durancie, 21.9.2018
Měl bych dotaz na na pana doktora, jak myslí tu větu, že Durancie je o několik konských délek před ostatními odrůdami, co se vhodnosti na pálení týče. Je to myšleno tak, že z Durancií je suveréně nejlepší slivovice? Nebo spíše to, že z ní nejvíce... celý příspěvek >
Matčino, 8.9.2018
No tak to budu možná sklízet dříve než vy, očekávám totiž že tak za týden se na plodech začnou objevovat ve větší míře klovance od ptáků, což je pro mě ukazatel, že plody musí dolů. Jonathan má navíc tu nepříjemnou vlastnost že na stromě přezráté... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika